10 jednoduchých rád, ako bojovať so sennou nádchou

Dnes som videl, ako jemné ružové kvety čerešní pomaly ustupujú zeleným listom. Zároveň som však myslela aj na to, kedy budem môcť opäť bez problémov vyberať kontaktné šošovky a kedy ma tento nepríjemný pocit opustí. Áno, je to kvôli peľu a apríl je obdobím, keď sú jednoducho všade. Tu je pár dobrých pomocných tipov, ako ich zbaviť vo svojom dome.

Tip 1: Nechajte auto v garáži

Ak nemáte garáž, poponáhľajte sa a umyte ju, kedykoľvek budete mať príležitosť. Otvárajte okno alebo dvere čo najmenej často, pretože peľ sa dostane vždy. Preto by ste sa tomu mali vyhnúť. V tomto období mám vždy po ruke hygienické vreckovky. Používam ho na čistenie rúk. Takto ma nebudú bolieť oči, pretože som sa ich dotkol prstami, ktoré sa predtým dotkli niečoho plného peľu v aute.

alergia na peľ senná nádcha tipy auto garáž

Tip 2: Vytvorte vo vstupnom priestore elegantné miesto na topánky a bundy …

Hneď ako vojdete do domu, vyčistite si nohy na podložke a potom si vyzlečte topánky, bundy a čokoľvek iné, čo bolo považované za outdoorové vybavenie..

peľová alergia bojujúca proti sennej nádche vnútorné tipy

Tip 3: Dekontaminujte sa

Máte prácu na dvore? Alebo ste sa niekedy nechali nachytať v jednom z tých strašných oblakov peľu a špiny, keď ste prechádzali z jedného konca dvora na druhý? Ak je to tak, potom musíte dostať peľ z tela a oblečenia. V opačnom prípade sa tieto rozšíria po celom dome. Nesedzte si, inak budete musieť vyčistiť aj nábytok. Choďte do práčovne a nechajte všetko, čo môžete neskôr vyprať.

práčovňa peľová alergia bojujúca so sennou nádchou tipy a triky

Tip 4: Vymyte si zelené vlasy z vlasov

Vaše vlasy sú magnetom na peľ. Ak ich pred spaním nevyperiete, vankúše budú potom plné peľu. To určite nie je dobré. Prípadne si môžete obliecť niečo za vlasy – napríklad turban alebo klobúk.

sprchovací kút peľ alergia senná nádcha bojovať nápady

Tip 5: Vyhnite sa zvieratám, ktoré prinášajú peľ

Predtým, ako vstúpia do domu, by mali byť dobre umyté a vykartáčované. Zvlášť opatrní by ste mali byť pri utieraní labiek pred vstupom do domu. Potom by ste mali kefku umyť sami a miesto, kde ste to všetko urobili, povysávať.

domáce zvieratá alergia na peľ bojujú so sennou nádchou

Tip 6: Urobte to Vysávač čistíte vonku

Máte vysávač bez vrecka? V interiéri by ste to nemali čistiť. Vyberte jeho obsah von. Nečistota by mala ísť rovno do vreca na odpadky a to ihneď do kontajnera.

nápady na skladovací priestor v suteréne skladu na účinný boj proti sennej nádche

Tip 7: Okná a dvere nechajte čo najviac zatvorené

Toto je ročné obdobie, v ktorom by som tak veľmi rád pustil čerstvý vzduch, ale bohužiaľ s tým prichádza aj peľ. Zatvorte okná a zapnite ventilátor. Vyberte filtre HEPA, pretože lepšie odpudzujú peľ. Musíte ich však vymieňať mesačne. Vaše blaho je pre vás dôležité, však??

Zariadiť kuchyňu nápady bojovať proti sennej nádche umývadlo pri okne

Tip 8: Pri utieraní prachu buďte opatrní

Prach by ste mali utierať dvakrát častejšie, ako ste boli predtým. Neignorujte ťažko dostupné miesta. Vhodné rozšírenie vysávača bude veľmi prospešné pre vaše zdravie.

jedáleň s nápadmi na stoličky na účinný boj proti sennej nádche

Tip 9: Vonkajšie terasy vždy udržiavajte čisté

Na jar si vonkajšiu terasu čistím niekoľkokrát, pretože napriek peľu ju používam rád. Pohovku prikryjem starou dekou a odnesiem, keď ju chcem použiť. Keď uplynie doba peľu, vezmem vankúše na profesionálne čistenie. Celá terasa je opäť poriadne umytá. Vďaka tomu peľ zmizne z dáždnikov, podlahy a stĺpikov.

poraziť peľ v obytnej oblasti bojovať proti sennej nádche tipy

Tip 10: Nenechajte sa odradiť peľom, užite si jar!

Peľ by vám nemal pokaziť zábavu na jar. Stačí sa pozrieť na to, ako krásne sú cesty a stromy pokryté nádhernými kvetmi a ako ľahko vyčarujú úsmev na tvárach ľudí. Jednoducho nádherný!

peľ na záhradnom dvore bojujúci so sennou nádchou jarný počet peľov

alergia na peľ senná nádcha jarná záhrada