Kvetinový veniec: skutočná romantika pre selfie

Ako vyzerá ideálna letná selfie? – S vencom z kvetov vo vlasoch. Vyzerá to tak romanticky, švédsky, ako babie leto – fotka z veľmi starých detských čias. Kvetinový veniec je jedným z najobľúbenejších filtrov Snapchat. Virtuálne a pestré, navíja sa vám okolo vlasov a vnáša do selfie poéziu. Je však vidieť, že ide o virtuálne drotárstvo. Vyskúšajte domáci veniec! – Nemôžeš? Ale nie je to vôbec také ťažké.

veniec do vlasov kvetinový veniec do vlasov

Zdroj: https://pixabay.com/de/blume-blumenkranz-feier-frühling-3304040/

Veniec z kvetov z detstva

the najjednoduchší variant kvetinového venca je veniec po kmeňoch-to ručné remeslo z detstva, ktorým sú sedmokrásky alebo ďatelina vpletené do venca z vlasov. Predpokladom je, aby použité kvety mali pevný, ale pružný kmeň. Dve stonky kvetov položíte krížom na seba a stonku druhého kvetu omotáte okolo toho prvého.

Tretí kvet je umiestnený pod prvé dva kvety a stonka s prvými dvoma stonkami je skrútená. Veniec tak rastie po kvetoch a rozprestiera sa v požadovanej miere. Na konci je upevnený pevnou stonkou kvetu.

prstene do vlasov veniec do vlasov veniec do vlasov

Kvetinový veniec na drôte

Druhy, odolnejšia varianta kvetinového venca je drotovaný na drôte. Odrežte drôt tak, aby zdvojnásobil obvod vašej hlavy. Drát vytvarujte do kruhového tvaru, konce omotajte okolo seba a drôt prelepte kvetinárskou páskou. Kvety a ozdobné zelené sú skrátené na päť centimetrov.

Jemné kvety s jemnými stonkami je možné spájať do malých kytíc. Teraz sú kytice a jednotlivé kvety pevne pripevnené k drôtenému krúžku trikrát zabalenou kvetinárskou páskou. Pozor: Kvety vždy zaviažte jedným smerom, potom nebudú žiadne medzery.

veniec do vlasov s kvetmi veniec z kvetov vlasy

Polovičné vence a niečo veľmi jednoduché

Vence z celých kvetov je najlepšie previazať menšími kvetmi, vysvetľuje hovorca Donáška kvetov fioro.de. Polovičný veniec, v ktorom je iba predný drôtený kruh pokrytý kvetmi, je práca šetriaca a napriek tomu fotogenická. Pekná povrchová úprava je vytvorená, ak jeden kvet pripevníte na oba konce v opačných smeroch.

Ak sa vám uvedené pokyny zdajú príliš náročné, možno by sa vám páčil variant koruny kvetov. Za týmto účelom odstrihnite robustný, prípadne farebný papierový pás po obvode hlavy a pripevnite naň kvety ozdobným pásom krycej pásky..

kvetinový veniec sami si vyrobíte veniec do vlasov kvety

Lak na vlasy vás udrží svieži

Zvlášť romantický efekt majú pletené účesy, ktoré sú kombinované s jednotlivými kvetmi.

Jednotlivé kvety sú prichytené sponkami do vlasov.

Skvelé selfie sa dajú robiť aj s kvetinovými úpravami hrebeňa na vlasy. Kvety jednoducho prichytíte kvetinovým drôtikom – na rozdiel od venca sa dá táto ozdoba do vlasov premiestniť podľa želania. Všetky varianty vencov majú jednu vec spoločnú: bohužiaľ nie sú dlho trvanlivé. Existujú však triky, aby vyzeral dlhšie svieži: Veniec dajte do chladničky, keď ho nepoužívate; kvety jemne postriekajte lakom na vlasy, aby sa zachovali.

veniec z kvetov vlasy veniec z vlasov s kvetmi

Kvetinový veniec: zoznam

Na vlastnoručne vyrobený kvetinový veniec nepotrebujete niekoľko doplnkov:

  • Rastlinný drôt pre rám venca
  • tenký kvetinový drôtik na upevnenie a viazanie kytíc
  • Kvetinárska stuha
  • prípadne stuha na dekorácie
  • Nožnice na kvety
  • čerstvé kvety

Vence sa dajú v zásade previazať aj umelými kvetmi. Ak používate naozaj dobré napodobeniny, umelý kvetinový veniec je poriadne drahý. Na konci môžete stále dosiahnuť ten najkrajší efekt s čerstvými kvetmi.

    vyrobte si veniec do vlasov sami kvetinový veniec vlasy