24 DIY nápadov pre šikovný záhradný dizajn – prineste do svojho vonkajšieho priestoru trochu lesku

Je babie leto, teploty vonku rastú a náš barometer nálady tiež. Teraz však chceme stráviť dlhší čas vonku, kde si môžeme užiť čistý relax, veľa pokoja a pohody po namáhavom dni v práci. Aby ste si toto všetko mohli vo svojej záhrade dopriať a skutočne tam relaxovať, vonkajší priestor musí byť šikovne navrhnutý a plne zodpovedať vašim osobným potrebám. Na to, aby ste dosiahli šikovný záhradný dizajn, nepotrebujete naozaj veľa. Stačila by trocha manuálnej zručnosti a predstavivosti. Nechajte svoju predstavivosť, aby vás priviedla do kreatívneho sveta a vneste tam viac romantiky a lesku. V tejto súvislosti vám dnes chceme dať niekoľko praktických tipov a ukázať vám pokyny pre domácich majstrov. Môžete nájsť ďalšie početné nápady na dizajn záhrady na našich webových stránkach a kedykoľvek nájsť inšpiráciu pre skvelý DIY projekt.

 V záhrade by nemal chýbať lesk a trblietky

nápady do záhrady krásne lampáše okorenia atmosféru v záhrade

Bývalo to takto: zakaždým, keď som sa podrobne pozrel na svoju záhradu, vyzerala trochu nedokončená a trochu nudná, aj keď bola navrhnutá veľmi obyčajným spôsobom. Áno, ale nič neblikalo a nebol tam ani žiadny lesk. Žiadne trblietavé predmety a nič, čo by mohlo okamžite upútať oko.

To isté tam niečo chýbalo, čo prináša do vonkajšej oblasti viac romantiky. Preto som sa to rozhodol zmeniť a urobiť svoj vonkajší priestor šikovnejším. Všimla som si, že veľmi maličkosti majú často veľké kúzlo a môžu zmeniť celkový vzhľad záhrady. O takýchto exteriérových prvkoch si dnes povieme!

Romantické lampióny ako ozdoba v záhrade

Blikajúce svetlá v tme považujem za veľmi príjemné. Vyžaruje z nich veľa romantiky, ktorá jednoducho nakazí každého. Chcel som večer vo svojej záhrade cítiť taký očarujúci vkus. Vyhrnul som si rukávy a pustil sa do práce. Zo starých, už nepoužiteľných pohárov sa dajú vycibriť úžasné lampióny, ktoré pod holým nebom ozdobia každý stôl. Na tento účel môžete použiť zaváraninové alebo nutellové poháre, ktoré nájdete v každej domácnosti. Potom ich môžete namaľovať a zlepiť trblietavými kamienkami. Dostanete ich v každom remeselníckom obchode. V závislosti od vašich osobných preferencií môžete lampióny navrhnúť aj vo vintage štýle a ozdobiť ich malou tortovou čipkou. Presné pokyny môžete sledovať v priloženom videu.

Starú zaváraninovú nádobu je možné ľahko premeniť na trblietavú lampu

nápady pre záhradu ozdobte murárske nádoby a vyrobte krásne lampióny

Tinkerová vintage dekorácia do záhrady

nápady pre záhradu robia krásne lampáše s murárskymi nádobami

Maľujte kamienky a urobte z nich pútadlá

Maľovanie kameňov je ľahko vykonateľný nápad na kutilstvo, ktorý skutočne oslovuje kreatívne mysle. Teraz navrhujem, aby ste kamene ozdobili väčším leskom a urobili z nich skutočné pútadlá. Farby a laky by ste preto mali vyberať veľmi konkrétne a vyberať zaujímavé šablóny. Ak to však nepotrebujete, rozvíjajte svoju kreativitu počas procesu tvorby a vytvoríte niečo 100% jedinečné. Ďalšiu inšpiráciu môžete čerpať z nasledujúcich obrázkov.

