Orimoto – skladanie kníh a vytváranie trojrozmerných motívov sami

To, čo znie ako japonské umenie skladania, je v skutočnosti registrovaná ochranná známka EÚ – Orimoto®. Názov sa takmer stal stelesnením krásne poskladaných kníh s trojrozmernými motívmi. Čo presne je za tým a ako si môžete sami poskladať knihy, sa dnes dozviete tu u nás. Nasleduje jednoduchý základný návod s videom, ako aj mnoho obrázkov s jednoduchými skladacími projektmi, ktoré môžu slúžiť ako kreatívna inšpirácia pre Orimoto.

Objavte báječné umenie skladania kníh!

krásny nápad na skladanie kníh orimoto

Čo je Orimoto?

Dvaja kreatívci Anja Schachtner a Dominik Meißner vynašli v roku 2009 pojmy Orimoto® a Kirimoto®. Vyšli z japonských slov pre skladanie (ori) a strih (kiri) a tiež pre knihu (moto). Na základe japonského origami a kirigami boli vytvorené nové výrazy, ktoré označujú technológiu skladania a strihania kníh.

Výsledkom je, že pôvodné dvoj a trojrozmerné motívy, ako sú nápisy, srdcia, logá, zvieratá atď., Sú poskladané zo starých kníh.. S týmto skvelým programom šablón môžete si stiahnuť rôzne prispôsobené skladacie šablóny a skopírovať si ich sami.

Zložte knihy pomocou Orimoto® a Kirimoto®

Ako funguje Orimoto?

Princíp je v zásade jednoduchý. Každú stranu knihy poskladáte podobným spôsobom ako ľudia so psími ušami. Na vytvorenie určitého motívu by sa však, ako už bolo spomenuté, malo postupovať podľa presnej šablóny. Práca prebieha s milimetrovou presnosťou a najmenšie detaily sú dotiahnuté do dokonalosti. Vytlačená papierová šablóna sa umiestni pod každú novú stránku knihy a potom sa stránka založí. Merania sú pre každý motív odlišné a mali by byť vykonávané precízne. Aj keď to urobí takmer každá kniha s najmenej 300 stranami, pri väčšine projektov je vhodné pracovať s knihami v tvrdej väzbe. Tieto nielenže ponúkajú lepšie držanie, ale môžu sa potom zobraziť aj v stoji.

Zložte logá a kreatívne predmety s knihami

jablkové skladacie knihy

Skladané knihy sú v posledných rokoch ešte obľúbenejšie a obľúbenejšie. Okrem pôvodnej stránky Orimoto® môžete nájsť ďalšie a ďalšie webové stránky a blogy. V závislosti od svojich grafických schopností a voľného času si teda môžete samozrejme vytlačiť ďalšie šablóny alebo sa dokonca pokúsiť navrhnúť svoje vlastné.

Čo potrebujete na skladanie kníh?

Na túto efektívnu ručnú techniku ​​potrebujete len pár materiálov. Vhodná kniha s najmenej 300 stranami a viac, ceruzkou, pravítkom a príslušnou skladacou šablónou. K tomu samozrejme patrí aj potrebný čas na ručné práce a pevná ruka. Ako vidíte, ide o mimoriadne ekologickú metódu upcyklácie, ktorá zo starého vytvára magické umelecké diela. Na želanie je možné knihy dokonca opäť rozložiť. Potom ho môžete použiť na poskladanie nových figúrok alebo dokonca na prečítanie knihy znova. Šetríte cenný papier, a tým podporujete svoju vlastnú kreativitu.

Pre techniku ​​rezania je potrebná aj ostrá fréza

technológia skladania kníh orimoto kirimoto

Takto zložíte srdce z knihy

Rozdávanie samostatne zloženého, ​​trojrozmerného srdca v knihe je skutočne originálny a obľúbený nápad na darček pre domácich majstrov. Je to tiež jeden z darčekov na poslednú chvíľu, pretože niekedy trvá aj menej ako dve hodiny. Na toto jednoduché knižné srdce je dokonca jedna hodina absolútne dostačujúca. Nižšie vidíte, ako ho môžete bez problémov zložiť sami.

V závislosti od šablóny môže srdce vyzerať inak

skladačka srdca orimoto

1. krok

srdcový záhyb orimoto

Potom, čo si vytlačíte šablónu, položte knihu cez seba na hladký a čistý povrch. Umiestnite prvú stranu knihy tak, aby začínala presne na orientačnej čiare. Pozrite sa na presný počet strán a zvážte, či by ste nemali počítať aj prvé strany knihy, ktoré sú bez čísel.

2. krok

srdcový záhyb orimoto návod

Potom začnite prvým psím uchom z ľavej strany. Toto by malo byť zložené presne v mieste, kde to naznačuje šablóna. Dávajte pozor, aby ste knihu neprekĺzli. V opačnom prípade konečný výsledok nebude taký pekný a čistý.

3. krok  

orimoto srdiečka sa skladajú z knihy

Potom rovnakým spôsobom sklopte druhé (pravé) psie ucho a prevráťte prvú stranu. Potom umiestnite šablónu na ďalšiu stránku knihy a potom prejdite o jeden stĺpec šablóny hore. To znamená do ďalšej číslice. Takto sa prepracujete cez celú knihu k poslednej stránke.

Nakoniec máte krásne trojrozmerné srdce v knihe pripravené

orimoto srdcový sklad z návodu na knihu

A tu opäť pokyny s videom:

K dispozícii je veľa šablón srdca, ktoré môžete implementovať pomocou vlastných schopností, trpezlivosti a času. Takto zložené motívy kníh sú ideálne ako kreatívne prekvapenie na Valentína alebo na Deň matiek, ako aj na svadby a narodeniny. Skladacia technika navyše prináša množstvo ručných zábavných a meditatívnych relaxácií. Dá sa ľahko vykonávať a je skutočným hitom pre pokročilých aj absolútnych začiatočníkov.

Prajeme vám veľa zábavy a úspechov s technikou skladania Orimoto s knihami!

Len sa nechajte inšpirovať !

orimoto inšpirovať skladanie kníh s citátmi

Čo napríklad svadobný darček pre domácich majstrov?

skladacia kniha svadobný pár orimoto

Alebo možno máte radšej krásne ruže?

skladacie knihy orimoto japonské skladacie umenie

Labky vášho roztomilého psíka je možné tiež ľahko poskladať z knihy

knihy orimoto skladacie umelecké labky

Abstraktné motívy vyzerajú rovnako úžasne originálne ako pri skladacej technike

orimoto originálna technika skladania kníh

S takýmto darom pre domácich majstrov rozbúcha srdce každého knihomoľa

skladanie kníh motív skladacieho srdca

jednoduchá technika skladania kníh

skladacie knihy s motívom jeleňa orimoto kirimoto  skladacie knihy orimoto    srdcia knihy skladacia ručná technika

  svadobné darčeky kutilstvo svadobné knihy skladacie srdiečka

skladacie knihy pre mačky orimoto

knihy skladajú stopy orimoto

skladacie knihy vw karavan skladacia veverička orimoto knihy         skladacie vianočné stromčeky orimoto skladacie knihy vianočné skladacie knihy