Šitie tašiek na fľaše je jednoduché: jednoduché pokyny krok za krokom

Fľaše s vodou sa prenášajú oveľa jednoduchšie, keď sú uložené vo vrecku, ktoré si môžete prehodiť cez rameno. Práve takúto tašku na fľašu by sme dnes chceli ušiť. Má jednoduchú konštrukciu a je možné ho ušiť tak, aby vyhovoval akejkoľvek veľkosti fľaše. Vonkajšia časť je prešívaná, aby izolovala fľašu, takže voda vo fľaši môže zostať chladná alebo teplá dlhšie. Chcete si teda ušiť praktické vrecko na fľašu? Len čítajte ďalej … Podrobný návod nájdete nižšie …

Ako ušiť vrecko na fľašu?

Ako ušiť vrecko na fľašu krok za krokom

Šitie vrecka na fľašu: podrobné pokyny

Na ušitie vrecka na fľašu potrebujete tieto materiály: tkaninu, podšívku, vypchávku, stužku alebo predpínaciu pásku a D-krúžky.

1. krok

Omotajte kúsok papiera okolo fľaše. Na papieri označte výšku fľaše a bod, kde sa papier bude prekrývať.

To určí veľkosť obdĺžnika, ktorý musíte vystrihnúť z látky. Pridajte centimeter na prídavok na šev a niekoľko ďalších centimetrov na extra šírku výplne. Nakreslite spodok fľaše a pridajte 2 – 3 cm plnosti aj tam.

Jednoduché šitie tašiek na fľaše bez vzoru

Ušite vrecko na fľašu Vystrihnite čalúnenú vatu

2. krok

Z hlavnej látky, čalúnenej vaty a materiálu podšívky odstrihnite obdĺžnik a kruh.

Odstrihnite látku, poťahovú vatu a podšívkový materiál

Šitie vrecka na textilnú podšívku čalúnenej vaty strihanej na mieru

3. krok

Prišpendlite hlavnú tkaninu, poťahovú látku a podšívkovú tkaninu. Používajte veľa ihiel! Mali by ste dostať nejaký sendvič s vatou v strede. Keď ste hotoví s obdĺžnikmi, ktoré ste odstrihli, zopakujte postup s kruhmi, ktoré ste vystrihli z látky, podšívky a čalúnenej vaty.

Prišpendlite a zošite všetky kusy látky k sebe

Pokyny na šitie vrecka na fľašu krok za krokom

4. krok

Prikrývajte svoje „sendviče“ pozdĺžne, napríklad o stopu širšie alebo trochu širšie. Tým sa tri vrstvy zafixujú na mieste a nebudú sa zdeformovať. Keď ste obdĺžnik prešili, pokračujte v kruhoch, a to spodnej časti vrecka na fľašu.

Prikrývka široká na nohu

Vrecko na fľašu zošije všetky diely k sebe

Nedokončená práca

Vzorkovník látky na šitie vrecka na fľašu

5. krok

Odstrihnite dostatok pásky alebo predpínacej pásky, aby ste mohli prešívaný obdĺžnik prekrížiť pozdĺžne. Odrežte 2 kusy dlhé asi 5 cm a každý kus preložte uprostred. Na každý kus pripnite D-krúžok.

6. krok

Kusy predpínacej pásky s D-krúžkami položte asi na štvrtinu horného okraja dovnútra. Navrch pripevnite dlhšiu predpínaciu pásku. Prišite predpínaciu pásku na miesto.

Pridajte D-krúžky a prišite

Páskový popruh s návodom na šitie vrecka na fľašu

Takto by to malo vyzerať aj u vás

Praktické tipy na šitie tašky na fľašu

7. krok

Prešívaný obdĺžnik preložte v strede pravou stranou dovnútra a prišite na okraj látky s prídavkom švu na jeden centimeter.

Telo tašky je teraz ušité

Šitie tašky na fľašu návod na čalúnenie vata

8. krok

Pripojte kruh do spodnej časti obdĺžnika, ktorý je teraz valcom. Je to trochu zložité, ale držte sa toho! Prišite kruh a telo tašky k sebe.

Prišpendlite kruhové dno vrecka

Návod na ušitie vrecka na fľašu dno fľaše

9. krok

Odstrihnite švy a otočte všité vrecko na fľašu. Teraz zošite predpínaciu pásku na vrch okraja, aby ste šitie vrecka na fľašu úplne dokončili.

Ak chcete pre svoj vak s fľašou vody vytvoriť podšívku, zopakujte kroky 7 a 8, potom zastrčte ľavú stranu k sebe do prešívanej časti a pridajte diagonálnu väzbu.

Ešte pár krokov a vrecko na fľašu bude za chvíľu pripravené …

Pokyny na šitie vrecka na fľašu bez vzoru

10. krok

Na opasok odstrihnite 6 až 10 cm široký pás látky, ktorý je taký dlhý, že ide od bokov cez rameno a späť k bokom. Zložte ho na polovicu pozdĺžne, aby ste našli stred. Otvorte ho a potom založte orezané okraje. Zložte ich znova na polovicu tak, aby boli narezané okraje zahrnuté zvnútra. Rezané hrany prišpendlite dovnútra na oba konce a potom zošite po celej dĺžke.

Zostáva už len ušiť a zapnúť remienok

Šitie tašky na fľašu Návod na šitie stužiek

Zložte do stredu, prežehlite, prišpendlite a až potom prešívajte

Návrhy šitia remesiel na šitie tašiek na fľaše Praktické tipy na šitie vrecka do fľaše

úplné!

Ušite vrecko na fľašu. Dokončite šitie popruhov

11. krok

Jeden koniec stuhy prevlečte jedným z D-krúžkov. Zložte okraj a prišite ho na miesto. Opakujte postup s druhým koncom pásky.

Upevnite popruh a voilá!

Návod na ušitie vrecka na fľašu

Teraz ste šitie tašky na fľašu skončili a je pripravená na použitie. Je to také jednoduché! Rovnakým princípom môžete ušiť jedno alebo aj viac vreciek na fľaše. Hrajte sa so vzorom látky a buďte kreatívni! Prajeme vám veľa úspechov!

Chcete ušiť ďalšie vrecko na fľašu?

Ako dokončiť pokyny na šitie tašky na fľašu