Zábavné nápady pre domácich majstrov pridávajú hodnotu záhradnému dizajnu

nápady na kutilstvo neobvyklé nápady na výzdobu záhrady

Roztomilý nápad, ako vtipne namaľovať kamene

diy nápady farebné a vtipné zdobia kamene

Záhradná výzdoba musí byť pestrá!

nápady na kutilstvo zábavnej záhrady s farebnými kamienkami

Umelecky maľujte kamene

kutilské nápady pre krásnu a farebnú záhradu

Akoby to bolo skutočné ovocie!

nápady na kutilstvo vtipné nápady na dekoráciu záhrady s kamienkami

Nechajte na kameňoch pozitívne správy …

nápady na kutilstvo vtipné nápady na dekoráciu s kamienkami, ktoré spríjemňujú náladu

Čerstvý nápad na dekoráciu do záhrady

kutilské nápady s kamienkami, ktoré okorenia vzhľad záhrady

Dobre premyslené do posledného detailu

kutilské nápady na maľovanie kameňov na farebné

Buď kreatívny!

kutilské nápady na maľovanie kameňov s obrázkami zvierat

Popustite uzdu svojej predstavivosti!

DIY nápady maľujú farebné kamene pre veselú náladu

Vytvorte krásnu včelu

nápady na kutilstvo pre záhradné maľovanie kameňov ako včely

Úžasné nápady na maľovanie kameňov

diy nápady s kamienkami krásne remeselné nápady do záhrady

Maľovacie kamene na ozdobu záhrady

kutilské nápady maľujú kamene a zdobia záhradu

Maľovanie kameňov na Vianoce

DIY nápady pre záhradu v zime na maľovanie kameňov

V priloženom videu nájdete skvelý návod, ako maľovať kamene.

Trblietavé záhradné figúrky umocňujú čaro šikovne navrhnutej vonkajšej plochy

Veľké záhradné figúrky alebo sochy hrajú vonku iba dekoratívnu úlohu. Sem -tam sú umiestnené vo vonkajšom areáli s jediným cieľom – skrášliť ho. Pri ich výrobe prichádzajú do úvahy rôzne materiály – od dreva cez kameň a betón až po kov. A ak chcete viac lesku a lesku vonku, potom zvoľte záhradné figúrky, ktoré sa trblietajú. Či už ste si ich kúpili alebo vyrobili sami – s trblietavými záhradnými figúrkami dávate jasne najavo, že máte radi luxus a chcete mať vonku viac romantiky. Záhradné figúrky sú zvyčajne zručne vypracované tak, aby sa dali opísať ako čisté záhradné umenie. Dobre sa zapíšu do každej záhrady, vyžarujú vznešenú krásu a váš záhradný dizajn bude pôsobiť štýlovo a očarujúco.

kutilské nápady pre modernú záhradu robia z fliaš nádhernú záhradnú sochu

nápady pre záhradu robia z riadu neobvyklé záhradné sochy

nápady na záhradnú drevenú sochu s romantickým posolstvom

DIY nápady pre záhradu robia neobvyklé sochy

Samozrejme, môžete vymenovať oveľa viac nápadov pre domácich majstrov na šikovný záhradný dizajn, ktoré vonku poskytnú viac lesku. Lesklé kvetináče, stojany na kvety v kovovom lesku alebo visiace girlandy, ktoré sa večer trblietajú. Čo presne si vyberiete, je na vás. Pre mňa je dôležité ukázať, že v záhrade máte veľkú slobodu dizajnu a vašej kreativite sa medze nekladú, pokiaľ ide o vlastnú výrobu! Jediné, čo musíte urobiť, je urobiť prvý krok a môžete ísť! Odvážne si prezerajte náš web a určite nájdete množstvo nápadov, ako si vyrobiť svojpomocne pre svoj šikovný záhradný dizajn. Odhaľte kúzlo drobných dekoratívnych prvkov, ktoré vnášajú do záhrady romantický nádych a pôsobia jedinečne.

Redakčný tím vám praje veľa zábavy a dokonalý relax vonku!

nápady na záhradné farebné kvetináče pôsobia ako krásne dekorácie v záhrade

nápady na záhradné maľovanie kvetináčov farebne

kutilské nápady pre záhradu kreatívny nápad, ako si vyrobiť krásnu záhradnú sochu sami