Plátno Furoshiki – umenie darčekového balenia s nulovým odpadom v japonskom štýle

To, čo bolo v Japonsku pred niekoľkými storočiami bežným dopravným prostriedkom a balením z textilu, je v súčasnosti trendový a predovšetkým ekologický spôsob balenia darčekov. Šál Furoshiki je v tejto krajine nejaký čas trendy. Dá sa použiť veľmi kreatívne, nielen ako darčekové balenie s nulovým odpadom, ale aj ako taška na prenášanie, piknikový uterák alebo ako elegantný prízvuk v interiéri. Čo je dôležité v tradičnom plášti Furoshiki a ako ho zložiť, sa dozviete nižšie. Nájdete tu aj niekoľko veľmi inšpiratívnych myšlienok aplikácií, ktoré sú užitočné a kreatívne zároveň.

Použite handričku Furoshiki mnohými spôsobmi

návod na skladanie tradičnej furoshiki látky

Poviedka o súkne Furoshiki

Ako už bolo uvedené vyššie, tento šál bol v Japonsku veľmi obľúbený v období Nara a môže byť použitý v mnohých oblastiach života. Technika skladania Furoshiki vždy dobre fungovala, najmä pokiaľ ide o prepravu nákupov a iných predmetov. Neskôr, s rozvojom takzvanej kultúry kúpania v období Edo, oblečenie Furoshiki prevzalo úlohu vrecka praktickej kultúry.

V ňom mal človek pri kúpaní potrebné oblečenie. Univerzálne handry boli tradične vyrobené z tkaniny Chirimen. Jedná sa o vysokokvalitnú hodvábnu tkaninu, ktorá sa bežne používala na kimona. Furoshiki je vždy hranaté a často vyrobené z jemnej bavlny. V dnešnej dobe sú obrúsky dokonca vyrobené z recyklovaného plastu, čo zvyšuje ich ekologický účinok ako obalov.

Štýlové látkové obaly do domácnosti, japonský štýl

návod na skladanie látky furoshiki, obaly bez odpadu

Každý môže skladať šatku Furoshiki

Štvorcové utierky nájdete v rôznych veľkostiach. Najčastejšie sa používajú tie, ktoré majú dĺžku strany od 70 do 100 cm. Pre vašu orientáciu: Na zabalenie darčeka s výškou asi 20 cm potrebujete handru s dĺžkou strany asi 100 cm. Takto sa darí väčšine skladacích techník a zodpovedajúcim uzlom. Keď už hovoríme o uzloch, to je to, čo sa počíta pri skladaní šatky Furoshiki. Existujú rôzne druhy uzlov, ktoré je možné použiť. Štyri z nich sú však najdôležitejšie a najrozšírenejšie. Predovšetkým jednoduchý dvojitý uzol „Ma-musubi“. Ďalšími tromi sú potom zvislý dvojitý uzol, ktorý poznáme ako uzol starej ženy, uzol na uzde a slučkový uzol. Toto je jediný spôsob, ako vyrobiť skvelé obaly a tašky.

„Ma -musubi“ – spoločný dvojitý uzol

handrička furoshiki s nulovým odpadom

Pomocou nasledujúceho návodu na skladanie si môžete z handričky Furoshiki uviazať roztomilú a super ozdobnú tašku. To je ideálne pre menšie nákupy alebo položky. Môžete ho použiť aj na pláž alebo na prechádzku. Kniha, tenká šatka a váš mobil do seba perfektne zapadli.

Túto skladaciu techniku ​​je možné použiť aj na balenie darčekov

návod na skladanie látky furushiki

Čerstvé farby a vybrané vzory na uterákoch samy o sebe zaisťujú dokonalý wow efekt. Obdarovaný je dvakrát šťastnejší a dostane nielen milé prekvapenie v šatke, ale aj skutočné Furoshiki, ktoré je potom možné využiť mnohými spôsobmi..

Nechajte svoju kreativitu voľne plynúť a už nikdy nezabaľujte svoje darčeky konvenčným baliacim papierom. Týmto spôsobom nielen poskytnete viac potešenia, ale budete konať opatrne a udržateľne. Užite si japonský spôsob života a naučte sa umenie balenia s uterákom Furoshiki!

Farebné a ekologické v jednom

balenie darčekov zero waste furoshiki tkanina

tkanina furoshiki upcyklácia darčekov zabalenie do látky

Samozrejme, dá sa to urobiť aj veľmi diskrétne a puristicky

balenie darčekov z látky furoshiki

látkové darčekové balenie furoshiki nulový odpad

puristické darčekové balenie s nulovým odpadom, furoshiki tkanina

Dokonca si môžete vyrobiť vlastné uteráky Furoshiki

nápady na kutilstvo darčekové balenie s látkou furoshiki

originálne darčekové balenie s látkou furoshiki

Zabaľte darčeky látkou z furoshiki

furoshiki tkanina návod na balenie koša

upcycling darčekové balenie s furoshiki látkou  skladacie darčekové balenie furoshiki     návod na nosenie látkového kufríka furoshiki  obal furushiki s nulovým odpadom

Zabaľte darčeky ekologickým spôsobom pomocou látky furoshiki   japonská technika skladania tkanín furoshiki     štyri metódy darčekového balenia furoshiki

krásne darčekové balenie furoshiki látky