Inštalácia kuchynských odkazov môže otestovať vašu kreativitu

zadná stena kuchyne kuchynský ostrov barová stolička kvetináč

Splashbacky do kuchyne majú veľa možností

Dá sa povedať, že možnosti, ako si vyrobiť kuchynský splashback sami, sú stále obľúbenejšie. Myslíme tým rôzne materiály, rozmery, farby a tiež výšku nákladov. Ale v konečnom dôsledku máte veľkú zodpovednosť za výber variantu, ktorý vám najviac vyhovuje.

Ale ak poznáte niekoľko pravidiel pre obklady, môžete si počas procesu ušetriť veľa stresu. Prečítajte si tento článok, aby ste vedeli, čo môžete očakávať.

Vytvorte si svoj vlastný kuchynský DIY projekt

kuchynský nábytok otvorená skriňa čajová kanvica

Projekt: Namontujte zadnú stenu kuchyne.

Prečo: Zadná stena môže slúžiť ako akcentačný povrch v kuchyni. Možno to tiež vnímať ako kombináciu rôznych farieb a materiálov.

Detaily: Náročnosť a náklady na projekt súvisia so zložitosťou návrhu. Prvá vec, ktorú by ste mali zvážiť, je, aký typ prepojovacej dosky chcete. Ako som vám už povedal, možnosti sú skutočne nekonečné. Myslite na mäkké, lakované sklenené povrchy, vzory keramických dlaždíc alebo individuálne nástenné maľby špecifické pre zákazníka.

Prezrite si množstvo obrázkov, skúmajte rôzne materiály, stretnite sa s viacerými dizajnérmi a navštívte predvádzacie miestnosti, aby ste pre seba našli najlepšie možné riešenie..

Vyberte vhodné motívy

kuchyne krásne figúrky

Každodenný dizajn

kuchynská pracovná plocha fľaše poháre na korenie

Návrh prázdninového domu

kuchynská pracovná plocha ovocný príbor

Kuchynská zadná stena zo striebra

strieborná zadná stena kuchyne

Čisté línie

kuchynské drezy

Merajte kúsok po kúsku, odporúča návrhárka Mariette Barsoum. Správne tak určíte, akú veľkosť dlaždice a typ materiálu môžete najlepšie použiť. Skúste si aj naďalej predstavovať, ako budú všetky materiály spolu vyzerať. Dizajnéri sú zvyčajne schopní veľmi rýchlo si predstaviť konečný výsledok a predstaviť vám ho.

Typ pracovnej plochy je veľmi dôležitým určujúcim faktorom. Napríklad preplnený kuchynský splashback je veľmi pravdepodobné, že narazí na preplnený žulový pult. Vopred si premyslite, ako bude vybraný materiál ladiť s ostatnými prvkami miestnosti.

Ďalším krokom je zistiť, aké množstvo dlaždíc a iného materiálu budete potrebovať. Podľa Barsoumovho odhadu by ste mali kúpiť o 10% viac zo všeobecnej plochy štvorcového metra. Barsoum tiež odporúča, aby ste sa uistili, že všetko príde súčasne.

Malé tehly

kuchynský zadný stenový odsávač ovocia

Rám obrazu

kuchyňa zadná stena otvorený príbor

Teplá kuchyňa so zdobenou zadnou stenou

nástenná nástenka do kuchyne

Koho by ste mali najať?

Akonáhle sa cítite sebavedomý v technikách dlaždíc, môžete zo svojej zadnej steny urobiť projekt „urob si sám“. Čím drahší je materiál, tým dôležitejšie je, aby ste si na montáž zobrali profesionála. Najlepšie je vybrať niekoho, kto sa špecializuje na kladenie dlaždíc.

Najlepší čas na projekt:

Tento projekt by ste mali realizovať počas prestavby kuchyne alebo po nej. Vopred sa to neoplatí, pretože rekonštrukcia takmer určite povedie k poškodeniu.

Ako dlho to bude trvať:

Projekt môže trvať niekoľko dní až týždňov. Všetko opäť závisí od materiálu. Ak máte objednané dlaždice na sklade, projekt určite rýchlo vznikne.

Pri ručne vyrábaných dlaždiciach to môže trvať až niekoľko týždňov.

Neponáhľajte sa a príliš sa nestresujte, pretože kuchyňu počas rekonštrukcie stále môžete používať. Pri inštalácii kuchynského splashbacku sa nehýbte. Pomalá práca znamená, že získate lepšiu kvalitu. Zabavte sa pri ďalšej renovácii kuchyne!