Rahat Piercing İçin En İyi Kılavuz – Ağrı, İyileşme, Prosedürler

Bu günlerde kulak piercinglerinin tüm dünyada son derece popüler olduğu inkar edilemez ve buna iyi bir örnek rahat piercingdir. Ancak bu piercing kişinin kulaklarında çok özel bir yere sahiptir. Piercingin sadece kulak memesi kısmına takıldığı günler geride kaldı. Bu zaten geçmişte olan bir şey. Günümüzde insanlar son derece yaratıcı, bu yüzden bu tür piercingler ortaya çıktı. Adından da anlaşılacağı gibi, tam olarak oturma yerinde veya sadece anti-tragusun üst kısmında bulunur. Ancak anti-sarmal kıvrım ve kıvrım arasındaki çıkıntı olmadan sarmal karşıtı, bu tür bir piercing sana asla yapılamaz.

Kulak Piercing Türleri

ear_piercing_types

Snug Piercing Prosedürü

Söylemeye gerek yok, önce önemli bir delme işleminden geçmeden buna asla sahip olamazsınız. Bu piercingin yeri tipik bir piercing olmadığı için, bu tür piercingi yaparken zaten maruz kalmış en iyi deliciyi bulmanız gerekir. Bu, her şeyin iyi gideceğinden emin olmak içindir. Piercing kliniğinde kendinizi rahat bir şekilde konumlandırdığınız anda, seçtiğiniz delici tarafından talimat verildiği gibi, o yeri kir ve bakteri içermediğinden emin olarak temizleyecektir. Hemen ardından cerrahi işaretleme kalemi yardımıyla ilgili alana çıkış ve giriş noktaları yapılır. Daha sonra, delme için bir delik açmak için rahatınıza sterilize edilmiş bir iğne yerleştirilecektir. Bundan sonra, seçtiğiniz takı, yapılan deliğe takılacak ve o kadar; prosedür başarıyla tamamlandı.

Ağrı

Rahat kısımda daha kalın kıkırdak beklenir ve kulaklarınızın çok hassas bir kısmıdır. Bu nedenle, sadece daha ince kıkırdaklı kulak kısımlarına kıyasla size daha fazla rahatsızlık vermesi artık şaşırtıcı değil. Delikten yapılan yara olacağı için bölgede kanama da beklenir. Ancak bu miktar acı hiçbir şeydir eğer gerçekten kararlıysan.

İyileşme Süreci

Elbette her yara zamanı gelince iyileşir ve rahat piercing de öyle. Ama mesele şu ki, bu tür bir piercingin iyileşme süreci diğer bazı piercinglere göre biraz daha uzun olabilir. Yerin kıkırdağı daha kalın olduğundan ve bu kıkırdak yaralanırsa iyileşmesi zaman alacağından aslında buna şüphe yok. Bölgenin zaten tamamen iyileştiğini söyleyebilmeniz minimum 6 ay maksimum 12 ayınızı alacaktır..

Gerekli Bakım Sonrası

İyileşme sürecini hızlandırmak istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey, her zaman bakım sonrası bakımları akılda tutmak ve bunları dini olarak yapmaktır. İşte asla unutulmaması gereken bakımlardan bazıları:

  • Delinmiş bölgeye gereksiz bazı ürünler uygulamayın.. Bu gereksiz ürünlere örnek olarak makyaj malzemeleri, kremler, nemlendiriciler ve merhemler verilebilir. Bu ürünlerin sert maddeler içerebileceğini ve delinmiş bölgeyi ciddi şekilde tahriş edebileceğini unutmayın..
  • Sahilde veya havuzda yüzmeye gitmeyin. Farkında değilseniz, kumsaldaki veya havuzdaki su, delinmiş bölge için kötü olabilecek bazı bakteriler içerebilir..
  • Piercingi düzenli olarak temizleyin. Bir miktar ılık tuzlu suya batırmanız gereken bir pamuk topunu kullanabilirsiniz. Delinmiş alanı nazikçe temizleyin; pamuğu tutarken parmaklarınıza baskı yapmayın.
  • Banyo yaparken delinmiş bölgeyi temizlemek en iyisidir.. Elbette akan su ve yumuşak bir sabun kullanılmalıdır..
  • Gerekli değilse bölgeye dokunmaktan kaçının. Ancak gerektiğinde önce ellerinizi temizlemeye çalışmalısınız. Elinizde yaşayan mikropları öldürmek için ellerinizi antibakteriyel bir temizlik maddesi ile yıkayabilirsiniz..
  • Delinmiş alanı kuruturken iyi temizlenmiş bir havlu kullanın.. Bu, bakterilerin komplikasyonlara neden olabilecek yaranın içine girme şansına sahip olmayacağından emin olmak içindir..

