Nábytok do detskej izby, ktorý ladí s každým krokom vývoja

Zariadenie detskej izby Detský nábytok Nápady na zariadenie detskej izby

Spoločník do detstva: detské izby, ktoré sprevádzajú každý krok vývoja

V nasledujúcich mesiacoch pred narodením je veľa vecí, na ktoré by budúci rodičia mali myslieť. Vybavenie detskej izby je spravidla na prvom mieste v zozname priorít. Aby bolo všetko v čase pôrodu skutočne útulné, mama a otec by mali chvíľu stráviť a zariadiť pre vlastnú rodinu svoje štyri steny s veľkým dôrazom na detail. Detská izba by mala byť vždy navrhnutá a mala by mať harmonický celkový vzhľad. Malo by sa tiež vziať do úvahy, že deti prechádzajú mnohými fázami vývoja a každý z nich má na svoju detskú izbu trochu iné nároky. Dieťa trávi v tejto miestnosti veľa času a nachádza si tam svoje prvé útočisko. S nasledujúcimi radami pri zariaďovaní si detská izba poradí s každou zmenou a je preto spoločníkom na dlhé roky.

Zariadenie detskej izby – nápady a príklady

Nábytok do detskej izby, detský nábytok, detská posteľ, nápady na zariadenie detských izieb

Nábytok do detskej izby, detský nábytok, detská postieľka, detská posteľ

Nešetrite na zlom konci

Zariadenie detskej izby je investícia do života – do života nenarodeného dieťaťa. Aj keď možno izbu pôvodne používať iba na prebaľovanie a prebaľovanie, pretože novorodenec stále spí s rodičmi a má tendenciu tráviť fázy bdenia v obývačke, nemalo by sa tu šetriť na zlom konci. Stojí za to správne zariadiť detskú izbu hneď od začiatku a nenechať nič žiaduce, pretože deti sú stále väčšie a trávia stále viac času vo svojej vlastnej ríši. Rodičia by to mali mať na pamäti pri rozhodovaní o zariadení.

Nábytok, ktorý je vybraný do tejto veľmi špeciálnej miestnosti, musí v priebehu času veľa prejsť. Preto by mali byť vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a dobre spracované. Skvelý interiérový dizajn pre škôlku mali by byť vyrobené v súlade s bezpečnostnými normami EÚ, mali by byť šetrné k deťom a ekologicky ošetrené a mali by byť povrchovo upravené z prírodných, netoxických olejov a vo vode rozpustných farieb a glazúr. To je jediný spôsob, ako ich urobiť dostatočne odolnými a odolnými, aby si skutočne užili veľa zábavy. Také zariadenie nemusí byť nevyhnutne obzvlášť drahé. V závislosti od výrobcu a osobných predstáv sa ceny môžu veľmi líšiť. Tu je dôležité navzájom starostlivo zvážiť svoj vkus a štandardy kvality, praktickosť a pomer ceny a výkonu.

Oplatí sa hľadať včas a porovnávať rôzne ponuky. Na to je samozrejme potrebné definovať nielen vlastné nápady na dizajn, ale aj priestorové možnosti. Vykonávanie meraní je preto veľmi dôležité. Pomáhajú praktické nástroje, ako napríklad programy plánovania miestnosti, ktoré sú k dispozícii bezplatne na internete. Môžete tam zadať jednotlivé rozmery miestnosti a program vytvorí trojrozmerný výkres, ktorý je možné nastaviť online pomocou niekoľkých kliknutí. Vďaka tomu je možné vopred vidieť, ktorý nábytok je možno príliš objemný a obmedzuje slobodu pohybu a kde je ešte priestor, ktorý je potrebné rozumne vyplniť. Po týchto prvých dôležitých prípravných prácach sa môže začať hľadanie dokonalého nábytku do detskej izby.

Zariadenie detskej izby Detský nábytok Nápady na dekoráciu detskej izby

Detská izba ako štart do života

Vo väčšine prípadov je detská izba pôvodne zriadená pre dieťa, ktoré má na izbu veľmi špeciálne požiadavky. Okrem kvalitnej detskej postele nesmie chýbať ani priestor na prebaľovací pult. Obe by mali byť možné umiestniť tak, aby neboli v priamom prievane, inak by dieťa mohlo prechladnúť. S týmto predpokladom sú už pri zariaďovaní miestnosti stanovené niektoré parametre a musia byť zahrnuté do výberu nábytku.

