Ako vybudovať profesionálnu pec na pizzu pomocou cvičebnej lopty!

Pizza – obľúbené jedlo pre milióny ľudí, jedia sa takmer každý deň doma, v reštauráciách alebo v práci, jednoducho preto, že chutí jedinečne a je jednoduchá na prípravu. Je to predovšetkým kvôli tomu, že v dnešnej dobe existuje mnoho rôznych druhov pizze, ktoré vyhovujú každému vkusu. Medzitým mnoho milovníkov pizze prikladá veľký význam perfektnej príprave talianskeho jedla. Preto naša redakcia predstavuje projekt pre domácich majstrov, ktorý je kreatívnou alternatívou k domácej rúre.

Podľa najnovších štatistík a prieskumov si v dnešnej dobe pizzu urobí za 10-20 minút takmer každý. Spravidla nepotrebujete žiadne predchádzajúce znalosti, pretože pečením sa takmer nič nemôže pokaziť. Je dobre známe, že domáca rúra nemôže vytvárať dostatok tepla a konečný výsledok nie vždy spĺňa vysoké očakávania. Preto potrebujete špeciálne vhodnú pec na pizzu, ktorá na pizzu prenáša 100% tepla. Podľa toho môžete takú pec ľahko postaviť sami, aj keď vyzerá oveľa ťažšie urobiť niečo také sami.

Konečný výsledok vyzerá jedinečne

diy project pizza pec

Na rozdiel od iných tradičných DIY projektov sa to považuje za časovo náročné. Inými slovami, na stavbu svojpomocne potrebujete 2 až 3 dni. Projekt vo všeobecnosti pozostáva z spodnej stavby a nadstavby, ktoré sú na konci zmontované. Spodná stavba závisí od vašej záhrady, pretože pôda by mala byť veľmi stabilná a rovná.

Aby to bolo lepšie povedané, pred stavbou spodnej stavby potrebujete pevný základ. Základ v zásade pozostáva zo štrku a piesku alebo betónu. Alternatívou k spodnej stavbe z kameňov je základný rám z dreva, ktorý vyzerá ako stôl. Jedinou požiadavkou je, aby bol povrch dostatočne stabilný, aby udržal nadstavbu.

Ako spodná konštrukcia máte niekoľko možností

pec na pizzu pripravená

Len čo ste skončili so základným rámom, prichádza najdôležitejší krok projektu, a to stavba klenby pece na pizzu. Slúži na to atypická technika s gymnastickou loptou. V zásade je lopta považovaná za perfektný tvar pre pec na pizzu. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zabaliť loptu fóliou, aby izolácia nemala zlý vplyv na povrch lopty. Kombinácia cementu a vermikulitu je veľmi vhodná ako izolácia klenby, pretože táto zmes odoláva extrémne vysokým teplotám. Keď je klenba pripravená, ďalším krokom je dobre naplánovať čas sušenia. Inými slovami, sušenie izolácie trvá asi 24 hodín. Posledným krokom je vyčistenie vnútra pizzovej pece, pretože tam často zostane nejaká suť.

Po dokončení projektu si konečne budete môcť pripraviť profesionálnu pizzu podľa svojich predstáv. dobrú chuť!

Takto vyzerá prvý krok projektu

postavte si vlastnú guľu na pizzu

Nechajte vyschnúť a položte na spodnú stavbu

 postavte si vlastnú zmes guľôčok na pizzu

Klenba by mala mať okrúhly tvar

postavte si vlastnú pec na pizzu postavte guľovú klenbu

projekt pec na pizzu zostrojte si sami

projekt postav si pec na pizzu svojpomocnevyrobte si detail pece na pizzu sami