Şişlik nasıl azaltılır?

Kaynak Dragon @YahooAnswers’a göre: İyileşen bir piercingde, özellikle de böyle yeni bir piercingde ASLA alkol veya peroksit veya “açık yaralarda kullanılmaz” işaretli herhangi bir şey kullanmamalısınız..

Maliyet

Diğer tüm piercingler gibi, profesyonel piercing sizin akrabanız veya arkadaşınız değilse, bir işlem yaptırdığınızda kesinlikle kesin bir miktar ödemeniz gerekir. Bu piercingi yaptırmaya karar vermeden önce tüm maliyeti düşünmeniz gereken ana sebep budur. İlk önce bu delmenin maliyetinin diğer bazı önemli şeylerde bütçenizi tamamen mahvetmeyeceğini analiz etmeye çalışın. Çünkü eğer öyleyse, yine de devam edecekseniz kötü bir fikir olabilir.. Çoğu zaman, bu tür bir piercing için 35$’dan 55$’a kadar hazırlamanız gerekir..

Seçebileceğiniz Takılar

Seçilebilecek çok sayıda mücevher parçası var. Bu takılar normalde tasarım ve fiyatlara göre değişir. Bununla, birini seçememenin bir yolu yoktur. İşte bunlardan bazıları ve fiyatları:

  • Beyaz Ateş Opal 16G Çelik Piercing – Bu takıyı sıradan bulabilirsiniz ama kesinlikle güzel duracaktır. 26.50 $ fiyatla satın alınabilir..
  • Ok 14 Ayar Delici (Siyah veya Altın) – Elbette güzel, kıvrık bir ok tasarımına sahip. Siyah ve altın rengi mevcuttur. 14 dolar civarında bir fiyatı var.
  • 16G Flower Antihelix Cerrahi Çelik Piercing – Bu takıya sadece 14.75$’a sahip olabilirsiniz..
  • Rahat Küpe 16G Tabanca Çelik Delici – Bu, sahip olabileceğiniz en eşsiz mücevher seçeneklerinden biridir. Adından da anlaşılacağı gibi tabanca olarak tasarlanmıştır. Sadece 14.95 dolara sahip olabilirsiniz.

Rahat Piercing Takı ÖrneğiBeyaz Ateş Opal 16G Çelik Snug Piercing – Fiyat: $26.50 Rahat Delici Kavisli HalterArrow 14 Ayar Rahat Kulak Delme Siyah veya Altın – Fiyat: 14 $ Çiçek Piercing Rahatlığı16G Flower Anthelix Surgical Steel – Fiyatı: $14.75 Rahat Küpe Tabanca DeliciRahat Küpe 16G Tabanca Çelik Delici – Fiyatı: 14,95 ABD doları

40+ İlham Verici Fikir

Rahat Piercing DeneyimleriRahat Piercing Takırahat piercing1rahat piercing2Çift Rahat Piercingrahat delici3rahat delici4rahat piercing5rahat delici6rahat delici7Rahat Delici - Helis KarşıtıRahat Piercing11rahat delici14rahat delici15rahat delici17rahat delici19rahat delici20rahat delici23rahat delici24rahat delici25rahat delici27rahat piercingrahat-piercing-takırahat delicirahat deliciSon sözler

Rahat piercing kesinlikle kulaklarınızda bulunabilecek benzersiz bir piercing türüdür. Sizi diğerleri arasında öne çıkaracaktır. Ancak, gitmeden önce önemli şeyleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Bu, yol boyunca bazı sorunlar yaşamanızı önleyecektir..