Šitie sviatočných vreciek na príbor svojpomocne na Vianoce: podrobné pokyny

Chcete na Štedrý deň dať svojmu jedálenskému stolu ručne vyrobený a slávnostný nádych? Ďalej sme pre vás zostavili jednoduchý, ale účinný šijací projekt, ktorý vám uľahčí zapôsobenie na príbuzných a priateľov. Postupujte podľa nižšie uvedených podrobných pokynov a naučte sa, ako si tieto krásne vianočné vrecká na príbory môžete vyrobiť sami.

Ušite si na Vianoce vrecúška na príbor

Sviatočné vrecká na príbor na Vianoce si ušijem stôl samy

Doplňte svoje vianočné dekorácie na stôl zodpovedajúcimi vreckami na príbory, ktoré si môžete za chvíľku ušiť sami. Nikdy ste si nezašili vrecko na príbor? Nie je to problém. V skutočnosti je to veľmi jednoduchý šijací projekt a nevyžaduje žiadne hĺbkové šijacie schopnosti. Odvážte sa to urobiť a užívajte si kreatívny proces!

Prekvapte svojich hostí tematickými vreckami na príbor, ktoré ste si sami ušili

Ako si sami ušiť na Vianoce sviatočné vrecká na príbory

Ušite si na Vianoce vrecká na príbory

Pre náš projekt DIY sme vybrali bavlnenú látku s vianočnými motívmi. Výber látky závisí od vašich preferencií. Môžete si napríklad vybrať jednofarebnú látku, ktorá sa bude hodiť k ďalšiemu prázdninovému dňu. Bez ohľadu na príležitosť je pekná taška na príbory vždy skvelým doplnkom slávnostného stolu. Nemysli to vážne?

Pre viac vianočnej nálady

Ušite si sviatočné vrecká na príbor na Vianoce sami v červenej a bielej farbe

Ušiť vrecúško na príbor je vlastne hračka! Je to perfektný projekt pre začiatočníkov, ale tieto vrecká na príbory vyzerajú tak profesionálne, elegantne a štýlovo, že nikto z vašich hostí nebude mať podozrenie, že sú ručne vyrobené.

Čo potrebuješ:

 • 2 listy formátu A4
 • ceruzka
 • vládca
 • Nožnice na papier
 • 2 látky s vianočnými motívmi
 • Šijacie nožnice
 • Niť na šitie
 • Špendlíky
 • Zvinovací meter
 • šijací stroj
 • Žehlička

Pokyny krok za krokom:

Krok 1

Na vytvorenie svojich šablón vystrihnite dva obdĺžniky z papiera s rozmermi 28 cm x 14 cm. Na jednom z obdĺžnikov zospodu označte 9,5 cm na jednom dlhom okraji a 17 cm na druhom dlhom okraji. Spojte tieto dva body diagonálnou bodkovanou čiarou a potom pomocou tejto čiary nakreslite krivú čiaru spájajúcu dva body. Odrežte pozdĺž tejto zakrivenej čiary a vytvorte druhú časť šablóny.

Najprv si vytvorte vzor šitia

Ušite si vlastné sviatočné vrecká na príbory na vianočnú šablónu s podrobnými pokynmi

Krok 2:

Z každej látky vyrežte veľký obdĺžnik a 2 malé obdĺžniky, jeden vľavo a jeden vpravo – ako ukazuje obrázok nižšie. Môžete to urobiť otočením papierovej šablóny. Celkom by ste mali mať 6 kusov látky – teda 2 z každého tvaru.

Potom látku odstrihnite

Ušite si na Vianoce vlastné vrecúška na príbor krok za krokom Krok 1

Krok 3:

Umiestnite dva malé obdĺžniky so zakriveným okrajom na pravé strany dohromady a zošite ich spolu s prídavkom švu na jeden centimeter – teda iba pozdĺž zakriveného okraja. Potom znížte.

Začnite šiť

Ušite si na Vianoce vlastné vrecúška na príbor krok za krokom Krok 2

Otočte kúsky látky tak, aby pravé strany boli teraz na vonkajšej strane a vyžehlite šev, ktorý ste práve ušili. Opakujte postup s ďalšími dvoma malými obdĺžnikmi so zakrivenými okrajmi.

Otoč sa a pokračuj …

Ušite si na Vianoce vlastné sviatočné vrecká na príbory Podrobný návod Krok3

Krok 4:

Ušité kúsky látky so zahnutými okrajmi priložte k sebe tak, aby sa prekrývali. Tieto musia dokonale zodpovedať okrajom väčšieho obdĺžnikového kusu látky – ako je znázornené na obrázku nižšie. Prišpendlite ich a zošite spolu s prídavkom na šev 0,5 cm.

Prišite všetky kusy látky k sebe

Ušite si na Vianoce vlastné sviatočné vrecká na príbory Krok za krokom krok4

Teraz sú tieto časti pevne zošité

Ušite si na Vianoce vlastné vrecúška na príbor krok za krokom Krok5

Krok 5:

Umiestnite oba veľké obdĺžniky na pravú stranu k sebe tak, aby oba malé zakrivené kusy látky zostali medzi nimi. Pripnite ich na miesto a zošite ich spolu s prídavkom na šev 1 cm. Na hornom okraji nechajte otvor asi 8 cm. Odrežte rohy a švy a prevráťte vrecko na príbor. Na dokončenie šitia prišite otvárací uzáver.

Napravo položte posledný kus látky a obšite dookola s prídavkom švu na jeden centimeter

Ušite si vlastné sviatočné vrecká na príbory na Vianoce krok za krokom-krok6

Nechajte otvor, prevráťte vrecko na príbor a otvor zašite

Ušite si na Vianoce svoje vlastné sviatočné vrecká na príbory Podrobný návod Krok7

Vaše prvé vrecko na príbor je teraz úplne hotové. Potom opakujte celý postup, kým nebudete mať vrecko na príbory pre každého z vašich hostí. Nezabudnite si ušiť vrecúško na príbor pre seba. Bavte sa a pripravte si slávnostný vianočný stôl. Prajeme Vám veselé Vianoce!

Pozrite sa na nasledujúce vianočné vrecká na príbory …

Ušite si vlastné sviatočné vrecká na príbor do vianočného pleteného vrecka na príbor

Načerpajte čerstvú inšpiráciu a vytvorte si vlastné vianočné dekorácie na stôl!

Slávnostné vrecká na príbory na Vianoce ušijú vlastné vzory

Zistite, ako môžete skladať aj obrúsky na vianočný stromček

Ušite si vlastné slávnostné vrecká na príbory pre nápady na dekoráciu vianočného stolu Red Akyente si ušije na Vianoce vlastné sviatočné vrecká na príbor Červené ponožky si ušijú na Vianoce vlastné sviatočné vrecká na príbory Ušite si na Vianoce Santa Klausa vlastné sviatočné vrecká na príbory Slávnostné vrecká na príbor na Vianoce si ušijete ponožky sami Ušite si vlastný vzor vianočného stromčeka na slávnostné vrecká na príbor Ušite si vlastné sviatočné vrecká na príbor na vianočný stromček červené Ušite si vlastné sviatočné vrecká na príbor na vianočný vianočný klobúk

Ušite si sviatočné vrecká na príbory na Vianoce sami, v škandinávskom štýle Ušite si na Vianoce vlastné sviatočné vrecká na príbor Ušite si na Vianoce sviatočné vrecká na príbory