Betónová lampa od Saris Garage – vyrobte si lampu sami z kreatívneho betónu

Hľadáte vlastnú lampu do betónu? Potom ste na správnom mieste, pretože Christian a Sari z blogu Saris Garage vám ukážu, ako jednoduché a predovšetkým zábavné môže byť vylievať lampu z betónu. Sari a Christian sa okrem upcyklovania nábytku a bytových doplnkov zaoberajú aj témou betónovej dekorácie a v súčasnosti majú niekoľko projektov pre domácich majstrov, ktoré ukazujú, že milovníci betónu by chceli mať vo vlastných štyroch stenách. Tu prichádzate k pokynom Betónová lampa zo Sariho garáže.

Kreatívna betónová dekorácia, kam oko dovidí

Nezáleží na tom, či nakupujete cez okno, listujete v rôznych časopisoch o bývaní a zariaďovaní alebo surfujete na internete. Dekorácia z betónu je v súčasnosti veľmi trendová a nájdete ju vo všetkých formách a funkciách. S kreatívnym betónom je možné všetky predstaviteľné veci naliať do formy. Ak sa chcete dostať bližšie k materiálu a experimentovať s ním, je na to ideálny hnetený betón, ktorý sa dá miesiť ako modelovacia hmota a má ešte väčší dizajnérsky potenciál.

Betónová lampa zo Šarišskej garáže (1)

Naša betónová lampa – betón nemusí byť vždy studený

Betón sa ako materiál rýchlo podceňuje. V minulosti bol považovaný iba za studený stavebný materiál, dnes je absolútnym vrcholom vo vašom vlastnom dome v kombinácii s farebnými akcentmi alebo svetlom. Bez ohľadu na to, či odhalené steny z betónu dodávajú obývačke moderný vzhľad, alebo je domov vyzdobený drobnými betónovými ozdobnými prvkami, v kombinácii so správnymi doplnkami do bývania a trochou farby si betónová výzdoba teraz nájde svoje miesto všade, rovnako ako náš betón lampa.

Myšlienka vyliať lampu z betónu znie úplne vzrušujúco, najmä keď vidíte, aké ľahké je vyrobiť si túto betónovú lampu sami. Aj tu dvaja zostali verní svojim nápadom na recykláciu a okrem kreatívneho betónu držali pred nádobou na odpadové sklo prázdne zaváraninové poháre a šikovne ich zabudovali do svojich betónových žiaroviek pre domácich majstrov. Postaviť túto betónovú lampu svojpomocne v skutočnosti nevyžaduje veľa. Okrem spomínaného odpadového skla a kreatívneho betónu potrebujete okrúhlu misku a príslušenstvo k lampám alebo LED svetelnú reťaz. Za týmto účelom prilepte zaváraninový pohár vekom smerujúcim nadol do misky trochou horúceho lepidla, rozmiešajte kreatívny betón podľa pokynov výrobcu, taktiež ho vložte do misy a nechajte betónovú hmotu cez noc zaschnúť.

Betónová lampa zo Šarišskej garáže (3)

Druhý krok už môže nasledovať nasledujúci deň. Za týmto účelom vyberte prvú časť žiarovky z misky a znova naplňte misku kreatívnym betónom. Nakoniec umiestnite hotovú časť žiarovky do stredu čerstvo namiešanej betónovej hmoty a ako rozpery použite malé kúsky dreva. Aj tu je možné z betónu nasledujúci deň vybrať celú betónovú lampu. Nechajte betónovú lampu niekoľko dní vyschnúť. Nakoniec vyrežete otvor vo veku nádoby a vpustíte dovnútra držiak žiarovky alebo svetelnú reťaz. úplné.

Ak ste mali trochu problémy s dodržiavaním pokynov pre konkrétnu lampu, nie je to žiadny problém. Na Sari’s Garage nájdete podrobnejšie pokyny krok za krokom a video pre domácich majstrov, v ktorom Sari opäť všetko podrobne ukazuje a vysvetľuje. Pozrite sa na jej blog pre domácich majstrov tu www.sarisgarage.de

   Betónová lampa zo Šarišskej garáže (4)

Betónová lampa zo Šarišskej garáže (2)