Kıkırdak Piercing: Almadan Önce Bilmeniz Gereken Her Şey (2021)

Tüm vücut modifikasyonları ve piercingleri arasında kıkırdak piercingi, çoğu kişinin tercih ettiği popüler modifikasyonlardan biridir. Çağlar boyunca oradaydı ve doğru yapıldı; piercing kişinin görünüşünü değiştirebilir. Farklı tasarım ve çekiciliğe sahip takılar da onu daha özgün kılmak için piercingler kullanılmaktadır. Bununla birlikte, yeni başlayanların, birini seçmeden önce bu vücut modifikasyonu hakkında daha fazla bilgi edinmeleri en iyisidir. Ve bu tür kıkırdak delme konusunda ciddiyseniz ve bir tane yaptırmak istiyorsanız, bu yazı bu piercinglerle ilgili tüm sorularınıza cevap bulmanıza yardımcı olacaktır..

İnsanlar Neden Kıkırdak Piercing Yaptırır?

Bazı şeyler, sonuç olarak kıkırdak delici yumru kanaması olabileceği anlayışına rağmen, birini piercing yaptırmaya karar vermeye itebilir. Çoğu durumda olmayabilir ve tamamen kişiye veya piercingin profesyonel kullanımı.

İnsanlar vücudunun farklı yerlerine piercing yaptırıyor. Ancak bazıları oldukça basitken, bazıları çok aşırı ve korkutucu. Doğru yapıldığında piercinglerin güzel ve ilham verici görünebileceğine şüphe yok. Ve nerede delileceğinin seçimi, söz konusu bireyin yaşam tarzına ve tercihine bağlıdır. İşte insanların kıkırdaklarını delme nedenleri.

 • Başkalarında nasıl göründüğünü sev

Bazı insanlar, diğerlerinde gördükleri piercinglere aşık oldular ve ilgilendiler. Bu insanlar bir süre herhangi bir acı veya rahatsızlık olup olmayacağını düşünmezler çünkü piercinglerin nasıl güzelleştirileceği ile zihinleri buğulanır..

Piercing kişinin görünüşünü değiştirebilir. Ve doğru takı kullanıldığında çok sevimli görünüyor. 1990’lardan beri ana akımın bir parçası ve parseli olmuştur. Artan sayıda birey, özellikle de kıkırdaklarını ve diğer bölgelerini günlük olarak deldiren genç yetişkinler.

 • Manevi veya şiirsel nedenler

 

Piercingler manevi veya şiirsel nedenlerle olabilir. Hepimizin farklı inançları ve dinleri var. Ve bazen dini yükümlülüklerimize göre hareket ederiz. Bazı kabileler, piercingi kendi kültürlerinde olağan bir şey olarak görürler. Kültüreldir ve onlar için çok önemli bir şey ifade edebilir..

 • Önemli bir olay veya faaliyetin anısına

Piercing, bazı insanlar için görünüşü güzelleştirmek için yapılan basit bir değişiklikten daha fazla anlam ifade edebilir. Delinmiş noktaya yerleştirilen korkutma veya mücevher, birey için daha önemli bir şeyi ifade edebilir. Bu, bazı insanların hayatlarında meydana gelen önemli bir olayın tarihini işaretlemek için piercing yaptırdığını söyledi. Onlar için trajik veya mutlu bir an olabilir..

 • Kendini ifade etmek

Bazı insanlar açıklama yapmak için piercing yaptırır. Başkalarının cesur olduklarını veya öne çıkmak istediklerini bilmelerini isteyebilirler. içinden geçtiler kıkırdak delici ağrı, ve böylece hayatın onlara attığı her şeye cesaretle dayanabilir.

Kendini ifade etme yaratıcılıkları hakkında olabilir. Yaratıcı endüstri veya eğlence endüstrisindeki kişiler, ne kadar yaratıcı olduklarını göstermek için farklı delici tasarımlara yönelirler..

 • Biraz benzersiz ve diğerlerinden farklı görünmek

Gerçek şu ki, çoğu piercing diğerlerinden daha çekici görünüyor. Vücudunuzun taktığınız kısmıyla ya da delinmiş noktaya yerleştirilen mücevher türüyle ilgisi var. Çoğu kişi, sevdiği renge sahip mücevherlere gider. Bazıları da daha çekici ve benzersiz görünmek için elbiselerinin rengiyle uyum sağlayan takılar seçerler..

Bununla birlikte, insanların kıkırdak piercingini seçmesinin birincil nedeni, görünüşlerini geliştirmektir. Ama açıkça belirttiğimiz gibi başka sebepler de var..kıkırdak delici   

NS alabileceğiniz kıkırdak piercing türleri

Kıkırdak, vücudun kemiklerden daha yumuşak olan kısmıdır. Ama etten biraz daha zordur. Bu yüzden onunla karıştırılmamalıdır. Ve delebileceğin iki bölge kulak ve burun.

