DIY nápady zo starých paliet alebo ako sa dá postaviť dom pre psa?

Útulný domov pre vášho milovaného psa

Musíme svojim milovaným miláčikom venovať čo najväčšiu pozornosť a nikdy nezanedbávať naše láskyplné starosti o ne, aby nám prejavili všetku svoju lásku a vernosť. Ak nechávate svojho psa vonku na dvore, musíte mu najskôr zabezpečiť vhodné a pohodlné ubytovanie. Dnes vám chceme predstaviť šikovnú predstavu o tom, ako by ste si zo starých a údajne nepoužiteľných paliet mohli sami rýchlo a jednoducho postaviť búdu pre psov. Na jednej strane to bude slúžiť ako miesto na spanie vášho psa, na druhej strane prostredníctvom podrobného a precízneho vypracovania vhodného konceptu dizajnu a pomocou jedinečnej dekorácie by sa to vo vašom prípade mohlo stať absolútnym pútačom pozornosti farebná záhrada!

Potrebné nástroje:

 • staré palety
 • kladivo
 • Kliešte
 • videl
 • Klince
 • Nivelačné zariadenie

Postavte si psiu búdu – naše podrobné pokyny:

 • Demontujte staré drevené palety, aby ste získali dosky potrebné pre psiu búdu. Nasledujúce video ukazuje, ako je možné túto úlohu, ktorá sa na prvý pohľad zdá náročná, vykonať rýchlo a efektívne:

Nechty sa dajú ľahko odstrániť kladivom a kliešťami, takže sa celá paleta postupne rozpadá na svoje súčasti. Pretože niektoré dosky majú určité chyby, a preto pôsobia neesteticky, musia byť najskôr oddelené od rovných dosiek. Pokrčené kusy dreva nechajte bokom a pri realizácii budúceho projektu DIY urobte znova!

Postavte si psiu búdu a užívajte si výsledok

 • Navrhnite si svoj vlastný plán na list papiera tak, že si veľkosť každej jednotlivej časti domu pre psa určíte sami. Táto vizualizácia vašej pôvodnej myšlienky vám pomôže rozrezať dosky a vypočítať požadované rozmery. Totiž, tento bod sa ukazuje ako kameň úrazu vo väčšine prípadov, na ktorých mnohé projekty stroskotajú.

  Všetko tu samozrejme závisí predovšetkým od veľkosti vášho psa a jeho potrieb. Uistite sa, že je kabína pre vášho milovaného domáceho maznáčika dostatočne veľká, aby sa vnútri necítili deprimovane. Nepreháňajte to, pretože v opačnom prípade zostane dom v zime chladný a nepohodlný.

Náš príklad trochu luxusnej psej búdy

návrh domu pre psa z plánu

 • Dosky opatrne rozrežte pílou a rozdeľte ich na rôzne stohy podľa účelu. Podlahové dosky by mali byť napríklad oddelené od strešných dosiek, aby sa pri neskoršej montáži nemiešali. Potom spojte predné a zadné diely s kladivom a klincami tak, že do vnútra pribijete dve o niečo menšie dosky, pretože tieto budú slúžiť ako podpery, a tým budú chatrče odolnejšie..

Stavba domu pre psa je jednoduchá

zo starých paliet sa stali psie búdy

 • Vyrežte dostatočne široké a široké dvere, aby dovnútra preniklo dostatok slnečného svetla a čerstvého vzduchu. Nemalo by však ležať priamo na zemi, aby nebola chata pri daždi zaplavená. Nakoniec pripevnite strešné dosky k celej konštrukcii a naposledy skontrolujte, či neobsahujú otvory, praskliny alebo podobné chyby. Chatu môžete namaľovať v jasných farbách a ozdobiť ju rôznymi atmosférickými prvkami. Potom položte na podlahu mäkký vankúš a nakoniec pozvite domáceho!

užite si hotovú psiu búdu

Tip Extra tip: Môžete použiť štyri podperné nohy 90 × 90 cm. vyrezané z krivých dosiek, aby sa domček pre psov mierne nadvihol a dodal mu väčšiu stabilitu. Tak zaistíte svojmu domácemu miláčikovi ľahší prístup do nového domu. Na utesnenie a zakrytie drevenej strechy použite strešnú plsť. Slúži na lepšiu izoláciu a chráni pred dažďom a vetrom. Nad vchodom môžete pribiť baldachýn.

stavba drevených paliet psia búda

Postavte si psiu búdu – aká veľkosť bola pre vášho psa správna?

Postavte si svoj vlastný drevený domček pre psa

Postavte si domček pre psa – Aj keď je dom veľmi jednoduchý, váš maznáčik bude skutočne šťastný! Pretože v konečnom dôsledku tu najviac záleží na láske, ktorá je vložená do procesu tvorby!

psia búda z paliet

Drevo je najbežnejším materiálom na výrobu praktickej a pohodlnej búdy pre psov na dvore

postaviť útulnú búdu

Šikovní tesári medzi vami môžu rozvinúť váš plný umelecký potenciál a predstavivosť

stavba domu pre psa z dreva

drevené palety pre nové projekty

Postavte si z paliet psiu búdu

Postavte drevené palety pre psy rýchlo a efektívne

psí dom v ružovom

pohodlný a útulný dom pre domáceho maznáčika