Nihai Tragus Piercing Kılavuzu

İnce ve orijinal olan tragus piercingi, sağlığa olası faydaları nedeniyle son zamanlarda popülerlik kazanmıştır..

İster havalı göründüğü için tragus piercingi yaptırmayı düşünüyor olun, ister potansiyel bir çare olarak, sizi koruduk!

Bu makalede, tragus piercing hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenecek ve galerimizde harika örnekler göreceksiniz..

mavi damızlık tragus piercing

Tragus piercingi nedir?

Bu piercingin yerini belirleyerek başlayalım. ‘Tragus’ kelimesi sizin için hiçbir şey ifade etmese bile, bu piercingi daha önce başkalarında görmüşsünüzdür..

Tragus kulakta bulunur. Kelime, kulağın açıklığının yakınındaki küçük kıkırdak parçasını ifade eder. Bu kadar!

Yukarıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, ‘anti-tragus’ adı verilen başka bir piercing daha var, karşı tarafta tragus piercingi.

Tragus önleyici prosedür ve bakım sonrası bakım, takı seçenekleri gibi tragus piercingiyle aynıdır..

Bir yan notta, tragus piercingleri bazen yanlışlıkla ‘trakea piercingleri’ olarak adlandırılır. Aslında nefes borusu… Kesinlikle vücudun piercing alabilen bir parçası olmayan nefes borusudur..

Yüzey piercingleri

Yüzey tragus piercingleri (resimde tragusun sağında) farklıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, bunlar yüzey piercingleridir..

Dikey Tragus Piercing

Bir yüzey delme oluşturmak için, delici cilt yüzeyinin altına zımba şeklinde bir halter yerleştirir. Çubuğun sadece uçları görünür, her iki uçtaki boncukları vidalamaya yetecek kadar.

Yüzeysel tragus piercingi, kıkırdak piercingi değildir ve teknik olarak kulak piercingi de değildir..

Bu makalenin geri kalanı standart tragus piercinglerine atıfta bulunur, bu yüzden burada yüzey piercinglerinin bazı ana noktalarını ele alalım:

 1. prosedür – yüzey delme prosedürü farklıdır, çünkü delici iğne yerine neşter kullanabilir (iğne yöntemi de bir seçenek olsa da). Neşter yöntemi, şaşırtıcı bir şekilde, genellikle iğneden daha az ağrılıdır..
 2. Iyileşme süresi – yüzey tragus piercinglerinin iyileşmesi ortalama 3 ay sürer. Bu kişiden kişiye değişir ve bazen tamamen iyileşmesi 9 ayı bulabilir..
 3. Maliyet – yüzey piercingleri daha karmaşıktır ve bu nedenle biraz daha maliyetlidir – genellikle 50 – 100 $ arasındadır.
 4. Takı – bu delmenin doğası gereği, sadece yüzey barbellleri kullanılabilir. Kıvrımlı halterler veya daha da kötüsü düz halterler reddedilme riskini artırdıkları için uygun değildir. 14 ila 18 gauge zımba barbellleri en popüler olanlardır ve uzunluk kulağınızın anatomisine bağlı olacaktır..
 5. Riskler – yüzey tragus piercingleri, standart tragus piercinglerinden daha sık reddedilir. Vücudunuz, etrafındaki dokuyu iyileştirmek yerine mücevheri deriden dışarı itmeyi seçtiğinde reddedilme olur ve genellikle yara izine neden olur..

mikrodermal piercingler

almak da mümkündür mikrodermal piercing tragus alanında, yukarıdaki resimde yüzey tragusunun gösterildiği yerde.

Daha fazlasını öğrenmek için mikrodermal piercingler hakkındaki özel makalemize göz atın..

Tragus delme prosedürü

Tragus için delme prosedürü, diğer kulak delme işlemlerinden çok farklı değildir..

dezenfeksiyon – piercing uzmanı, alanı iyice dezenfekte ederek başlamalıdır. Bu çok önemli bir adımdır – onsuz enfeksiyon son derece olası hale gelir.

Kendi güvenliğiniz için önce kulağınızı dezenfekte etmeden delginin ilerlemesine izin vermeyin. Ayrıca eldiven giymeleri gerekir.

İşaretleme – cerrahi bir işaretleyici ile delici, delme işleminin tam olarak olacağı noktayı işaretleyecektir. Bu, kendi referansları ve yerleşimden memnun olup olmadığınızı kontrol etmeniz içindir..

delici – delici tragusu delmek için bir iğne kullanacaktır. Kulak kanalınıza çok yakın çalıştıkları için yüksek sesler ve bir anlık yoğun baskı bekleyin..

Lütfen iğne yerine delici bir tabanca kullanmanın kabul edilemez olduğunu unutmayın. Delme tabancası kullanılıyorsa doku hasarı ve enfeksiyon olasılığı çok daha yüksektir, bu nedenle delicinin iğneden başka bir şey kullanmasına asla izin vermemelisiniz..

