Odstránenie tapety: je to jednoduchšie, ako ste si mysleli!

Chcete nahradiť starú tapetu na stenách a / alebo na strope? Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste to mali urobiť sami. Pravdepodobne by vám to ušetrilo slušné peniaze, ale to nie je vždy to najdôležitejšie. Často to závisí od toho, či máte čas alebo nie. Mohlo by sa stať, že ak presnejšie vypočítate hodiny pre svoju vlastnú prácu, oplatí sa niekomu za to zaplatiť. Existuje však niekoľko jednoduchých prístupov, ktoré vám ušetria veľa námahy a času. Vďaka tomu môžete tapetu bez stresu odstrániť. Viac sa o tom dozviete z nasledujúcich riadkov!

Odlepovanie tapiet – môže to byť veľmi jednoduché!

Nápady na veľké miestnosti robia tapetu

Najprv vyhodnotte úsilie!

V prvom rade by ste mali zhodnotiť úsilie, ktoré budete musieť vynaložiť v dôsledku odstránenia tapety. Pretože to závisí od toho, akú trpezlivosť by ste si so sebou v práci mali priniesť. Tapetu najlepšie odstránite, keď máte pod sebou vrstvu betónu. Je tiež dôležité, aby existoval základný náter.

Ak sú tapety pripevnené priamo na sadrokartón, všetko funguje ťažšie. Majte teda správne očakávania! S vrstvou betónu potrebujete niekoľko jednoduchých prístupov a tapetu strhnete. V ostatných prípadoch budete musieť niekoľkokrát namočiť problematické oblasti. Ale ak budete postupovať podľa našich nižšie uvedených tipov, bude to fungovať. V žiadnom prípade nesmiete zúfať.

Zistite, na akom základe bola tapeta použitá?

moderný dizajn stien vyrába tapety

Tapetu pripravte valčekom a odstraňovačom!

Predtým, ako s čímkoľvek začnete, mali by ste tapetu perforovať valčekom s klincami. Potom v závislosti od prípadu potrebujete vodu alebo špeciálne rozpúšťadlo na lepidlo. Voda môže byť v prípade betónu dostačujúca, pretože, ako som povedal, v tomto prípade je všetko jednoduchšie. Ale väčšinou potrebujete špeciálne rozpúšťadlo a to musí byť vhodné z toho dôvodu. V tejto súvislosti si dajte pozor. Rozpúšťadlo musí byť na jednej strane veľmi účinné a tiež držať základňu pod tapetou.

Mali by ste sa poradiť, aký typ rozpúšťadla potrebujete!

Tapety robia krásne vzory - triky

Odrežte tapetu na menšie plochy!

Ak chcete strhnúť tapetu, mali by ste ju najskôr rozdeliť na menšie časti. To najlepšie funguje s rezacím nožom. V ideálnom prípade by ste mali tapetu rozdeliť na niekoľko obdĺžnikových oblastí. Potom ich stiahnite jeden po druhom. Začnite s druhým prúžkom až potom, čo ste skončili prvý. Vďaka tomu je proces oveľa štruktúrovanejší a nestratíte čas v chaose.

Aby všetko fungovalo jednoduchšie, tapetu by ste mali rozdeliť na menšie plochy

Odlepte tapetu Tipy pre domácnosť Odstráňte tapetu

Výber správnych prostriedkov nápravy

Vďaka bohu máme veľký výber rôznych zdrojov, ktoré nám môžu pomôcť s opravami a renováciami. Čo sa týka odlupovania tapiet, je rozpustenie lepidla. Tapety by mali poriadne zvlhnúť, aby ste ich bez problémov stiahli zo stropu. V železiarňach existujú v tejto súvislosti rôzne nástroje a zdroje. Nie sú nevyhnutne určené len na tento účel. Mali by ste použiť iba svoje skúsenosti a predstavivosť. V záhradnom dizajne sa bežne používajú tlakové postrekovače. Mohli by však byť úžasnou pomocou pri striekaní tapiet. Na vrstvu betónu na stenu môžete použiť valček na nechty. To má veľký účinok, že potom voda veľmi dobre prenikne tapetou. Buďte však opatrní: ak máte iný typ dna, existuje samozrejme určité riziko poškodenia dna! Dobré štetce na tapetovanie sú ďalším tipom, na ktorý by sme chceli upriamiť vašu pozornosť. Vo všeobecnosti odporúčame, aby ste na svoje pomôcky používali vysokokvalitné materiály.

Je veľmi dôležité tapetu skutočne dobre impregnovať vodou

Odstráňte tapetu, odstráňte triky

Pracujte správnym tempom!

Úspech všetkých nadšencov výmeny tapiet závisí vo veľkej miere od správneho tempa. Potrebujete veľa trpezlivosti, ale aj pocit, kedy konať. Impregnácia tapety vodou vyžaduje viac času. Odporúčame vám na to rôzne prostriedky – valček, tlakový postrekovač a tapetovacie kefy. V ideálnom prípade by ste mali používať všetky tieto nástroje naraz a pracovať veľmi opatrne, ale rýchlo. Potom je dôležité, aby voda dobre prenikla, ale tiež nevyschla. Čakacia doba okolo 5 minút je vo väčšine prípadov ideálna! Samozrejme, najskôr by ste mali odlepiť tapety, ktoré ste najskôr impregnovali vodou. V opačnom prípade riskujete príliš rýchle vysušenie. Ak sa to stane, môžete jednoducho navlhčiť tlakovým postrekovačom. Odstráňte tapetu dobrou špachtľou. Ideálne by malo byť vyrobené z vysoko kvalitného, ​​flexibilného materiálu.

Systematický prístup je zásadný

Triky na odstraňovanie tapiet, tipy na nápady do obývačky

Odstráňte bezpečnostné opatrenia pre tapety sami

Na začiatku nášho článku sme písali o tom, že tapetu môžete odstrániť sami. Teraz by sme sa chceli venovať ďalšej téme! Radi by sme poukázali na to, aké sú riziká. Pri každom type rozsiahleho projektu sú potrebné prísne bezpečnostné opatrenia. Predtým, ako začnete odstraňovať tapetu, musíte pokryť všetky poistky elektrickou páskou. Vo svetlých miestnostiach by ste v ideálnom prípade mali vypnúť elektrinu. Tiež by ste sa mali poobzerať po prekážkach a iných miestach, kde môžete zakopnúť. Verte nám: Väčšina ľudí na to už nemyslí, keď sú pohltení pracovným procesom. Najlepšie je preto ich odstrániť alebo zaistiť iným spôsobom. Rebríky alebo iné pomôcky, na ktoré stúpate, aby ste dosiahli vyššie body, musia byť absolútne stabilné.

Viac o rozpúšťadlách

Bezpečnosť by mala byť pre vás na prvom miesteOdstránenie tapety uľahčilo triky

Odlepte tapetu – s dobrými tipmi to funguje jednoduchšie 

Tipy a triky na tapetu - pohovka

Prepracujte sa pruhom za pruhom

Vytvorte nápady na dizajn tapiet

Dobré odstránenie starej tapety uľahčuje pripevnenie novej tapety

Usporiadať tapetu

Odlupovanie tapety si môžete užiť

Tipy na veľmi jednoduché nápady na výrobu tapiet