Bezpečnosť je v detskej izbe najvyššou prioritou. Všetok nábytok by preto mal byť vyrobený z materiálov bez znečisťujúcich látok a mať zaoblené rohy. Ostré alebo špicaté hrany a nečisto prepracované prechody prinášajú zvýšené riziko nehôd. Kvalitný detský nábytok spoznáte okrem iného aj podľa toho, že sa berú do úvahy tieto bezpečnostné faktory. Rada pre spotrebiteľov DIN vydala brožúru, ktorá sa podrobne zaoberá bezpečnostnými problémami súvisiacimi s detským nábytkom. Brožúru nájdete pod týmto odkaz je možné stiahnuť zadarmo.

Nechajte priestor kreativite a vlastným nápadom

Okrem praktických aspektov by do dizajnu detskej izby mali prúdiť aj štylistické úvahy. Dôležitý je predovšetkým faktor dobrého pocitu. Deti by sa mali vo svojom okolí cítiť bezpečne a je dôležité, aby ste hneď od začiatku hravo stimulovali všetky zmysly. To funguje najlepšie s veselým a harmonickým dizajnom detskej izby. Zvlášť vhodné sú svetlé a svetlé farby, ako je žltá, oranžová alebo krémová. Tí, ktorí to majú radi podľa pohlavia, sú tiež dobre informovaní o jemnej ružovej alebo svetlo modrej.

Zariadenie detskej izby Tipy na detský nábytok a zariadenie do detských izieb

Rodičia by však mali mať na pamäti, že ich osobný vkus bude rozhodujúcim faktorom v detskom zariadení len obmedzený čas. V určitom okamihu sa mladí ľudia chcú sami rozhodnúť, ako by mal ich ústup vyzerať. Preto môže byť veľkou výhodou ponechať počiatočné nastavenie čo najneutrálnejšie, aby bol neskôr dostatok priestoru pre nápady na dizajn a kreatívne zmeny. Svetlé a neutrálne steny môžu byť navrhnuté lacno a nápadito s farebným okrajovým alebo nástenným tetovaním. Aj tí najmenší dostávajú vizuálne podnety, ktoré podnecujú ich predstavivosť. Celkový dizajn by však nemal byť príliš nepokojný. Ak sa tí najmenší chcú v určitom okamihu vyjadriť, nové návrhy je možné vytvoriť v niekoľkých jednoduchých krokoch bez toho, aby ste museli prerábať celú izbu. Či už ide o pirátsku, princeznú alebo lesnú scénu – na neutrálnom pozadí je každý tematický svet vytvorený okamžite.

Detské izby rastú s nimi

Deti rastú a dobrá detská izba je súčasťou každého kroku v ich vývoji. Nábytok do detskej izby, ktorý rastie s nimi, je obzvlášť dobrou voľbou. Väčšina nábytkových radov do detských izieb dnes ponúka funkčný nábytok, ktorý je možné prispôsobiť rôznym vekom dieťaťa. Prebaľovací pult je možné v niekoľkých jednoduchých krokoch premeniť na komodu odstránením prebaľovacieho nadstavca. Detskú postieľku je tiež možné často prestavať na detskú postieľku pomocou rôznych výmenných modulov, ktoré sú vhodné až do veku základnej školy. Detská postieľka s rebríkom a šmykľavkou hravou formou rozvíja motoriku a predstavivosť dieťaťa a je ideálnym spoluhráčom. Ak je potrebné detskú postieľku vymeniť za detskú postieľku, malý priestor na spanie je možné obvykle ľahko premeniť na útulnú pohovku, a tak sa naďalej môže používať v miestnosti pre mládež..

Nábytok do detskej izby detský nábytok komplet set sivý

Poschodová posteľ je priestorovo úsporná možnosť pre deti, ktoré sú už o niečo staršie. Pod priestorom na spanie je priestor na úložný priestor alebo útulné ihrisko. V závislosti od veľkosti postele môže byť súrodenec ubytovaný aj na nižšom poschodí, keď sa rodina rozrastie. Flexibilná konštrukcia postele ponúka veľa možností a je srdcom každej šikovne zariadenej detskej izby.

Zdroj obrázku: Suchoka Rita