Ako si môžete postaviť krb sami? – Uistite sa, že si užijete príjemné letné večery vonku

Prečo sa oplatí postaviť krb a na čo by ste mali pamätať?

Stojíte pred rozhodnutím, či si v lete postaviť krb na dvore alebo v záhrade? Potom ste na správnom mieste. Radi by sme vám ukázali, prečo a kedy sa to oplatí. Dáme vám aj pár praktických tipov a nápadov.

Na konci článku by ste mali mať prehľad o téme. Máte tiež niekoľko dôležitých kritérií, podľa ktorých budete triediť ďalšie články a návody na túto tému.

Postavte si krb – 60 inšpiratívnych nápadov na napodobenie

Ohnisko stavať záhradný dizajn útulné letné večery

Prečo stojí za to postaviť krb!

Vybudovanie ohniska sa oplatí z mnohých dôvodov. Môžete grilovať vonku. Vytvára viac mágie a romantiky vo vašom vlastnom dvore a záhrade. Pointa je, že krb zaistí, že si teplé dni v roku užijete lepšie.

Je to pridaná hodnota pre náš život, ale stojí za to vynaložiť úsilie a čas!

Koľko stojí krb?

Dokážeme však pochopiť, že pre niektorých ľudí môže byť budovanie krbu za určitých okolností príliš veľkým problémom. Ste si však istí, že o tom máte realistickú predstavu? Možno na stavbu ohniska nepotrebujete toľko materiálu, času a úsilia?

Ak sa pozriete na iné Návody Pozrite sa, uvedomujete si, že existuje niekoľko spôsobov, ako postaviť ohnisko. V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme pohľad na rôzne perspektívy a možnosti.

Krby nie sú vidieť len v luxusných domoch

Ohnisko stavať kamenné lavice predzáhradka design útulné letné večery

Ohniskové misy

Krb nemusí byť nutne zamurovaný. Existujú takzvané požiarne koše a ohnivé misy. Dajú sa nastaviť a upevniť na konkrétnom mieste. V niektorých prípadoch však môžu byť aj unesené.

V prípade kovových krbov je možnosť inštalácie a demontáže v zásade veľmi dobrý nápad. Bez ohľadu na to, ako je materiál udržateľný, bude vám slúžiť dlhšie, ak ho budete chrániť pred vonkajšími podmienkami.

Ohnivé misy sú veľmi dobrou alternatívou

Ohnisko stavať útulné letné večery braziers kovové drevené verandy

Vonkajší krb

Existujú plynové a iné typy hotových krbov, ktoré je možné tiež dobre nainštalovať na dvor alebo do záhrady. Stoja viac ako ostatné varianty. To vám ušetrí veľa času a práce. Tento variant je tiež najľahší v starostlivosti.

Exotické ohniská

Po celom svete ľudia milujú grilovanie vonku. Túto zvláštnu chuť poznali už naši prví predkovia. Zvlášť si pochutnávali na varenom ohni, pretože by to mohli zvládnuť s toľkým úsilím a dokonca riskovať vlastný život.

Využite kmeň starého stromu

Ohnisko stavať kmeň stromu záhradný dizajn s kamienkami útulný kútik

Vášeň pre tento druh jedla pretrvala generácie a čas. Preto stará tradícia grilovania stále existuje prakticky po celom svete. Boli vyvinuté rôzne metódy na maximálne využitie chuti jedla. Pozrite sa na rôzne varianty, napríklad na vonkajšie rúry. Možno sa vám tento nápad obzvlášť páči.

Môžete si vychutnať dobré jedlo a dodať svojmu vonkajšiemu nábytku zaujímavý, nevšedný prvok

Ohnisko postavené na grile v záhradnom letnom dome

Alebo choďte tradične!

Možno by ste to radšej urobili tradične a postavili by ste si krb. Nie je to ani také zložité. Hlavnými materiálmi, ktoré potrebujete, sú komínové tehly, pieskovcové dosky, prefabrikovaný betón, malta.

Tu je niekoľko tipov: Uistite sa, že vytvoríte hlboký základ. To musí byť zhruba jeden meter hlboké, aj keď komín nie je taký vysoký.

Tradičný krb v záhrade

Ohnisko vybudovať útulný kútik v záhrade záhradné nápady nápady

Maltu pripravte v malom množstve a novú zamiešajte hneď, ako spotrebujete starú. Nechajte najkrajšie, t. J. Najväčšie kamene na povrch. Tak dosiahnete kompletný a reprezentatívny vzhľad.

