Čo sú roztoče? – Bojujte proti roztočom v posteli

Roztoče v posteli druhová rozmanitosť

Roztoče sú veľmi malé pavúkovce a ich prítomnosť doma nemôžeme zaznamenať. Domáci prach je ich prirodzeným prostredím. Žijú v hračkách, kobercoch, obliečkach a matracoch. Plyšové hračky v škôlke sú pravdepodobne domovom milióna roztočov bez ohľadu na to, ako často ich periete.

Roztoče samy o sebe nie sú nebezpečné. Na obrázku vyššie je to 350 -krát väčšie. Nehryzú ani neublížia – živia sa odumretými kožnými bunkami – epidermou. Problém spočíva v látkach, ktoré roztoče uvoľňujú pri kŕmení. Tieto dýchate vzduchom, takže sú predpokladom alergií a astmy

Boj s roztočmi v posteli

Roztoči v posteli latexový matrac

Váš matrac je najväčší inkubátor. Ak sa chystáte kúpiť nový, nezabudnite, že v spodnej časti je veľa mŕtvych buniek. Ideálne prostredie pre roztoče. Penový matrac sa tiež neodporúča. Najlepšie je zvoliť latexový matrac. Nemajú žiadne dutiny, kde by sa mohol vyvíjať prach a nečistoty, a neposkytujú roztočom príjemné životné podmienky. Tento matrac tiež neklaďte priamo na podlahu. Je nevyhnutné, aby ste používali rám alebo rám postele, aby ste pod posteľou mohli upratovať jednoduchšie a bez námahy. Je to však len prvý krok v boji proti nemu.

Matrac napadnutý roztočmi

Roztoči v spálni s matracom

 Matrac a čalúnený nábytok najlepšie vyčistíte vysávačom s vodným filtrom. Látka na povrchu vody vyzerá ako mastná múka – to sú vlastne roztoče.

Mnoho ľudí si myslí, že strach z roztočov je prehnaný. Ak však máte pochybnosti, použite vysávač s vodným filtrom.

Správny matrac a prevencia – to je všetko, čo chráni pred domácim prachom a alergiami.

Slušná, čistá spálňa 

Nastavte roztoče v spálni

Použite soľ

Roztoče v posteli posypú matrac

Roztoče v posteli soľný matrac

Kruh života s roztočmi

  roztoči v posteli obnovia kruh

Hustý matrac vhodný na vývoj roztočov    Roztoče v posteli čisté matrac

Matrac s vysávačom čisté  Roztoč v posteli matrac do vysávača