Prečo potrebujete vankúš z kamennej borovice: efekt, tipy a výhody

Kamenná borovica (Pinus cembra) nie je nadarmo nazývaná „kráľovnou Álp“. Hrdý strom, známy aj ako kamenná borovica, patrí do rodiny borovíc. Kamenné borovice rastú hlavne v Alpách, v oblastiach, ktoré sú 1500 metrov nad morom. Tieto robustné stromy majú nielen pozoruhodnú siluetu, ale majú aj množstvo cenných vlastností. Ich druh dreva je jedným z najlepších zo všetkých, a to z mnohých dobrých dôvodov. Preto stále viac ľudí uprednostňuje nábytok a bytové doplnky z borovice kamennej. Vankúš z kamennej borovice a posteľ z borovicového kameňa sú už nejaký čas hitom a obľúbenou voľbou predovšetkým pri poruchách spánku. Vo všeobecnosti však výrobky s drevom z borovicového kameňa alebo olejom tiež zaisťujú zvýšenú pohodu a prinášajú so sebou množstvo zdravotných výhod. Viac sa o tom dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Kamenné borovice – vzácne poklady Álp

kamenné borovicové alpy

Čo je to vankúš z kamennej borovice

Posteľ s kamennou borovicovou posteľou v spálni je jednou z najlepších možností, ktoré povedú k dobrému spánku. Prinášate do domu prírodu nielen vizuálne, ale aj hapticky. Miestnosť je zároveň naplnená príjemnou arómou borovice kamennej, ktorá zaisťuje relaxáciu a vnútorný pokoj. Cenné postele z borovicového kameňa majú prirodzene svoju cenu a nemôže si ich hneď kúpiť každý.

Potrebujete malý pokus a omyl a potrebný rozpočet. Tiež sa môže stať, že niekomu vôňa borovice kamennej nevyhovuje. Odporúča sa preto začať v malom a na začiatku to skúsiť s vankúšom z kamennej borovice.

Na obliečky na vankúše dajte prednosť bavlne alebo ľanu

vankúš z borovicového kameňa zdravý spánok

Vankúše z borovicového kameňa sú vankúše, ktoré sú plnené štiepkou z borovicového kameňa. Tie by mali byť čo najčerstvejšie, aby vôňa vydržala dlhšie. Kvalitní výrobcovia preto ponúkajú aj náplňové balenia, ktoré by mali byť vymenené o niekoľko mesiacov alebo rok. Mnohí tiež odporúčajú použiť sprej z borovice kamennej, ktorý obsahuje prírodný olej z borovice borovice. Vankúš z borovicového kameňa vonia ešte intenzívnejšie a vy ešte viac ťažíte z mnohých zdravotných výhod tohto prírodného darčeka. Čo to presne je, sa dozviete nižšie.

Hobliny z čerstvého kameňa obsahujú viac oleja z borovice

hobliny z čerstvého borovicového dreva na vankúše z kamennej borovice

Vankúšiky z borovicového kameňa si môžete samozrejme vyrobiť aj sami, ušitím jednoduchého vankúša a jeho naplnením čipmi z borovicového kameňa. Ak napríklad nájdete v blízkosti drevársku dielňu, môžete sa opýtať, či majú čerstvý materiál. V opačnom prípade môžete tiež nájsť dobré štiepky z kamennej borovice online alebo v špecializovaných predajniach na mieste.

Vankúš z kamennej borovice častejšie potraste a prevzdušnite

DIY kamenné borovicové vankúše

Prečo je olej z borovicového kameňa taký populárny?

Tajomstvo priaznivých účinkov vankúšov z borovicového kameňa, postelí z borovicového kameňa a podobne je v oleji z borovicovej kôry, ktorý sa v borovicovom kameni nachádza. Presnejšie vo svojich zložkách. Jedná sa o cenné Terpinolen, Marcen, Limoson a Cineal. Účinná látka pinosylvin je jednou z najdôležitejších z nich, vďaka čomu je spôsobených mnohými pozitívnymi účinkami oleja z borovice kamennej..