Takı ekleme – delici, seçtiğiniz mücevherleri tragusa yerleştirecek ve yerine sabitleyecektir..

Ve bu kadar! Delici, bölgeyi bir kez daha dezenfekte etmeli, ardından size bakım sonrası talimatları vermeli ve yepyeni tragus piercinginizle sizi yolunuza göndermelidir..

Herkes tragus piercingi yaptırabilir mi??

Herkesin kulakları biraz farklı görünüyor. Bazı insanların lobları daha uzun, bazılarının daha kısa olması gibi, herkesin tragusunun eşit derecede belirgin olmadığını fark etmişsinizdir..

Tragusunuz çok küçükse, onu güvenli bir şekilde delmek imkansız olabilir. Delicinin iğneyle oraya girmesi için yeterli alan olmayabilir ve/veya kıkırdak bir delmeyi tutamayacak kadar küçük olabilir..

Alternatifler için deliciniz olarak tragus piercingi alamayacağınız ortaya çıkarsa. Örneğin, bir anti-tragus, bir daith veya bir kale alabilirsiniz..

Ayrıca, kulağın şeklinden bağımsız olarak herkes için yüzey ve mikrodermal piercing (yukarıda açıklanan) mümkündür..

kedi tragus delici

Tragus piercing tedavisi ve sonrası bakım

Kıkırdak piercinglerinin iyileşmesi nispeten uzun sürer. NS tragus piercing iyileşme süresi 3 – 9 ay arasındadır, tamamen iyileşmesi bazen bir yılı bulsa da.

Bu süre zarfında birkaç tragus delici iyileşme aşaması vardır. Piercing bölgesi kırmızı, biraz şiş ve muhtemelen ilk birkaç hafta ağrılı olacaktır..

Bundan sonra, rahatsızlık yavaş yavaş azalmalıdır. Delme dokunulduğunda hassas kalacaktır ve bazı küçük akıntılar olabilir..

Piercingin tam olarak ne zaman iyileştiğini bilmek zor olabilir – ve eğer takılarınızı değiştirmeyi planlıyorsanız bunu bilmeniz gerekir..

Mücevherinizi orijinal parçadan ilk değiştirdiğinizde, bir piercing stüdyosunu ziyaret etmek en iyisidir. Oradaki piercing uzmanları, piercinginizin iyileşip iyileşmediğini kontrol edebilecek ve mücevherleri güvenli bir şekilde değiştirmenize yardımcı olacak..

Kıkırdak kan akışı ve dolaşımı sınırlı olduğundan, tragus piercingleri daha yüksek bir enfeksiyon riski taşır. takip ettiğinizden emin olun tragus piercingleri için bakım sonrası kurallar herhangi bir komplikasyon riskini en aza indirmek için.

fil tragus delici

Tragus delme maliyeti

Bir tragus piercingi, prosedür için size yaklaşık 30 – 50 $’a ve ayrıca mücevher maliyetine mal olacak..

Her piercingde olduğu gibi, maliyeti belirleyen ana faktör piercingin uzmanlığıdır. Doğal olarak, vücut modifikasyonu kadar önemli (ve zor) bir şeyden tasarruf etmeye çalışmamak önemlidir..

Tragus piercing deneyimi, yüksek hijyen standardı ve iyi donanımlı bir stüdyosu olan bir profesyonel seçin. İlk olarak, bu, bitmiş piercingden memnun olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olacaktır. İkincisi, enfeksiyon gibi piercing yaptırmanın içerdiği riskleri en aza indirecektir..

Ancak, fiyatın her zaman kalitenin bir yansıması olmadığını unutmayın. Randevu almadan önce başkalarının yorumlarından ve tavsiyelerinden yararlanın.

tragus kalp yüzük piercing

Tragus delici ağrı

Tragus piercinginin ağrı seviyesinin kişisel toleransınıza bağlı olacağını duymak sizi şaşırtmayacaktır..

Bazı insanlar ağrıyla diğerlerinden daha iyi başa çıkabilir ve bazıları vücutlarının belirli bölgelerinin ağrıya özellikle duyarlı olduğunu fark eder..

Bu nedenle, tragus piercingi yaptırmanın ne kadar acıttığı konusunda evrensel bir cevap vermek zor..

Prosedürü uygulayan çoğu insan, bunun yönetilebilir olduğunu düşünür, genellikle ağrılı olmaktan daha rahatsız edicidir..

Tragusu delerken, delici iğneyi sert kıkırdaktan geçirmelidir. Deneyimi rahatsız etmekten çoğunlukla baskı sorumludur..

Ağrı toleransınız ne olursa olsun, delme eyleminin yalnızca birkaç saniye süreceğini unutmayın. Tragusta birkaç sinir ucu vardır, bu nedenle ağrı uzun süre yoğun olmayacaktır..

kalp şeklinde tragus piercingi

Potansiyel sağlık yararları

Tragus delici sağlık yararlarını duymuş olabilirsiniz. Spesifik olarak, yapabileceklerine dair bazı kanıtlar var. migreni hafifletmeye yardımcı.