Kulak kıkırdağı delici

Kulakta önemli miktarda kıkırdak bulunur. Kulağınızın yumuşak alt kısmının kıkırdak içermeyen kısım olduğunu keşfedeceksiniz. Sadece etli ve yumuşaktır. Ancak kulak piercingi kulak kıkırdağının alınacağı alanlar aşağıdadır..

sarmal

Helis kulağın dış kenarındadır. Kulak kepçesi olarak bilinen dış kulağınızın eğrisidir. Kişisel tercihinize bağlı olarak, sarmalınızın alt veya üst kısmını delebilirsiniz..

Helis delme çok popüler bir şekilde talep ediliyor ve kulak piercingi yapanlar tarafından iyi bilinen. Hatta çoğu kişi buna kıkırdak piercingi diyor. Endüstriyel delme, genellikle çubuk olarak adlandırılan bir donanımla bağlantılı iki sarmal delmeyi içerir..

Kulağının deldirildiğini göstermeyi sevmeyen kişiler, saçlarının altına ve helis piercingine başvururlar. Piercinginizin bu bölgede olması size başkalarının fark etmesini istemediğinizde gizleme ve saçınızı toplarken gösterme fırsatı verir..

 • antiheliks

Anti-sarmal, sarmalın içinde kavisli olan kulaktaki yükseltilmiş kıkırdaktır. Helezonun altında kavisli şeklini aldığı alan kaledir..

 • Tragus

Tragus, kulak kanalınızı yüzünüzden ayıran kanatçıktır. Bu kıkırdak biraz kalındır ve delme için idealdir. Bu bölge çok belirgindir ve kulak deldirmesini açığa çıkararak hava atmak isteyenler için mükemmeldir..

 • endüstriyel piercing

Bu tür piercingler daha aşırıdır. Delme bir değil, kulak kıkırdaklarındaki iki veya daha fazla delme yoluyla. Çoğu insanın tercih ettiği endüstriyel piercinglerin en popüler tarzı, sarmal ve sarmaldan geçendir. Bu çift kıkırdak piercinginde, kulağın her iki kısmı halter takılarının yardımıyla birbirine bağlanır.

Burun Kıkırdak Piercing

Burunda da kulak gibi çok sayıda kıkırdak bulunur. Ve piercing için de uygundur. Burun piercingi belirgin olduğu için kişinin görünüşünü değiştirebilir. Yüzün önünde kaldığı için herkes görebilir. İşte birçok insanın tercih ettiği farklı burun piercingleri.

 • septum

Burnun bu kısmı, her iki burun deliğini birbirinden ayıran kısımdır (kıkırdak ve et). Çoğu durumda, delme kıkırdaktan yapılır, ancak her durumda değil.

 • burun ucu

Bu tür piercingler septumunuzun alt kısmında veya burnunuzun üstünde olabilir. Burun ucu piercinglerine bazen gergedan piercingleri denir..

Kıkırdak Delici Ağrı Hakkında Bilmeniz Gereken Gerçeği

Vücut piercingini düşünürken akla gelen büyük soru, kıkırdak piercingi acıtır mı? Bazı insanlar, ağrı korkusu nedeniyle kıkırdaklarını deldirme dürtüsünden vazgeçtiler. Sürecin deriyi delmeyi içerdiğinden, acı verici olacağına inanıyorlar. Ancak bu genellikle kıkırdak piercinginde geçerli değildir..

Kişinin bu vücut modifikasyonundan alacağı acı miktarı, esas olarak bireyin tolerans düzeyine bağlıdır. Ve çoğu insanın acıyla diğerlerinden daha iyi baş edebildiği doğrudur. Bu değişikliği daha önce yaptıysanız, vücudun delindiği kısmının ağrının diğer bölgeleri kadar ağrılı olmadığını bilirdiniz. Muhtemelen hissedebileceğiniz ilk his, bir böceğin ısırığı gibi olacaktır. Ve çok ağırlaştırıcı olmayacak.  

Sizi Kıkırdak Piercing yaptırmaktan vazgeçirebilecek şeyler

Kulağın arkasında kıkırdak delici bir çıkıntı olması, insanları vücudunu deldirmekten caydıran tek özellik değildir. Bu vücut modifikasyonuna gitmeden önce bilmeniz gereken başka eksiler de var. Piercing yaptırdığınız bölgenin çok önemli olduğunu unutmayın. Ayrıca dezavantajları da olabilir. İşte birçok kişinin kıkırdaklarını deldirme cesaretini kıran faktörler.

 • Mücevher kolayca bir şeye takılabilir

Delmeden sonra sıradaki şey bölgeye büyüleyici mücevherler yerleştirmektir. Bu süsler, deldi kıkırdağınızın üzerine yerleştirmek için seçebileceğiniz farklı boyutlarda gelir. Ancak sorun, mevcut takı tasarımı ile ilgili değil. Mücevherin boyutuyla ilgisi var.

