Rozumné zariadenie detských izieb – tipy na zdravie, bezpečnosť a nápady na dizajn

Detská izba zariadená detskou posteľou so sviežimi farbami

Najchytrejší spôsob, ako zariadiť škôlku

Ak má byť detská izba zariadená, zohrávajú úlohu nielen optické aspekty. Témy zdravia a bezpečnosti sú tiež elementárne, aby sa vytvoril ideálny životný priestor pre tých najmenších. Usporiadali sme tipy na výber bezpečného a zdravého interiéru a doplnili ich o praktické riešenia a návrhy.

Zdravý obývací nábytok – na to by ste si pri kúpe mali dať pozor

Vyhnúť sa horším materiálom, ktoré sú znečistené znečisťujúcimi látkami, nie je vzhľadom na takmer neobmedzený výber také jednoduché. Bez ohľadu na to, či sú laky, farby, lepidlá alebo iné súčasti nábytku – vysoko prchavé a neprchavé toxíny bohužiaľ číha na mnohých miestach. Napriek určitým predpisom sú aj maximálne limity povolené zákonom dostatočné na to, aby spôsobili zdravotné následky, ako sú alergie alebo respiračné problémy. Aby boli deti chránené pred domácimi jedmi, pri nákupe nábytku treba venovať väčšiu pozornosť materiálom. Rôzne certifikáty a environmentálne značky vám môžu pomôcť nájsť produkty, ktoré sú čo najzdravšie.

zariadenie detskej izby detská izba ľahké kusy nábytku pleteniny

Štítok “Modrý anjel“. Ekoznačka sa udeľuje iba nábytku, ktorý neobsahuje žiadne organohalogénové látky, rozpúšťadlá ani zmäkčovadlá. Nie je to nič menej nápomocné Značka ÖkoControl v oblasti dreveného nábytku. „Povrchy sú ošetrené lazúrami, prírodnými živicovými olejmi a voskami na prírodnej báze. Výsledný povrch s otvorenými pórmi môže pozitívne prispieť k vnútornej klíme, “uvádza odkaz na pečiatku kvality na nižšie uvedenej webovej stránke. http://www.oekocontrol.com/. Vo všeobecnosti vám odporúčame používať nábytok do detskej izby Masívne drevo. Šanca, že sa tu použijú znečisťujúce látky, je v porovnaní s preglejkou alebo inými výrobkami s lepidlom výrazne nižšia. Nábytok do detskej izby z masívu je dostupný v miestnych obchodoch s nábytkom a online v obchode na http://www.kinderwagen.com/, kde sa sortiment pohybuje od kočíkov po detský nábytok a hojdačky. Pretože je výber produktov dobre zoradený podľa kategórií, rýchlo sa v tom zorientujete. Okrem buka je medzi masívom veľmi obľúbená čerešňa, orech a borovica. Buk je obzvlášť robustný, pretože je a Tvrdé drevo pôsobí s vysokou hustotou.

zariadiť detskú izbu detskú izbu drevené denné svetlo

Zabezpečenie – A.&O

V detskej izbe musia všetky komponenty, či už nábytok alebo hračky, zaručovať maximálnu bezpečnosť. Pri nastavovaní dávajte pozor na testovacie značky, ako je tá od TÜV, pod označením „Certifikovaná bezpečnosť“Známy symbol, ktorý musí byť na položkách s označením” GS “jasne rozpoznateľný. Výrobky s certifikáciou GS boli skontrolované v súlade s požiadavkami zákona o bezpečnosti výrobkov. Ostré hrany alebo rohy by mali byť v detskej izbe tabu. Ak sa im nemožno vyhnúť kvôli existujúcemu nábytku, mali by ste sa rozhodnúť pre bezpečnostné výrobky, ktoré je možné nainštalovať neskôr, ako napr. Ochrana rohov Padnúť späť. Dokonca Zásuvky musia byť zabezpečené proti deťom. Tu je päť ďalších bezpečnostných rád:

  • Zásuvky a dvere skrinky môžete zaistiť vhodnými zámkami. Tým sa zabráni tomu, aby si deti pricvakli prsty a poranili ich.
  • Aby sa zabránilo pádom, sú Protišmykové podložky na koberec Jednoducho sa narežú na veľkosť a umiestnia sa priamo pod koberec. Potom už nie je možné, aby koberce skĺzli.
  • Bývate v byte na vyššom poschodí Okenné zámky To znamená, že deti nemôžu otvárať okná nezávisle a nepozorovane.