Bu teorinin arkasındaki fikir akupunkturdan geliyor. Akupunktur, sinirleri uyarmak ve farklı sağlık sorunlarına yardımcı olmak için vücuttaki belirli basınç noktalarına iğneler yerleştirmeyi içeren bir tedavidir..

Migren ağrısına yardımcı olması için uyarılabilecek sinirlerden biri, tragustan geçen vagus siniridir. Araştırmalar vagus sinirinin akupunkturunun depresyon ve epilepsiye yardımcı olabileceğini kanıtlıyor – bilim adamları hala migren ağrısını tedavi edip edemeyeceğini bulmak için çalışıyorlar..

tragus saplama delici

Yani, bir bakıma, tragusunuzu deldirmek, vagus sinirini kalıcı olarak uyarmanın bir yoludur, umarım migreninize yardımcı olur. Daith piercing, aynı siniri uyaran ve migren hastalarına fayda sağladığına inanılan başka bir prosedürdür..

Lütfen bunun kanıtlarının anekdot olduğunu, yani hiçbir bilimsel çalışmanın bunu doğrulamadığını unutmayın. Birçok insan yardımcı olduğunu söylüyor, ancak bilim adamları kesinlikle işe yaradığını söylemediler..

Günün sonunda, prosedürden geçmeye ve piercinge bakmaya istekliyseniz, denemekten zarar gelmez. Migren için kesin bir çare yok, o kadar çok insan mevcut her yöntemi denemeye değer olduğunu düşünüyor..

Tragus delici takı

Kulağınızın şekline ve tragusunuzun boyutuna bağlı olarak, bir piercing uzmanı size başlangıç ​​takıları konusunda tavsiyelerde bulunabilir..

Genel olarak, iki ana mücevher kategorisi vardır: bir saplama ve bir tragus kasnağı..

Bazı insanlar da küçük halter kullanır. Uygulanabilir bir seçenektir, ancak iç tarafta çok fazla dışarı çıkarlarsa rahatsız edici olabilirler..

Siyah Halter Piercing Tragus

Tragus delici damızlık

Saplamalar en popüler seçenektir, çünkü kısmen kulağınızın şekline bağlı olarak daha rahat olabilirler..

Yapı açısından iki tür saplama vardır: düz destekli ve arka uçta yuvarlak boncuklu.

Tragus piercinginizin iç tarafında çok fazla alan yoksa, düz bir destek daha iyi bir seçenek olacaktır..

Özellikle kulaklık takarken çok fazla hissetmeyeceksiniz..

Tragus Delici Ateş Opal

Tabii ki, çiviler basit metallerden veya değerli taşlardan karmaşık şekillere kadar birçok şekil ve çeşitte gelir..

Tek Tragus Piercing

El İşi Gümüş Fil Tragus Yüzük

Tragus delici çember

Tragus piercingleri için üç çeşit çember vardır:

 • Esir boncuk halkaları – bunlar, halkanın uçlarını yerinde tutan bir boncuk içerir. Boncuk ve yüzük dekoratif veya sade olabilir..

  Sol Tragus KüpeSarı Altın Tragus Küpe

 • Kesintisiz çemberler – bunların uçları birleştirecek boncukları yoktur. Sabit boncuk halkalarından daha basittirler ve daha şık bir görünüme sahiptirler..

  Sevimli Küpe Tragus

 • Menteşeli halkalar – bunlar, halkayı yerine sabitleyen menteşeli bir mekanizma kullanarak kilitlenir. Genellikle diğer tragus çemberlerinden biraz daha pahalıdırlar..

Son sözler

Bu kadar! Umarız tragus piercingleri ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını burada bulmuşsunuzdur. Şimdi, tragus piercing takı galerimize göz atmanın keyfini çıkarın – tarzınıza en uygun parçaları bulmada iyi şanslar!

Rose Gold Tragus Pırlanta YüzükGümüş Küçük Girdap Tragus Kulak ManşetiDIY Tragus Kulak ManşetleriTragus KüpeKüpe TragusTragus Piercing YüzükleriTragus İnci TakıSol Tragus PiercingTragus Kalp PiercingiTragus Kalp YüzükTragus Yaprağı DeliciTragus Lob Çiçeği PiercingiTragus Kulak Delme

Opal Dört Top Trinity Tragus Dişli SaplamaÇiçek Tragus Halka Küpe 14 Ayar Pembe Altın El İşiTragus 14K Altın 2mm hakiki Turkuaz Taşlı 5mm Çiçek dolguluGümüş Kalp Tragus PiercingInfinity El İşi Gümüş Tragus PiercingSol Tragus Yüzük PiercingiSevimli Kalp Tragus PiercingKüpe PiercingAşırı Tragus PiercingKıkırdak Balık Delicikedi tragus deliciHalter Tragus PiercingMavi Opal Tragus Küpe ÇemberMavi Sağ Kulak Delme TragusKıkırdak Delici Tragus