Oáza pohody pre vašu mačku – postavte si vlastné škrabadlo

Mačky patria medzi najobľúbenejšie domáce zvieratá, pretože presvedčia priateľskosťou a inteligenciou. Mnoho majiteľov mačiek sa rozhodne pre atraktívne škrabadlo doma. Ale postaviť si škrabadlo sami nie je ľahká úloha, ale skutočná úspora v porovnaní s hotovými škrabadlami na trhu. Je obzvlášť dôležité, aby mačky mali dostatok priestoru, pretože sú plné energie a radi lezú.

Materiál pre škrabadlo je pre vlastnú stavbu rozhodujúci. Z tohto dôvodu by ste si mali vybrať vhodnú vetvu, ktorá je ideálna do raja mačky. Najprv si však musíte dobre premyslieť, aký veľký kmeň musí byť. Pokiaľ je škrabadlo určené do vašej záhrady, potom máte pri hľadaní oveľa väčšiu voľbu. Pokiaľ ide o interiér, konštrukcia nemusí byť príliš veľká ani príliš masívna.

Škrabadlo je pre štvornohých priateľov skutočným zážitkom

postaviť mačacie škrabadlo

Zoznam materiálu a nástrojov

Predtým, ako budeme pokračovať v pokynoch urob si sám, by sme chceli venovať pozornosť materiálom a nástrojom, ktoré sú k projektu nevyhnutné. Najdôležitejšími materiálmi sú bleskový betón a šablóny platforiem. Na pripevnenie škrabadla je potrebný bleskový betón a šablóny sú dôležité pre presný dizajn plošín.

Zoznam nástrojov obsahuje akumulátorové skrutkovače, vŕtačky, zošívačky a kladivo.

Zvlášť dôležitá je stabilná spodná konštrukcia

nápady na škrabadlo

Takto si správne postavíte škrabadlo

Základňa konštrukcie musí byť veľmi stabilná, pretože rovný povrch zohráva dôležitú úlohu. Na tento krok návodu potrebujete formu, ktorú budete musieť neskôr vyplniť bleskovým betónom. Pri plnení musíte dávať pozor, aby tam neboli žiadne dutiny, pretože škrabadlo sa veľmi často nepáči, ak sa kýva. Z tohto dôvodu je dôležité, aby bol základ starostlivo postavený a potom úplne vytvrdený. Až potom môžete prejsť k ďalšiemu kroku, konkrétne k návrhu rôznych úrovní.

Navrhnite si škrabadlo podľa vlastného vkusu

Postavte si škrabadlo sami

Každé škrabadlo má takzvané úrovne, ktoré sú vhodné pre roztomilé domáce zvieratá, aby sa cítili dobre. Vo všeobecnosti sú tieto plošiny považované za najdôležitejší bod stavby. Počet platforiem závisí od veľkosti škrabadla. Minimálne 2 také úrovne tam už musia byť. Na jednej úrovni môžete tiež navrhnúť spací dom alebo iné zaujímavé aktivity pre štvornohých priateľov. Dôležitým bodom pre platformy je starostlivý proces výstavby. Dôvodom je to, že mačky majú veľmi jemné nosy a páchnu oveľa silnejšie ako ľudia. Odborníci sa domnievajú, že pre tento typ projektu sa odporúča používať stavebné výrobky bez rozpúšťadiel a bez zápachu. Platformy sú väčšinou vyrobené z dreva, ale môžete použiť aj iné materiály, ktoré sú pre štvornohých priateľov bezpečné. Aby boli mačky pohodlné, na plošinách je potrebná výplň. Penové polstrovanie je perfektné a dá sa tiež veľmi ľahko rezať, pretože plošiny potrebujú presne padnúci tvar.

Počet nástupíšť závisí od počtu mačiek

scratching post diy projekt

škrabanec na veľké stavby

   čalúnenie škrabancov

dizajn škrabadla pre domácich majstrov

    nápady na škrabadlá nápady tipy stavať

   Vytvorte si vlastné tipy na škrabadlá

Vytvorte si vlastné nápady na škrabance

moderný dizajn postavte si vlastné škrabadlo

vytvorte si vlastné nápady na škrabance

škrabadlo pre štvornohé mačky

škrabadlo v bielom prevedení