70 nápadov na záhradnú výzdobu, ako to urobiť sami pre novú záhradnícku sezónu!

Jar je stále trochu náladová, ale nová záhradnícka sezóna sa už začala. Slnko už čoskoro bude svietiť čoraz častejšie. Čerstvý vzduch a upokojujúce teplo vám prinesú dobrú náladu a väčšiu chuť do života. Sedíte dlhšie v záhrade a užívate si sviežu zeleň, nádherné kvety a ich jemnú vôňu. Je tiež čas znova myslieť na kreatívne nápady na výzdobu záhrad a implementovať ich podľa vlastného uváženia. Dnes ich pre vás máme opäť veľa a radi by sme vás podporili čerstvou inšpiráciou. Väčšina z vás už vie, aké jednoduché je vyrobiť si vlastnú záhradnú dekoráciu sami. Možno ste jedným z nich a jednoducho hľadáte novšie záhradné výtvory, alebo ste ich nikdy neskúsili?

V každom prípade sa pozrite na nápadité nápady na výzdobu záhrady z našej nižšie uvedenej galérie obrázkov a nechajte sa nimi inšpirovať. Premeňte svoju záhradu na báječné miesto na pobyt a zábavu. Bavte sa ručnými prácami a urobte si príjemný čas v záhrade!

Implementujte kreatívne nápady na výzdobu záhrady rýchlo a jednoducho

kvetináč zdobiť nápady záhradné dekorácie

Upcyklácia záhradných dekorácií z použitých predmetov

Upcycling je jedným z našich obľúbených nápadov na dekoráciu. Nepoužívané predmety sa opäť stanú použiteľnými originálnym spôsobom a predĺži sa ich životný cyklus. Zároveň to pre našu planétu znamená nielen kreativitu, ale aj ochranu zdrojov a menej odpadu.

Preto si vždy dvakrát premyslite, či chcete niečo vyhodiť. Možno, že dobrý kus ešte ani zďaleka nie je zastaraný. Niekoľkými jednoduchými krokmi a materiálom sa zo starej obuvi a čajníka môžu stať kvetináče alebo rozbité dáždniky, kovové postele a zhrdzavené fúriky na záhony. Kovové vane, staré stoličky a bicykle, okenné rámy a záhradné potreby sú stále veľmi obľúbené pre nápady na cyklickú úpravu záhradnej dekorácie.

S trochou zlatého spreja vyzerá stará topánka neskutočne efektívne

urobte si záhradnú dekoráciu kvetináča zlatých topánok sami

Stará čajová kanvica tiež vyžaruje nezameniteľnú vintage poznámku ako kvetináč

upcycling

Posteľ ako z rozprávky Princezná Šípková Ruženka

upcykláciou záhradných dekorácií si urobte záhony sami

Zlomený fúrik kvitne ako mágia

nápady na záhradnú výzdobu záhon na fúriku

Udržateľné nápady na dekoráciu záhrady z PET fliaš

Plastové fľaše s viečkom na fľaše sú ako stvorené pre vaše kreatívne záhradné dekorácie. Väčšinou ich stačí nožnicami vystrihnúť do požadovaného tvaru. S trochou lepidla, fixiek a lakových farieb môžete za chvíľu vytvoriť krásne kvety, vtipné zvieratká alebo dokonca obľúbené záhradné trpaslíky. Takéto nápady na záhradnú výzdobu okamžite vytvoria skvelý efekt wow a zároveň ukážu udržateľný prístup majiteľa záhrady.

Vyrobte si roztomilého slona z plastu

Vyrobte si vlastnú záhradnú dekoráciu z pet fliaš

Vtipné záhradné trpaslíky vznikajú rovnako rýchlo

záhradní trpaslíci upcyklujte nápady na záhradnú výzdobu sami

Ozdobte plot domácimi kvetmi

Vyrobte si kvety z pet fliaš

Tieto plastové huby vyzerajú ako skutočné!

pet fľaše huby drotár záhradné dekorácie nápady

Vyrobte si farebných Koinobori z PET fliaš!

Vyrobte si vlastnú ozdobu záhradnej dekorácie z plastových rybičiek

Staré pneumatiky dostávajú druhú šancu

Pneumatiky je možné použiť aj na implementáciu mnohých nápadov pre vašu záhradu. Podobne ako PET fľaše, aj tieto sú jednoducho vyrobené pre vašu záhradnú dekoráciu pre domácich majstrov. Ich okrúhly tvar a dostupný objem sú ideálne pre originálne záhony, malé záhradné jazierka alebo kvetináče. Pneumatiky stačí naplniť zeminou a substrátom a pestovať tam rastliny. Pri mini jazierku stačí vložiť potrebné nylonové alebo gumové tesnenie a pneumatiku naplniť vodou. Kreácie automobilových pneumatík sú navyše namaľované pestrofarebnými farbami a prepracované tak, aby poskytovali rôzne motívy.

Čo napríklad včelí mayský záhon?