Çoğu uzun veya çıkıntılı mücevher, giysi, saç, gözlük ve tarak gibi şeylere takılma eğilimindedir. Ve o kadar acı verici değiller. Ancak iyileşme sürecini geciktirebilir ve bölgenin tüm gün boyunca kırmızı ve ağrılı olmasına neden olabilir..

Ancak en iyisi bu tür takıları kulağınıza takarken dikkatli olmanızdır. Kıkırdağınızın delinmiş kısmındaki eşya ile mücevher arasında temastan kaçınmak için saçınızı tarayın veya gözlüğünüzü dikkatli bir şekilde takın. Mücevherlerin boyutu da önemlidir. Aldığınız takıların rahat olduğundan ve kulağa tam oturduğundan emin olun..

 • Kıkırdak piercinginin uzun iyileşme süreci

Başka bir kutu kıkırdak delme, uzun iyileşme sürecine sahiptir. Dokunun kendisi dışarıdan içeriye doğru iyileşir, tam tersi olmaz. Bunun anlamı, dış yüzeyin temiz ve sağlıklı göründüğünü, ancak iç tabakanın hala ağrılı olduğunu öğrenince şaşıracaksınız..

Çoğu insan, iç kısmın hala tamamen iyileşmediğini fark etmeden, dış yüzeyinin temiz ve düzgün olduğunu caydırdığında, piercinglerinin bakımını yapmayı unutur. Bu, enfekte kıkırdak delmesine yol açabilir ve hatta iyileşme sürecini birey için daha zor hale getirebilir..

 • Kıkırdak kan akımı yoktur

Birçoğunun kıkırdak delmeye gitmeden önce düşündüğü başka bir şey de bir enfeksiyondur. O kadar ciddi olmasalar da, enfekte piercinglerin yüzde 30’undan fazlası tedavi edilebilecek bakteriyel enfeksiyon içerir. Ancak kıkırdağın enfeksiyon kapma riskinin yüksek olmasının nedenlerinden biri, bölgeye kan akışının olmamasıdır. Kanın aktığı diğer alanlar tedavi etmek için daha hafiftir çünkü kan orada antibiyotik taşır. Ama kıkırdakta bu olmaz.

 • Alerjik reaksiyon

Kıkırdak piercingleri, modifikasyonları tamamlamak için mücevher kullanımını da içerir. Ve tonlarca farklı tasarım ve takı stili kullanılabilir. Ancak asıl mesele takılardaki metalin çoğu kişinin alerjik reaksiyonlar yaşamasına neden olmasıdır. Ve biri takıları çıkarsa bile, yara ya da delik asla iyileşmeyebilir..

hakkında bilinmesi gerekenler kıkırdak delici yumru

Birçok kişi kıkırdak deldirme ameliyatı geçirdikten sonra şişliklerden endişe duyar. Çoğu zaman belirli nedenlerden dolayı olur. Kıkırdak deldirme kulak arkası veya vücudunuzun diğer yerlerinde delinme hakkında bilmeniz gerekenler:.

Kıkırdak delici darbeler nelerdir?

Tümsekler, delinmiş deliklerin çevresinde bulduğunuz küçük ve kabarık izlerdir. Tehlikeli değildirler ancak kaşıntı ve tahrişe neden olabilirler. Kapatamayacağınız delinmiş bölgelerdeki tümsekler, piercinginizin göze hoş görünmemesine neden olabilir..

Ancak bu tümseklerin çoğunun sonsuza kadar orada kalmayacağını unutmayın. Bir süre sonra kaybolacaklar, belki 2-3 ay içinde.

Kıkırdak delici darbelere neden olan faktörler

Aşağıdaki faktörler, bazen delinmiş burun veya kulak deliğinde görünen kıkırdak delici yumrudan sorumludur..

 • Kötü Kişisel hijyen

Kulağınızı deldirdikten sonra yapacağınız hijyen, çarpma olup olmayacağınızı belirleyecektir. Delinmiş noktada enfeksiyona neden olmamak için dikkatli olmalısınız..

İyi bir kişisel hijyen sağlamak için, kir birikmesini ve enfeksiyonu önlemek için delinmiş alanı uygun şekilde temizleyin. Ayrıca saçınızın delinmiş noktaya temas etmesine izin vermeyin. Bunlar, bazıları kıkırdak piercing sonrası bakım.

 • Enfekte delici ekipman

Üzerinizde kullanılan delici ekipman, bir şekilde enfeksiyonla temas etmiş olabileceğinden iyi sterilize edilmelidir. Bakteriler, sterilize edilmemiş ekipmanlarda çoğalma eğilimindedir ve bu da ciddi hale gelecek olan kontaminasyona neden olabilir..

 • Kötü mücevher seçimi

Vücudunuzu deldirdikten sonra uygun takılar kullanmanız gerekir. Ucuz metallerden yapılmış kalitesiz takılar kullanmak da darbelere neden olabilir. Nikel takılar enfeksiyona neden olur, bu yüzden onlardan uzak durun. Mücevher yapımında kullanılan malzeme türünü öğrenmek için araştırmanızı yapın.