Levanduľová tlač – Ako ľahko prenášať fotografie na látku

Existujú rôzne techniky, ktoré môžete použiť na vlastnú tlač fotografií. Každý z nich je veľmi vzrušujúci a takmer vždy vedie k skvelým výsledkom. Či už chcete preniesť fotografiu na drevo, plátno, kameň alebo tkaninu, nájdete pre ňu správnu metódu pre domácich majstrov. Našou obľúbenou technikou je však tlač levandule. Nie nadarmo sa tomu tak hovorí, pretože ako prenosové médium sa používa levanduľový olej. Ako textúra sú obzvlášť vhodné tkaniny, presnejšie biele bavlnené tkaniny. Výsledná tlač fotografií má nostalgické vintage kúzlo a je vhodná na navrhovanie tričiek a iných elegantných predmetov, ktoré sa perfektne hodia aj ako darčeky. Nižšie nájdete, ako ľahko sa to robí.

Fotografia prenesená na látku s potlačou levandule

fotografický darček s potlačou levandule

Materiály:

  • vybratý obrázok alebo fotografiu (nevyhnutne laserová tlač)
  • Bavlnená tkanina
  • Špongia alebo kefa
  • Lepiaca páska / škótska páska
  • lyžica
  • levanduľový esenciálny olej
  • Žehlička

Jednoduché materiály, pozoruhodné výsledky!

tričko s potlačou levandule

A takto sa to robí:

Jeden z najdôležitejších predpokladov úspešnej tlače levandule je, že fotografiu alebo grafiku vytlačíte laserovou tlačiarňou. Atramentovej tlačiarni sa veľmi nedarí, pretože atrament sa na tkanine rozmazáva. Dávajte si tiež pozor, aby ste to celé nevytlačili ako zrkadlový obraz pre písma. Nakoniec je scenár správny a dá sa ľahko prečítať. Začnime teda!

1. krok

urobte si levanduľovú potlač sami

levanduľa s filmom tesa

Materiál, na ktorý sa má tlačiť, položte na bezpečný povrch – najlepšie pokrytý nylonom alebo papierom. Potom položte kopírovací papier, fotografiu nadol, na látku, na ktorej chcete, aby skončila levanduľová potlač. Potom zafixujte škótskou páskou.

2. krok

levanduľová potlač s levanduľovým olejom

diy tričko s levanduľovou potlačou

urob si levanduľovú tlač s lyžičkou

Potom vezmite injekčnú liekovku s levanduľovým olejom a opatrne ňou začnite zvlhčovať list papiera. Počkajte asi 3 minúty a lyžicou stlačte grafiku alebo fotografiu, aby ste vytvorili skutočnú tlač levandule. Esenciálny olej tu funguje ako účinné prenosové médium a zaisťuje rýchle dosiahnutie dobrých výsledkov.

3. krok

levanduľová potlač na tkanine

vlastnoručná technika levanduľovej potlače

technika levanduľovej tlače

Každú chvíľu skontrolujte pod kopírovacím papierom a zistite, či je tlač levandule dokončená. Ak nie, chvíľu na ňu dajte lyžicu a potom vyberte plachtu z látky.

4. krok

opraviť levanduľovú tlač

textílie s levanduľovou potlačou

tričko s potlačou levandule

A teraz je žehlenie na dennom poriadku. Aby ste látku, v tomto prípade tričko, mohli neskôr vyprať, určite by ste mali po levanduľovej potlači použiť žehličku. Na vrch položte list papiera na pečenie a žehlite trochu dlhšie z oboch strán a samozrejme bez pary. úplné!

Rovnaký spôsob potlače môžete použiť aj na iný textil alebo na iné miesta

levanduľa tlač diy nápad

Vytvorte si vlastné fotografické darčeky alebo originálne tričká s chladnou levanduľovou potlačou a urobte s nimi veľa radosti svojim priateľom i sebe.

 Redakčný tím Freshideen vám praje veľa zábavy a úspechov!            

dizajnové tričko s potlačou levandule