zdobenie detskej izbičky ružový textil mäkký nábytok

Šetrite s flexibilným nábytkom

Aby sa obmedzili výdavky na nábytok do detskej izby, odporúča sa flexibilný nábytok, ktorý rastie s dieťaťom. Postele, ako aj písacie stoly a stoličky sú k dispozícii v nastaviteľných verziách. To má výhodu v tom, že detskú izbu nie je potrebné každoročne rekonštruovať a deti musia byť vždy vybavené vybavenie priateľské k chrbtu prospech.

Správne používajte farby

Aby deti vytvorili príjemné herné prostredie, nemali by chýbať farby. Izba v bielej a čiernej farbe vyzerá pre deti nudne a zakalene. Nikdy ich preto nepodceňujte Vplyv farieb a šikovne ich používať. Vo všeobecnosti by ste mali vedieť, že každá farba má individuálny vplyv na náladu. Kým napríklad zelená pôsobí vyrovnávajúco, upokojujúco a harmonicky, žltá vytvára dobrú náladu a veselú atmosféru. Oranžová naopak stimuluje komunikáciu a chuť do jedla. Modrá symbolizuje pokoj, relaxáciu a harmóniu. Červená je stimulujúca farba, vďaka ktorej miestnosti pôsobia živo.

detská izba vybavená bezpečnostnou detskou postieľkou

Ak sú deti dostatočne staré, mali by ste ich zahrnúť do výberu farby. Mnoho detí má obľúbené farby, ktoré je možné integrovať do dizajnu miestnosti. Farby sú obzvlášť účinné na stenu. S krásnym Farby na steny môžu byť použité na pôsobivé usporiadanie detských izieb. Pri navrhovaní farby je dôležité vziať do úvahy veľkosť miestnosti. Malé miestnosti môžu pôsobiť ešte stiesnenejšie vďaka výrazným farbám, ktoré sa nanášajú na veľkú plochu. Ak je priestor obmedzený a napriek tomu by sa mali používať výrazné farby, farby stien by mali siahať iba po pás alebo by mali byť obmedzené na jednu stenu. Alternatívou by bolo priniesť požadované farby nie ako farby stien, ale pomocou príslušenstva, ako sú koberce, posteľná bielizeň, záclony a kvetináče.

detská izba vybavená úložiskom hračiek

Ďalšie nápady na zariadenie a stratégie návrhu sme spojili v samostatnom článku.

Objednajte si pre väčší pokoj

Chaotická škôlka môže mať na deti trvalé negatívne účinky. Porucha spôsobuje nepokoj, ktorý deťom škodí. Ideálne je, ak sa deti odmalička učia správne a pravidelne upratovať. To však funguje iba vtedy, ak je k dispozícii dostatok organizačných systémov. Tu je niekoľko odporúčaní:

  • kontajner: Detské izby by mali obsahovať niekoľko košov vhodných na triedenie hračiek. Priehľadné modely sú obzvlášť praktické, pretože deti potom môžu okamžite vidieť, čo je vo vnútri, a preto nemusia otvárať všetky škatule, aby niečo našli. Pri zadávaní objednávkových systémov vždy dbajte na to, aby sa deti k všetkému ľahko dostali.
  • Štítok: Aby sa v prvom rade nehľadalo, mali by byť objednávkové systémy, ako sú škatule alebo prepravky, vždy označené. Ak mladí ľudia ešte nevedia čítať, použite grafické zobrazenie obsahu. Krabica obsahuje kocky Lego? Vytlačte kocku Lego a priložte obrázok k kontajneru.
  • Mucking out: Ak sú deti zahltené množstvom hračiek, hranie nie je veľká zábava. Pravidelne upratujte, aby ste obmedzili výber. Dieťa sa nechce rozlúčiť so svojimi vecami? Vysvetlite, že veci budú darované chudobným deťom a môžu ich použiť na dobré skutky. Vo väčšine detí tento argument vyvoláva pomoc.

Nacvičte si s dieťaťom poriadok, aby ste sa naučili základy upratanej miestnosti. Váš potomok sa potom bude cítiť pohodlnejšie a naučí sa vážiť si výhody poriadku.

Zariaďovanie detských izieb má zmysel z praktického hľadiska