Existuje teda veľa alternatív, ak chcete postaviť ohnisko. Vyhodnoťte ich dobre. Najprv musíte poriadne zvážiť, či ho potrebujete alebo nie. Ak je to tak, potom by ste si mali vybrať najlepšiu voľbu pre vás! Postavte si teda krb, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a potrebám. Prajeme vám veľa šťastia pri stavbe a veľa príjemných hodín s rodinou a priateľmi pri krbe!

Užite si krásne počasie pod holým nebom

Stredomorský záhradný krb postaviť pohodlnú pohovku na letné večery

Inšpirujte sa najlepšími návrhárskymi nápadmi 

Ohnisko stavať modernú architektúru domu betónu

Je ľahké postaviť krb sami

Vybudujte si krb sami a navrhnite záhradu z kameňov a štrku

Ako postavím krb? – Videonávod

Mobilné krby umiestnite do vonkajšieho priestoru

Letné večery na grile v záhrade

Útulnosť je na dennom poriadku

Grily na grilovanie v záhrade letohrádku večer útulné

Elegantne pôsobia betónové misky s kamienkami

Ohnivé misy kamenná výzdoba krb záhradný letný dom útulný večer

Vnútorné nádvorie s ohniskom a drevenými lavicami

Ohnisko stavať požiarne misy Záhradný dizajn útulné letné večery

Útulný pre dvoch

Postavte záhradný dizajn ohniska Postavte do záhrady protipožiarne misy

Prejdite nadol a získajte inšpiratívnejšie obrázky ohnivých jám

Ohnisko stavať záhradný dizajn útulné letné večery ohnisko Ohnisko stavať záhradný dizajn útulné letné večery štrkový piesok Záhradný dizajn ohniska so štrkom a kamennou stoličkou Ohnisko stavať záhradný dizajn s kameňmi Ohnisko vybudovať záhradný dizajn s kamienkami betónové dosky strešná terasa Ohnisko vybudovať záhradný dizajn s kameňmi betónové dosky tráva Ohnisko postavte záhradný dizajn s kruhom kameňov Záhradný dizajn ohniska s kamennými ratanovými kreslami Ohnisko postavte záhradný dizajn s kameňmi Letná oáza pohody Vybudujte si záhradný krbový dizajn s originálnym ohniskom jazierka Ohnisko stavať záhradný dizajn letné originálne grily Ohnisko stavať záhradný dizajn rybník originálne požiarne misy Postavte si krb a vytvorte si v záhrade útulný kútik Ohnisko vybudovať útulný kútik s výhľadom do záhrady kamenné mušle riečne kamene Postavte si krb. Vybudujte si dvor. Kamennú dlažbu Ohnisko stavať drevený sud záhradný dizajn DIY projekty Moderný záhradný stôl s krbom a vstavaným krbom Ohnisko postavte štvorcový záhradný dizajn s kruhom kameňovOhnisko stavať kamenné bloky návrhy štrkovej záhrady Ohnisko stavať kamene a štrkové záhrady design útulné letné večery Ohnisko stavať kamene a štrku záhradný dizajn s kameňmi Ohnisko stavať kamene a štrk záhradný dizajn letné večery ohnisko Ohnisko stavať kameň rieka kamene záhradný dizajn útulné letné večery Ohnisko stavať kamenné riečne kamene záhradné nápady Ohnisko stavať nápady na dizajn záhrady s kamennými chodníkmi s kameňmi Požiarne jamy stavajú nápady na dizajn kamennej dlažby na štrkovej záhrade Ohnisko stavať vodný zdroj kamenné kamene a štrková záhrada design útulné letné večery Postavte si krb sami Záhradný dizajn s kameňmi Záhradný bazén Postavte si krb sami Záhradný dizajn s kameňmi a drevom Postavte si krb sami Kamene a štrk Dizajn záhrady Letné večery Postavte si krb sami Kamenný a štrkový stôl s krbom Záhradný dizajn, letné vonkajšie grilovanie originálnych grilovačiek Kovová ohnisko postavte stoličky do kufra stromu mimo baru Kovové ohnisko postavené záhradné kreslo grilovanie v záhrade moderné nápady na dizajn záhradného ohniska záhradná miska biela moderný krbový záhradný dizajn s kamennou záhradnou lavičkou bezpečný záhradný krb s kamienkami Postavte si bezpečný krb sami.Záhradný kútik, stôl s grilom Postavte si bezpečný krb sami Záhradný dizajn s kamennou dlažbouPostavte si bezpečný krb, záhradný bazénPostavte si bezpečný krb, útulný záhradný kútik, letné večery Postavte si bezpečný krb sami. Dizajnové večery s kamenným rohom Kamenný krb postavte záhradný dizajn s kameňmiKamenný krb postavený do záhradného dizajnu s kamennými záhradnými stoličkami z drevaKamenný krb postavený záhradný dizajn s kamennou dlažbou