Bojujte s mravcami v dome a na záhrade – domáce prostriedky proti mravcom

Mravce záhradný dom byt opravuje byt

DIY tipy pre domácnosť

Keď príde sezóna mravcov (jar), tento záludný hmyz môže napadnúť váš domov a nikdy ho neopustiť. Vďaka niekoľkým radám a prostriedkom pre domácnosť, akými sú lepiaca páska, ocot, citróny, vápno, voda, však môžete účinne chrániť svoju kuchyňu, dvere, okná a vonkajší priestor. Pravdepodobne ste vyskúšali niekoľko riešení, ale aspoň jeden z týchto trikov vám teraz pomôže.

Bojujte s mravcami – lepiaca páska

Mravce záhrada domov opravné prostriedky lepiaca páska

Pochoduje armáda mravcov cez nádobu na sušienky na kuchynskej linke? Vytvorte okolo objektu vodnú priekopu pomocou pásky.

Nalievač tuku

Mravce zničia záhradné domáce okno

 

Vstreknite kyselinu boritú do všetkých trhlín a štrbín. Na ťažko dostupné rohy nastriekajte odličovač tuku. Nezabudnite, že kyselina boritá môže byť toxická, ak ju požívajú malé deti alebo domáce zvieratá.

vápno

boj záhradný dom domáce opravné prostriedky krieda

Nakreslite čiaru okolo vchodu do domu, aby sa mravce nedostali von. Mravce odpudzuje uhličitan vápenatý, ktorý je v skutočnosti zložený zo zhutnených škrupín morských živočíchov. Záhradné rastliny posypte kriedou v prášku.

múka

Mravce bojujú so záhradnými domácimi liečivami soľou

Posypte rad múky pozdĺž políc komory a kdekoľvek, kde by mravce bežne boli.

Kvetináče

Mravce ovládajú záhradný domáci liek kvetináč

Ak mravce ohňa trápia váš dvor alebo záhradu, tento problém by pomohol vyriešiť kvetináč. Postavte to hore nohami nad mraveniskom. Nalejte horúcu vodu cez otvory, aby ste spálili svoj domov.

Citróny a ocot 

Mravce bojujú so záhradným domácim octom

Parapety a okenné parapety posypte citrónovou šťavou. Vytlačte citrónovú šťavu do každej diery alebo praskliny, v ktorej mravce žijú.

Citrónové kliny

Mravce bojujú proti domácim liekom s citrónovou šťavou Naneste ocot Mravce bojujú so záhradným domácim krémom Úplne zatvorte predné dvere

Mravce bojujú proti záhradným domácim opravným prostriedkom