Chcete ušiť vankúš z čerešňového kameňa? Tu je jednoduchý návod a pár šikovných tipov

Vankúš z čerešňového kameňa vám môže ušetriť veľa nepohodlia v chladných nociach. Koniec koncov, nevykurovaná spálňa už nie je len minulosťou. V časoch, keď stále viac ľudí kúri drevom a menej sa spolieha na ústredné kúrenie, môže pod prikrývkami poriadne vychladnúť. Pre takéto prípady však existujú vankúše s jadrom, ktoré je možné ohriať a vziať do postele. Ak nemáte taký teplý a praktický doplnok, čítajte ďalej a zistíte, ako sa dá ušiť vankúš z čerešňového kameňa …

Môžete teda ušiť farebné a praktické vankúše z čerešňového kameňa

Šiť vankúše z čerešňového kameňa používajú teplo

Vo Švajčiarsku sú deti na zimné večery dlho zvyknuté na určitý rituál domácnosti. Každému členovi rodiny je do ohrievacieho sporáka v kuchyni vložený vankúš z čerešňového kameňa a cestou do postele dostane vankúš. Ohrievače postelí sú ideálne na odvádzanie chladu z chladu v nevykurovaných spálňach.

Vankúše z čerešňového kameňa môžu byť dokonalým ohrievačom postelí a nôh

Vankúše z čerešňového kameňa šijú akúkoľvek veľkosť

Aký skvelý nápad na darček?!

Vankúše z čerešňového kameňa šijú nápady na darčeky

Vankúše z čerešňového kameňa zmierňujú koliku u dojčiat

Vankúše z čerešňového kameňa šijú detskú koliku

Ako ušiť vyhrievaný vankúš z čerešňového kameňa

Vankúše z čerešňového kameňa sa ľahko používajú. Zahrejte tieto úplne prírodné, domáce vyhrievacie podložky v rúre alebo v mikrovlnnej rúre a poskytnú príjemné teplo a zmiernia bolesť žalúdka a svalové napätie. Uskladnené v chladničke sú ideálne aj ako studené obaly na liečbu modrín a uštipnutí hmyzom.

Čerešne sú chutné a šťavnaté ovocie

Ušite vankúš z čerešňového kameňa Jedzte čerešňu Zbierajte čerešňové kamene

Vďaka svojim udržateľným prírodným prísadám sú tieto vyhrievacie (a chladiace) podložky tiež alternatívou bez plastov k fľašám s horúcou vodou a konvenčným balíčkom ľadu. S týmto jednoduchým sprievodcom pre domácich majstrov si ukážeme, ako si ušiť vlastný vankúš z čerešňového kameňa.

Šitie vankúšov z čerešňových kameňov je jednoduchá úloha. Never tomu?

Vankúše z čerešňového kameňa šijú potrebný materiál, útržky látky, nožnice

Čo potrebujete pre svoj domáci vankúš z čerešňových kameňov:

 • Dostatok bavlnenej látky na veľkosť vankúša, ktorý chcete ušiť.
 • Čerešňové kôstky: Potrebujete 300 g až 450 g v závislosti od veľkosti domácej vyhrievacej podložky, ktorú chcete vyrobiť.
 • ihlu a šijací stroj
 • priadza
 • nožnice
 • Staré útržky alebo obliečky na vankúše sú skvelým materiálom pre váš domáci vankúš z čerešňového kameňa. Môžete tiež použiť starý žinku alebo rukáv košele – popustite uzdu svojej kreativite!

To je všetko, čo potrebujete

Vankúše z čerešňového kameňa šijú nožnice na nite z čerešňových kameňov

Extra tip: Na obliečky na vankúše použite pevný materiál, napr. B. denim, plátno alebo záclonová tkanina. Vyhnite sa všetkým druhom syntetických tkanín, ktoré by sa v teple mohli roztaviť.

Syntetické materiály sú horľavé. Preto používajte prírodné materiály

Vankúše z čerešňového kameňa šijú DIY projekty a nápady na darčeky

Ako zbierať čerešňové kôstky: V lete, keď sú višne v sezóne, sa zásobte čerešňovými kôstkami. Po jedle varte čerešňové kôstky v hrnci s vodou desať minút, aby ste odstránili zvyšnú dužinu. Zahrievajte ich v rúre hodinu pri 90 ° C, kým nie sú suché, aby sa zabránilo tvorbe plesní. To tiež zabíja nechcený hmyz.

Čerešňové jamy zaisťujú v zimných nociach rovnomerné teplo

Ušite vankúše z čerešňových kameňov Zbierajte a pripravte čerešňové kôstky

Domáci vankúš z čerešňového kameňa – návod na šitie

Nasleduje podrobný návod, ako si ušiť krok za krokom vlastný vankúš z čerešňového kameňa.

 • Látku nastrihajte na rozmery vankúša, ktorý chcete ušiť. Presná veľkosť je úplne na vás. Asi 21 cm x 29 cm je vhodná veľkosť na začiatok. Alternatívne môžete ako šablónu použiť tanier a ušiť okrúhly, domáci vankúš z čerešňového kameňa. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, budete potrebovať dva kusy látky rovnakej veľkosti.
 • Položte dva rovnaké kusy látky na pravé strany k sebe a zarovnajte ich.
 • Šite tri strany k sebe, pričom vo šve ponechajte asi 1,5-2 cm voľného. Ak ste sa rozhodli urobiť z vankúša čerešňovej jamy svojpomocne okrúhly vankúš, nechajte ho asi 4 palce otvoreného. Bez ohľadu na to, aký dizajn urobíte, otvor musí byť dostatočne veľký pre čerešňové jamy.
 • Otočte obliečku na vankúš do zvislej polohy.
 • Naplňte ju čerešňovými kôstkami tak, aby sa vankúš cítil pohodlne – to znamená polomäkký a pružný. Čerešňové kôstky by mali tesne priliehať, ale stále by sa mali pohybovať vo vankúši. Dávajte pozor, aby ste svoj vankúš z čerešňového kameňa nepreplnili, aby sa nevyčnieval vo švíkoch.
 • Ušite vankúš.
 • A ste hotoví! Váš vankúš z čerešňového kameňa je teraz pripravený na použitie.

Teraz ste skončili so šitím vlastného vankúša z čerešňového kameňa

Vankúše z čerešňového kameňa šijú domáce vyhrievacie podložky

Pokyny na zahriatie vankúša z čerešňového kameňa

Vankúš z čerešňového kameňa môžete zahriať buď v mikrovlnnej rúre, v rúre alebo na radiátore.

Najrýchlejší spôsob je v mikrovlnnej rúre. Zahrievajte svoj domáci vankúš z čerešňových kameňov na 600 wattov (alebo najnižšie možné nastavenie) jednu až dve minúty.

Pokiaľ je to možné, mali by ste v rúre použiť zvyškové teplo. V opačnom prípade zahriatie domácej vyhrievacej podložky na 90 ° C trvá asi desať minút a stojí výrazne viac energie.

Môžete si teda ušiť rôzne vankúše z čerešňového kameňa, použiť ich a darovať svojim blízkym

Ušite vankúše z čerešňového kameňa pomocou zvyškov látky so vzorom