Detská posteľ vyrobená z europaliet – paletový nábytok DIY od Saris Garage

Hľadáte nápady na kutilský nábytok, aby ste si vlastnoručne postavili detskú postieľku z europaliet? Christian a ja (Sari) pravidelne navrhujeme a vyrábame nábytok z europaliet pre náš upcycling blog DIY – Saris Garage. V našom najnovšom projekte sme pre našu dcéru postavili jej detskú postieľku z paliet, ktorú by sme vám dnes radi predstavili. Ak máte chuť na ďalšie, navštívte náš blog Saris Garage tu Nábytok na paletách, nápady pre domácich majstrov.

Nábytok vyrobený z europaliet pre deti – ktoré palety sú vhodné?

Priznávame, že ak počujete detskú posteľ v súvislosti s europaletami, niektorých rodičov určite veľmi znepokojuje, že by to mohlo poškodiť zdravie ich vlastného dieťaťa, koniec koncov, rôzny tovar sa prepravuje na paletách, ktoré s nimi môžu priniesť bakteriálnu kontamináciu a určite nie na prepravná trasa zaistila, aby europalety dorazili na miesto určenia bezprašné. Práve z tohto dôvodu používame iba nové europalety, ktoré sú špeciálne vyrobené na stavbu paletového nábytku – a sú dobre zabalené a dodané priamo z továrne. Posteľ na palete samozrejme stráca predstavu o upcyklovaní, ale zdravie dieťaťa je na prvom mieste.

Posteľ vyrobená z paliet – posledná vec, na ktorej záleží

Ak sa vám teda páči vzhľad nábytku vyrobeného z europaliet rovnako ako nám a nechcete sa bez neho vo vašej spálni zaobísť, nové palety ponúkajú bezpečné alternatívy. Ak by ste sa napriek tomu rozhodli pre použité palety, čo rozhodne neodporúčame, obzvlášť v prípade detskej postele z paliet, zistite si, aký tovar bol na europaletách prepravovaný, a dajte si pozor na pečiatku. Podrobný prehľad s najdôležitejšími faktami o europaletách a o tom, čo je potrebné naliehavo sledovať, nájdete na našom blogu.

Okrem stavu paliet je veľmi dôležité, aby boli europalety dôkladne vybrúsené, pretože, ako som už povedal, hovoríme tu o detskej postieľke. Každé z detí vie, ako sa malé deti veľmi fascinovane radi dotýkajú, objavujú a vkladajú si ich do úst. Z tohto dôvodu sú hladké povrchy na posteli nevyhnutné. Pokiaľ je pre vás príliš namáhavé vlastnoručne obrúsiť 4,5 europalety do detskej postieľky, môžete si objednať brúsené europalety, ktoré nájdete aj na našom webe.

Detská posteľ vyrobená z europaliet DIY- Šarišská garáž (4)

Čo robí okrem detských postieľok skutočnú detskú posteľ??

Rovnako ako všetky ostatné deti, aj naša dcéra sa rada lúči s dňom rozprávkami pred spaním a v ideálnom prípade je obklopená svojimi obľúbenými plyšovými hračkami a bábikami. Z tohto dôvodu nám pri plánovaní postele z europaliet záležalo na tom, aby posteľ vášho dieťaťa mala dostatok úložného priestoru, aby vaše knihy a plyšové hračky mali svoj vlastný priestor. Ochrana pred pádom je pri detskej postieľke samozrejme ešte dôležitejšia, pretože ako všetci vieme, malí sú tiež dosť aktívni, keď spia. Roztiahnite všetky štyri, prevalcujte sa celou posteľou a niekedy si ľahnite s hlavou o úpätie postele. Z tohto dôvodu sme prišli s myšlienkou poskytnúť funkciu ochrany pred pádom a poskytnúť ďalšie police na oboch stranách. Na spodný koniec sme podľa toho jednoducho pripevnili dve paletové dosky.

Samozrejme sme nechali otvor pre vstup a výstup. Aby vstup do nového paletového lôžka prebiehal hladko, postavili sme pre dcéru malú taburetku z blokov europaliet a dvoch dosiek, ktoré sme tiež z paliet odstránili..

Aby sme vytvorili ešte viac úložného priestoru, nechali sme v posteli dve zásuvky. Aby sme to urobili, v železiarstve sme nechali narezať drevotriesku na mieru, zlepiť ju lepidlom a farebne vypestovať. Aby sme dodali paletovej posteli veľmi osobný nádych, napísali sme meno našej dcéry ako značku s palivovou tyčou na prednej strane detskej postieľky, aby zodpovedala vzhľadu palety..

Detská posteľ vyrobená z europaliet DIY- Šarišská garáž (6)

Aký matrac sme použili na paletovú posteľ??

Matrac do postieľky sme si z europalet vyrezali sami. Použil sa na to sedemzónový matrac zo studenej peny, ktorý bolo super ľahké rezať ostrým nožom. Získať správnu posteľnú bielizeň pre deti tiež nebol žiadny problém. Aby sa drobec pri nočnom otáčaní tam a späť nezranil na policiach alebo sa niekde nezasekol, ušila som posteľného slimáka. Za týmto účelom som zošil zvyšky látky a staré tepláky a vypchal ich vatou, aby ponúkali mäkkú ochranu a hravo predstavovali perfektné vypchávky.

Detská posteľ vyrobená z europaliet DIY- Šarišská garáž (1)

Náš záver o detskej posteli vyrobenej z europaliet DIY

Celkovo sme s posteľou predovšetkým my a naša dcéra veľmi spokojní, pretože ponúka všetko, čo robí z detskej postieľky skutočné miesto pohody. Malá rada je vo svojej postieľke a radšej chodí po večeroch spať. Medzitým vypchala malú priehradku ochrany proti vypadnutiu uterákmi a urobila z nej svoju obľúbenú posteľ pre bábiky. Ak máte chuť a chcete vidieť viac DIY nápadov s europaletami, pozrite sa na náš blog. https://www.sarisgarage.de

A tu si môžete tiež pozrieť video pre domácich majstrov:

Detská posteľ vyrobená z europaliet DIY- Šarišská garáž (3)  Detská posteľ vyrobená z europaliet DIY- Šarišská garáž (5)