Ako si uchovať ruže – 3 jednoduché metódy a praktické rady

Aj keď sú kvety krásne, ich nádhera za letu mizne. Ani kráľovské ruže nie sú ušetrené a nenávratne vädnú len za niekoľko dní. Ale nemusí to tak byť, pretože podľa najnovšieho trendu na Instagrame môžu byť ruže zachované a vyrobené ako extrémne odolné. Takzvané boxy Eternity Rose už ponúka množstvo kvetinárskych spoločností a sú veľmi žiadaným darčekom pre mnohé ženy. Či už ide o narodeniny, Valentína alebo svadobný deň – „večné“ ruže sú ušľachtilá vec, ktorá je vždy dobre prijatá.

Zachovanie ruží – najnovší trend na Instagrame

ruže uchovávajú darčekové krabičky

Rozmarné ruže však majú svoju cenu. Za ružičkový box od známych dodávateľov zaplatíte viac ako 50 eur a večne kvitnúca ruža môže pokojne stáť 20 eur. Pri veľmi dôležitej príležitosti to rozhodne stojí za to, ale čo keď sa zachovaných ruží jednoducho nemôžete nabažiť? Potom by bolo pekné, keby ste ruže mohli zachovať sami, nie??

Dnes sa podelíme o 3 veľmi jednoduché spôsoby, ako to môžete urobiť. Mimochodom, funguje to aj s mnohými ďalšími kvetmi, ktoré si chcete užiť dlhšie.

Zachovanie vlastných ruží Večnosti je jednoduché

Tipy na konzervovanie ruží

Ruže konzervujte glycerínom

Táto metóda konzervovania ruží a kvetov vo všeobecnosti je pravdepodobne najznámejšia a pravdepodobne najobľúbenejšia medzi všetkými fanúšikmi kutilov, ktorí radi experimentujú s novými vecami. Stále je to úplne bezpečné a lacné, pretože glycerín nie je toxický a zároveň veľmi lacný. V dobre zásobených drogériách alebo v lekárňach ho dostanete zhruba za 2 eurá. Aj keď je metóda jednoduchá, existuje niekoľko podrobností, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

  • Ruže by mali byť rozhodne čerstvo narezané.
  • Zmes vody / glycerínu by mala byť vlažná – okolo 38 stupňov.
  • Stonky by nemali byť dlhšie ako 15 cm, najlepšie ešte kratšie.

Do zmesi vody a glycerínu môžete dokonca nakvapkať ružový esenciálny olej

Uchovávanie ruží s glycerínom

Je to také ľahké:

Odrežte všetky ruže. Ostrým nožom alebo nožnicami skráťte stonky na zhruba šesť palcov na dĺžku pod uhlom 45 stupňov. Odstráňte zo stonky všetky zelené listy. Potom pridajte glycerín a vlažnú vodu (v pomere 1: 2) do čistej sklenenej fľaše alebo skúmavky a dobre premiešajte. Potom do každej fľaše vložte ružu, ktorá už bola pripravená na konzerváciu, a nechajte ju lúhovať. Uchovávanie ruží vyžaduje čas – mali by ste byť trpezliví asi 2 týždne alebo viac. Skvelý výsledok si potom všimnete sami a naaranžujete svoje ruže Eternity do krásnych dekorácií na stôl alebo do kvetinových úprav. Môžete ho použiť aj na vytváranie krásnych ružových škatúľ a rozdávať ich pri dôležitých príležitostiach.

Jedinečný darček pre niekoho veľmi špeciálneho

tip na darček na konzervovanie automobilových ruží

Trvanlivé ruže so sójovým voskom

Mnohí prisahajú na inú metódu, ktorá vám umožňuje používať na konzervovanie ruží sójový vosk alebo parafín. Je to tiež relatívne jednoduché, ale potrebujete trochu viac času alebo, lepšie povedané, pozornosti. Pretože je to horúci vosk, v ktorom sú ruže jeden po druhom namáčané. Príprava ruží je podobná konzervácii s glycerínom. Ale tu potrebujete nasledujúce materiály a nástroje:

  • Sójový vosk – vločky
  • Sklenená miska alebo veľké, pevné sklo
  • čisté sklenené fľaše
  • stredne veľký kastról
  • kvitnúce, čerstvo rezané ruže vysokej kvality

Na pracovnú plochu je nevyhnutné položiť podložku

Pokyny na konzervovanie ruží zo sójového vosku

Postupujete takto:

V hrnci zohrejte trochu vody na strednom ohni. Potom do pohára pridajte ľubovoľné množstvo vločiek sójového vosku a vložte ho do jemne vriacej vody. Voskové vločky sa začnú topiť vo vodnom kúpeli. Keď sú úplne roztopené a vosk je tekutý a už dostatočne teplý – okolo 70 – 80 stupňov (nemalo by byť príliš horúco), začnite ruže nalievať jednu za druhou. Po vybratí každej ružice pomaly otáčajte doľava a doprava, aby vosk úplne odkvapkal a vložte ho do sklenenej fľaše alebo, ako pri prvom spôsobe konzervácie, do skúmavky. Pri tejto metóde nemusíte čakať tak dlho, kým vosk úplne nevyschne. Zachované ruže sú pripravené na použitie relatívne krátko potom. Majú určitú trvanlivosť niekoľko týždňov a dokonca až rok.

Môžete nájsť ešte viac tipov a podrobných návodov, ako používať vosk na konzervovanie ruží tu.

Pri konzervovaní voskom dávajte pozor, aby ste si pri namáčaní ruží nepopálili prsty!

Ako konzervovať ruže voskom

Vytvorte krásne ružové boxy ako originálne darčeky alebo atmosférické dekorácie na stôl

Zachovajte ruže aranžujte dekorácie na stôl

Ruže konzervujte silikagélom

V neposlednom rade sme sa dostali k tretiemu spôsobu konzervovania ruží. A toto je o silikagéli, tiež nazývanom silikagél alebo len silikagél. Postup je veľmi jednoduchý. Vezmite väčšie množstvo silikagélu alebo alternatívne suchú soľ a vložte ho do vedra alebo väčšej misky, ktorá je najlepšie utesnená. Do silikagélu vložte už pripravené ruže, ako je popísané vyššie. V tomto prípade však stonky skráťte na maximum a ak ich chcete aj zachovať, urobte to oddelene. Starajte sa dobre o lupene ruží. Sú veľmi jemné a nesmú sa trhať. Preto sa absolútne neodporúča poliať silikagélom.

Čakacia doba na tento spôsob konzervovania ruží je pomerne krátka – iba 3 dni.

Uchovávanie ruží pomocou silikagélu je detská hra

Pokyny na konzervovanie silikagélových ruží

Upravte svoje stále kvitnúce ruže, ako sa vám páči!

Zachovajte ruže a vyrobte si odolné dekorácie na stôl sami

Alebo ich darujte v krásnych ružičkových boxoch!

darčekový balíček konzervovať ruže

Tieto 3 metódy nie sú len na konzervovanie ruží, ale aj na iné kvety podľa vášho výberu, pričom najlepšie sú hortenzie a karafiáty. Skúste to sami a užívajte si nádherné kvety dlhšie!

Príjemnú zábavu pri skúšaní a veľa šťastia!

zachovajte večné ruže

ruže zachovávajú večné kvety tip na darček

brunch čajové párty ruže zachovávajú výzdobu stola

Zachované biele ruže majú tiež niečo isté

biele ruže zachovávajú darčekový balíček

  Zelené ruže Eternity nájdete dokonca aj v špecializovaných predajniach  

zelené ruže zachovávajú nápad na darček

Elegantný tip na darček pre veľmi špeciálnu príležitosť

Uchovajte tip na darček k ružiam na Valentína

nápad na darčekový balíček na zachovanie ruží

Konzervované ruže sú k dispozícii aj jednotlivo a pod zvonovou nádobou

Zachovať tip na darček pre ruže Uchovajte ružové nápady na darčeky k narodeninám na Valentína

A čo tak nádherná kytica ruží večnosti?

ruže zachovávajú nápady svadobnej kytice

Nechajte svoju kreativitu voľne plynúť a zároveň zachovávajte ruže!

uchovajte ružiam originálny darček k narodeninám