DIY nápady na záhradnú výzdobu včiel z pneumatík automobilov

Alebo skôr dáte prednosť vtipnej obruči zebre?

nápady na záhradné dekorácie robia zebru z automobilových pneumatík

Farebný slon sa dá rýchlo vytvoriť aj s dvoma pneumatikami auta a trochou farby

slon z pneumatík drotár záhradné dekorácie nápady

Mignon vyrobený z pneumatík je v záhrade určite pútačom pozornosti

vyrobte si záhradné dekorácie sami mignon z automobilových pneumatík

Rovnako ako kvetináč v tvare hrnčeka na kávu

Vyrobte si vlastnú šálku kávy zo zrelých záhradných dekorácií

Čo sa týka upcyklovania nápadov na záhradnú výzdobu, kreativite sa skutočne medze nekladú. Stačí sa zapojiť a dodať svojmu vlastnému záhradnému raju nápaditú, jedinečnú atmosféru. Užite si čerstvý vzduch a teplo slnka vonku a nabite svoje batérie upokojujúcou silou a energiou!

Popustite uzdu svojej predstavivosti!

Vytvorte si vlastné nápady na upgradu záhradných dekorácií

Staré topánky ako kvetináče sú obľúbenými nápadmi na cykloturistiku v záhrade

staré topánky kvetináče nápady záhradná výzdoba

Rovnako ako staré čajníky

nápady na výzdobu záhrady starého kvetináča v čajníku

Podceniť netreba ani použitý dáždnik

kvetinový dáždnik záhradná dekorácia urobte sa

Rovnako ani stará komoda!

urobte si vlastné záhradné dekorácie ozdobte staré komody vyrobte si neobvyklé záhradné dekorácie sami bowlingová loptička zo včielky si vytvorte vlastnú záhradnú dekoráciu urobte farebné kurčatá sami drotár železného strašiaka si urobte záhradné dekorácie sami nápady na dekoráciu záhrady, pet fľaše vrany, drotár DIY nápady na dekoráciu záhrady, drotár s kvetináčmi DIY nápady na záhradnú výzdobu kvetináčeozdobte kmeň stromu vyrobte si záhradné dekorácie sami DIY nápady na záhradnú výzdobu záhradné postele labute pet fľaše DIY nápady na záhradnú výzdobu huby záhradná posteľ DIY nápady na záhradnú výzdobu upcyklácie automobilových pneumatík nápady na dekoráciu záhrady urob si sám hrnček na dávkovanie krmiva pre vtáky DIY nápady na záhradnú výzdobu upcycling nápady na záhradné dekorácie  nápady na záhradnú výzdobu, aby ste sa stali mačiatkom urobte si záhradné dekorácie sami staré cds páv drotár   Vyrobte si záhradné dekorácie sami plechovky z kvetináčov záhradné dekorácie robia kvety z uzáverov fliaš záhradné dekorácie robia záhony z automobilových pneumatík Vyrobte si vlastnú záhradnú dekoráciu kvetinových záhonov automobilových pneumatík vyrobte si vlastnú záhradnú dekoráciu sklenených svetiel vyrobte si vlastnú sklenenú fľašu na dekoráciu záhrady, ktorá sa rozsvieti urobte si vlastnú záhradnú dekoráciu lienky maľujte kamene  Vyrobte si vlastné palmy na dekoráciu záhrady z plastových fliaš vyrobte si vlastnú záhradnú dekoráciu pet fliaš somár  Vytvorte si vlastnú záhradnú výzdobu zo zrkadiel vyrobte si vlastné záhradné dekoračné maliarske kamene  Vyrobte si vlastnú záhradnú dekoráciu vtákov z plastu Vyrobte si vlastné záhradné dekorácie a vyrobte si vtáčie kúpele ozdobte záhradné chodníky vyrobte si záhradné dekorácie sami  Vyrobte si sklenené huby sami  Vyrobte si gumené rukavice zo šťavnatej kvetinovej záhradnej dekorácie sami  vyrobte si kreatívne záhradné dekorácie sami vyrob si lego upcykláciu záhradných dekorácií sám Vyrobte si vtipné záhradné dekorácie sami z plechoviek vtipná záhradná dekorácia, urobte zo seba drotára húb Vyrobte si lienku z dekorácie záhrady pre bowlingové gule sami  páv urobte si vlastné nápady na dekoráciu záhrady z fliaš Vyrobte si sadrové sadenice sami huby drotár záhradné dekorácie nápady Vyrobte si vlastné slimáky zo starých zrelých záhradných dekorácií  Urobte si slnko z pet fliaš nápady na záhradnú výzdobu sami drotár suncatcher si vyrobte záhradné dekorácie sami  upcyklácia kvetov nápady na záhradnú výzdobu urobte to sami  upcyklácia nápady na dekoráciu záhrady urobte to sami lienky  upcykláciou záhradnej dekorácie si vyrobte pet fľaše pre tučniaky vyrobte si vintage záhradné dekorácie sami Vytvorte si vlastné nápady na dekoráciu záhradných veterných mlynov