Zariadenie detskej izby – praktické tipy a triky

detská izba zariadená baldachýn baldachýn plyšové hračky komoda šatník

Na čo by ste mali myslieť, keď chcete zariaďovať detskú izbu

S očakávaním dieťaťa je potrebné včas zariadiť aj izbu. Mladí rodičia, ktorí čakajú svoje prvé dieťa, si často nie sú istí, čo je v škôlke potrebné a aké veci by sa mali brať do úvahy. Ponúkame stručný prehľad najdôležitejších bodov.

Rodičia by si mali položiť zásadnú otázku: Chceme zariadiť detskú izbu nábytkom, ktorý je bez škodlivých látok, ktorý má na jednej strane vyššiu cenu, ale na druhej strane nie je ošetrený toxickými látkami? Napríklad nábytok z masívu je veľmi peknou alternatívou. Ekologicky spracovaný nábytok je spracovaný iba prírodnými lakmi a farbami a je vybavený zodpovedajúcou environmentálnou značkou. Klímu obytného priestoru pozitívne ovplyvňuje aj prírodné drevo. Vysoko kvalitný nábytok je odolný a veľmi robustný a je možné ho kúpiť z druhej ruky alebo ho neskôr predať znova. A keďže deti predovšetkým v prvých rokoch rýchlo vyrastú zo všetkých svojich vecí a je potrebné kupovať nové veci, táto úvaha stojí za to.

zariadiť detskú izbu detská posteľ drevená mriežka hojdací kôň police komoda šatník koberec nástenná samolepka motýle

Veľký význam pre malú rodinu má aj výber farby. Modrá alebo ružová – večná otázka. Ak chcete so znalosťou pohlavia počkať na pôrod, jednoducho zariadte detskú izbu rodovo neutrálnym spôsobom. Mnoho malých detailov vo farbách modrej alebo ružovej bude aj tak neskôr pridaných ako darček. Ale mnoho rodičov si to dnes neváži a môže tiež požiadať rodinu o dary, ktoré sú neutrálne s ohľadom na pohlavie. Trh ponúka obrovskú škálu krásneho nábytku, žiaroviek a dekorácií na stenu, aby sa tu malý chlapec alebo dievča cítili ako doma.

detská izba zariadená detská posteľ biela zelená stena farba závesy skriňa

Ktorý nábytok zohráva v detskej izbe dôležitú úlohu?

Prvých pár mesiacov, ktoré tvoria Detská postieľka, prebaľovací pult a šatník sú srdcom miestnosti. Veľkú pozornosť treba venovať týmto trom kusom nábytku. Posteľ by mala byť bezpečná v každom ohľade, praktická na používanie a pokiaľ možno aj vyrobená z ekologických materiálov. Klasická kolíska je možná prvých pár týždňov alebo mesiacov. Mierne hojdanie dieťa skutočne upokojuje a môže tu úžasne spať. Niektoré modely sú mobilné a dajú sa ľahko prenášať z jednej miestnosti do druhej.

vybavenie detskej izby detská posteľ baldachýn posteľ s baldachýnom bambusové kreslo v škandinávskom dizajne

Hneď potom je detská postieľka klasikou medzi detskými postieľkami. Tu drobci ležia pohodlne a bezpečne. Výšku podlahy je spravidla možné nastaviť. V prvých mesiacoch, najmä keď dieťa nemôže samo sedieť, je podlaha namontovaná v strede. Neskôr bude táto časť posunutá nadol, aby dieťa nemohlo vypadnúť v stoji. Tyče ponúkajú bezpečnosť, ale aj dobrú cirkuláciu vzduchu. Aj tu je väčšina postelí navrhnutá tak, že niektoré tyče je možné neskôr odstrániť. Niektoré postieľky majú elegantný dizajn: dajú sa prestavať a rozšíriť a vyvinúť sa z detskej postieľky na detskú postieľku alebo dokonca na stôl. Takýto nábytok je ideálny pre úsporu peňazí pri nových nákupoch.

Nastavenie detskej izby Chlapček spí

Prebaľovací pult je ideálny na prebaľovanie každý deň a na obliekanie a vyzliekanie dieťaťa. Od začiatku je vyšší ako ostatný nábytok a s niekoľkými zásuvkami ponúka dostatok priestoru na košele, košele a náhradné plienky. Sálavý ohrievač, ktorý je inštalovaný v bezpečnej vzdialenosti, sa osvedčil. Malý sa teda tiež cíti dobre, čo sa týka osobnej hygieny.

  detská izba zariadiť detskú postieľku drevené priehradky taburetka nápady na kutilstvo drevené boxy preglejkové dekorácie na stenu medvede

rozložená detská izba detská posteľ drevený oválny dizajn kobercové pruhy pletená taburetka okrúhla