Detská izba v bielom – vytvorte pre svojho novorodenca neutrálnu oázu pohody

Každá matka pozná sladký pocit očakávania počas tehotenstva. Radosť z bezprostredného narodenia je obrovská a len ťažko sa dá porovnať s inými pozitívnymi emóciami. Mladí rodičia sa vždy snažia vytvoriť pre svojho nováčika mimoriadne útulné prostredie, kde sa budú cítiť bezpečne a pohodlne. Ich myšlienky sa často točia okolo praktického nábytku do detskej izby, ktorý maximálne uľahčuje stresujúci každodenný život matky a dieťaťa. Ktorý nábytok je nevyhnutnosťou a bez čoho by ste sa mohli zaobísť? Aké farby sú vhodné do detskej izby? Máte tam dostatok úložného priestoru alebo by ste si ich mali aj tak zorganizovať? Otázka za otázkou …. Odpoveď na to je vždy individuálna, závisí od vašich osobných prianí a finančných možností. Chceme vám pomôcť osvedčenými tipmi. Dnes hovoríme o útulných a neutrálnych detských izbách v bielej farbe. Ukážeme vám, ako môžeme pre vášho drobca vytvoriť nádhernú atmosféru.

Všetko, čo súvisí s deťmi!

Detská izba v bielych komodách do detskej postieľky a na podlahe veľa svetlej kožušiny

 Jednou z najkrajších úloh pre rodičov je zariadiť a navrhnúť útulnú izbu pre svoje potomstvo.

Detská izba v bielej postieľke s mriežkovým ochranným kreslom

  • Prečo sú detské izby v bielej farbe také obľúbené?

Neutrálne farby sú u rodičov obzvlášť obľúbené pri navrhovaní detskej izby, pretože vizuálne rozširujú aj najmenšiu miestnosť a robia atmosféru vzdušnou a zaplavenou svetlom. Detské izby v bielej farbe pôsobia veľmi útulne a zároveň sú nadčasové. Nikdy nevyjdú z módy, iba na trhu je vždy novší, praktickejší a atraktívnejší nábytok a doplnky do detskej izby v bielej farbe. Navyše sú vyrobené v rôznych štýloch, takže si môžete vytvoriť neutrálnu detskú izbu v závislosti od svojich osobných preferencií. Napríklad navrhnúť moderný alebo ho zariadiť vo vintage alebo shabby chic štýle? Možno dávate prednosť škandinávskemu dizajnu? Biela je najlepšou voľbou farby na vytvorenie farebne neutrálnej detskej izby. Vďaka zodpovedajúcim akcentom a drobnému príslušenstvu ho môžete navrhnúť pre svoje malé dievčatko alebo novorodenca. To znamená, že detské izby v bielej farbe nemusia byť nevyhnutne rodovo neutrálne alebo musia byť ako také akceptované.

 Rozmýšľate nad tým, ako by mala vyzerať izba vášho novorodenca??

Detská izba v bielom kresle so stoličkou a postieľkou koberec biely raj pre dieťa

Detská izba musí byť slnečná, vzdušná a tichá.

Detská izba v bielej vzdušnej slnečnej atmosfére nástennej dekorácie

Biela je farba, ktorá sa dobre kombinuje s inými neutrálnymi tónmi. Na vytvorenie príjemnej atmosféry pre vaše dieťa môžete použiť nasledujúce farby a spárovať ich s bielou. Nič nepokazíte sivobielou, holubičou sivou a svetlosivou. Tieto neutrálne odtiene sú také jemné, že nikdy nevyniknú a sú upokojujúce. Farebnú paletu neutrálov môžete samozrejme trochu rozšíriť a do detskej izby v bielej farbe zaviesť niekoľko svetlých zemitých tónov. Na mysli tu máme predovšetkým svetlohnedú, prírodnú zelenú a svetlé farby dreva. Môžete tiež pridať nádych pastelových farieb, ktoré označujú pohlavie vášho dieťaťa, napríklad svetlo modrej alebo ružovej. V závislosti od vášho želania môžete v detskej izbe nastaviť aj malé, tmavé akcenty v bielej farbe. Na tento účel sú veľmi vhodné prikrývky, tapety alebo koberce v pruhoch, bodkách alebo geometrických vzoroch.

 Nenápadné geometrické vzory sú v detskej izbe v bielej farbe vítané.

Detská izba v bielom nenápadnom geometrickom vzore nástenná tapeta koberec zelená izbová rastlina v rohu

Náš Extra rady je však vyhnúť sa príliš jasným akcentom v detskej izbe. Pôsobia ako silné pútače pozornosti a nemajú miesto v detskej izbe plnej pokoja a pohody.

