Bazén v záhrade – mal by to byť len sen?

Bez zbytočných rečí je najdiskutovanejšou témou leta voľný čas! Určite súhlasíte, nie? Jeho súčasťou je nepochybne predmet „Voľný čas vo vlastnej záhrade“, ktorý zahŕňa kúpanie a kúpanie. Samozrejme sa môžete zaoberať rôznymi aspektmi tejto témy, ale dnes sa chceme zamerať na jeden konkrétny. Ako vždy, sme prakticky na prvom mieste a poskytujeme vám užitočné informácie a šikovné triky, ako si postaviť bazén sami. Tentoraz získate realistický návod na stavbu z priložených snímok a videa. Ak sa rozhodnete postaviť ho svojpomocne, v prvom rade môžete ušetriť veľa peňazí a za druhé si celé leto užívať obrovskú zábavu pri kúpaní. Veľa rokov!

Strávte príjemné hodiny pri vlastnom bazéne v záhrade

bazén v záhrade vybudujte si vlastné nápady a tipy

Sme toho názoru, že bazén vo vašej vlastnej záhrade už nemôže byť len nesplneným snom. Je najvyšší čas si to uvedomiť. Tak si vyhrňte rukávy a dajte sa do práce! Čoskoro budete mať v horúcich letných dňoch chladivú vodu a skutočnú oázu pohody vonku.

Pripravte sa na stavbu bazénu sami

Existuje mnoho skvelých spôsobov, ako zistiť, ako by mal bazén vyzerať vo vašej vlastnej záhrade.

Každý milovník vody si tu môže vybrať z mnohých modelov a nájsť si najvhodnejšie pre rozmery svojej voľnej záhradnej plochy. Najprv určte požadovaný tvar a veľkosť bazéna a potom prejdite na detaily. Chcete kruhový, polkruhový alebo hranatý bazén a ako hlboký by mal byť? Ak by ste si chceli zaplávať niekoľko kôl ráno a večer, mali by ste sa rozhodnúť pre väčší bazén, asi 8 x 1,5 m. Ak robíte po svojom, znamená to veľa práce, spotený a v najlepšom prípade namáhavý. Vyžadujú sa dobré kutilské schopnosti a veľa sebadisciplíny. Ako premeniť takýto projekt na realitu, si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Podrobný návod, ako si postaviť bazén sami, môžete získať aj z priloženej série šmykľaviek.

Ak budete postupovať podľa týchto stavebných pokynov krok za krokom, budete radi, že už o niekoľko týždňov budete mať vlastný záhradný bazén.

Lacnejšou možnosťou by bolo rozhodnúť sa pre montovaný bazén

Samozrejme existujú aj jednoduchšie spôsoby, ako si dopriať bazén vo vlastnej záhrade. Variant, ktorý preferuje mnoho majiteľov domov a záhrad, je vybrať si model montovaného bazéna. Ušetrí vám to veľa namáhavej práce, ale vlastná kopaná jama je každopádne nutnosťou. Hotový bazén sa doň po dodaní zapustí. Ďalšie práce sú opäť na vás, ako je inštalácia protiprúdového systému, inštalácia podvodného osvetlenia a podobne, ale tieto nezaberajú veľa času. To znamená, že v niekoľkých krokoch sa môžete dostať k svojmu vysnívanému bazénu!

Teraz je čas plánovať dopredu a konať odvážne!

Vyrobte si a ozdobte si vlastný bazén v záhrade

Ako ste práve videli, postaviť bazén sami je vždy vážny a zodpovedný projekt. Ale ak to urobíte úspešne, budete na seba a svoje majstrovské dielo hrdí. Je to tiež dobrá investícia, pretože vám takýto systém môže verne slúžiť mnoho rokov a nechať vašu myseľ blúdiť pri každom kúpaní!

 Takýto stavebný projekt treba vždy brať veľmi vážne

kúpalisko Postavte si štýlový bazén sami

A ak dávate prednosť relaxácii vonku, priamo na vode, v pokoji a samote, jedno vám dokážeme Prírodné jazierko odporučiť. To je určite alternatíva k bazénu. Máte teraz pochybnosti? Áno, to je úplne pochopiteľné, pretože pokiaľ ide o bazény, máte vždy z čoho vyberať. To jednoducho musí znamenať, najskôr si stanovte priority a potom začnite realizovať svoj projekt.

V špecializovaných predajniach nájdete rôzne modely moderných vonkajších bazénov

Postavte si v záhrade bazén, aby ste si v lete oddýchli

 Najprv si zabezpečte financie a potom urobte prvý krok!

Postavte si bazén sami a vyberte si správne miesto v záhrade

nápady na bazén pre vzrušujúce hodiny v záhrade

nápady na kúpalisko pre kúpalisko vytvárajú živú oázu