 Nábytok z ľahkého dreva a prútené koše sú v detskej izbe nevyhnutnosťou.

Detská izba v bielom nábytku zo svetlého dreva Prútené koše okrúhla drevená polica na hračky

Okrem neutrálnych farieb chceme bielou farbou pomenovať aj textúry, ktoré sú dobre zapísané v každej detskej izbe. V prvom rade ide o mäkké tkaniny, ako je bavlna, kožušina a svetlohnedá juta. Potom príde ľahké drevo, koža a tkanina v prírodných svetlohnedých odtieňoch. Sú jemné, väčšinou zdržanlivé a pôsobia pokojne a neutrálne. Tieto je možné perfektne kombinovať so základnou bielou farbou. Z tohto dôvodu sú vhodné do detskej izby v bielej farbe.

 Zelená izbová rastlina, ktorá čistí vzduch v miestnosti, je vhodná aj do detskej izby.

Detská izba v bielo zelenej izbovej rastline v rohu jemných textúr neutrálnych farieb

  • Ktorý nábytok a dekorácie patria k must-have v detskej izbe v bielej farbe?

Pri zariaďovaní detskej izby hrá vždy najdôležitejšiu úlohu bezpečnosť a pohodlie. Absolútne nevyhnutné veci zvyčajne zahŕňajú pohodlnú detskú posteľ s ochranou mriežky, prebaľovací pult, šatník, poličku na detské doplnky a hračky a mäkký koberec. Všetok tento nábytok nájdete v neutrálnych tónoch, takže môžete kompletne navrhnúť detskú izbu v bielej farbe. Ak máte v miestnosti dostatok miesta, dajte kreslo do rohu alebo možno k postieľke alebo k oknu. Matka a dieťa v ňom môžu relaxovať. Okrem toho je nevyhnutné poskytnúť dostatok úložného priestoru, pretože rodičia to v detskej izbe naliehavo potrebujú. Vieme, že každodenný život mladých rodičov nie je vôbec ľahký, a preto musíte urobiť všetko pre to, aby bol jednoduchší.

 Pri zariaďovaní detskej izby v bielom vždy myslite prakticky a konajte kreatívne!

Detská izba v bielom pohodlnom kresle, detská posteľ, mäkké vankúše hodia prikrývky na stenu

 Myslite aj na svoje pohodlie v detskej izbe! Určite tam strávite veľa času.

Detská izba v bielom pohodlnom kresle v rohovej poličke na prebaľovací stôl

V neposlednom rade si chceme povedať pár slov o výzdobe v detskej izbe. Ako už bolo naznačené, túto izbu nemusíte honosne zdobiť, pretože detská izba plní predovšetkým praktické úlohy a jej zariadenie musí byť vždy prispôsobené potrebám potomkov. Malé deti vnímajú svet okolo seba a spoznávajú ho všetkými zmyslami. Preto musíte urobiť prostredie čo najpríťažlivejším. Napríklad fotografická stena, niekoľko plyšových hračiek a ďalšie hračky robia atmosféru príjemnou a príjemnou. Navrhnite prvú ríšu svojho nováčika v neutrálnej bielej farbe a môžete si byť istí, že ste sa rozhodli správne!

 Zostavte si ten najlepší detský nábytok pre vaše dieťa.

Detská izba v bielom nastavení správneho nábytku zostavila posteľ, skriňa, prebaľovací pult, stolička

 Dizajn v detskej izbe v bielom by nemal byť vôbec zanedbávaný.

Fototapeta Detská izba v bielom rajskom kresle a komode na posteľ

 Tu sú žiaduce jemné textúry a malá dekorácia steny.

Detská izba v bielych jemných textúrach malá nástenná dekorácia kresby králika v ráme

Skutočný raj pre hranie a život pre vášho drobca.

Detská izba v bielej krásne zariadenej izbe so štýlovým dizajnom a hrami

Detská izba v bielej poličke Detské veci skladajú jednoduchý, ale atraktívny dizajn miestnosti

 Prostredie primerané veku, v ktorom váš drobček prežíva prvé roky života.

Detská izba v bielej otvorenej poličke na hračky biely raj pre dieťa

Detská izba v bielej farbe kombinuje krásny dizajn izby bielo sivej

Detská izba v bielom dizajne nádhernej miestnosti s veľmi príjemným prostredím

Kde sa môže hrať aj vaše dieťa ….

Detská izba v bielom dizajne krásnej izby je skutočným rajom pre deti

Detská izba v bielej sivej vintage postieľke vedľa stanu na hranie

Detská izba v bielom príjemnom prostredí plyšových hračiek na hranie s jemnými textúrami je veľmi príťažlivá