Podľa niektorých vedeckých štúdií, ako je táto Výskumného ústavu Joanneum pre neinvazívnu diagnostiku na univerzite v Grazi, má olej z borovicového kameňa / drevo z borovicového dreva pre nás ľudí tieto zdravotné výhody:

  • znižuje srdcový tep

To vám umožní rýchlejšie sa upokojiť a relaxovať a ušetriť svojmu srdcu až hodinu práce za noc.

  • účinok podporujúci spánok

Zaspávanie je jednoduchšie a fáza hlbokého spánku sa predlžuje.

Spi poriadne!

kameň borovica vankúš kamenná borovica tipy na dobrý spánok

  • stabilizuje obeh

Týmto spôsobom je ovládaný proti citlivosti na počasie.

  • zvyšuje schopnosť koncentrácie

Vďaka tomu budete nielen produktívnejší, ale zároveň získate životnú energiu.

  • neutralizuje škodlivé elektromagnetické žiarenie

Je zaistená lepšia energetická vnútorná klíma, ktorá prináša duševnú rovnováhu.

  • má antibakteriálny účinok

Táto pozitívna vlastnosť ponúka dobrú ochranu pred baktériami a dokonca aj vírusmi, najmä v období chladu, ale aj prakticky vždy.

  • expektoračný účinok

 Borovicový olej môže pomôcť odstrániť veľa hlienu z dýchacích ciest, a preto sa často používa na bronchitídu.

Inhalácie s niekoľkými kvapkami oleja z borovicového kameňa vo vodnom kúpeli sú osvedčeným domácim prostriedkom

vetvy a šišky borovíc

  • odháňa škodcov, ako sú mory, roztoče a komáre

Nie nadarmo sa drevo a olej z borovicového dreva odporúča predovšetkým alergikom a astmatikom.

  • neutralizuje tabakový zápach

Táto vlastnosť je obzvlášť prospešná pre nefajčiarov v fajčiarskej domácnosti. Ale vo všeobecnosti môžete z toho v mnohých prípadoch tiež ťažiť a vždy mať so sebou fľašu oleja z kamennej borovice alebo sprej.

Čo by ste mali vziať do úvahy pri nákupe výrobkov z borovice?

V zásade by ste mali vždy mať na pamäti, že kamenný borovicový a borovicový olej nie je tak jednoduché a lacné kúpiť. Kamenné borovice sú navyše napríklad v Rakúsku pod ochranou prírody. Preto vysokokvalitné výrobky z borovice nie sú nikdy príliš lacné. Vzhľadom na to by ste mali vždy venovať pozornosť cene a dávať pozor na príliš lacné obchody. Môžu byť vyrobené z podradného dreva alebo hoblín. To isté platí pre olej z borovice kamennej. Niekedy sa ponúka dokonca aj syntetický olej, ktorý má iba podobnú arómu, ale v žiadnom prípade nemôže ponúknuť prospešné vlastnosti skutočného oleja z borovice kamennej. Dávajte si preto vždy pozor na presné označenie na obale. Pojmy ako „prírodne identický“ alebo „prírodný“ sú zavádzajúce. Malo by sa nazývať „100% prírodný, organický éterický olej“. Len tak si môžete byť istí, že z neho získate maximálny úžitok.

Spoľahnite sa na najlepšiu kvalitu vankúšov z kamennej borovice a ďalších produktov!

vankúš z borovicového kameňa prospešné pre zdravie

Pozvite prírodu do svojho domova s ​​voňavým vankúšom z borovicového kameňa alebo prečo nie s posteľou z kamenného borovice. Vychutnajte si príjemnú arómu a nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na telo, myseľ a dušu. Pustite sa a ponorte sa do uvoľnenejšej životnej oázy, ktorá vám poskytne viac pokoja a pohody.

Lepšia kvalita spánku s vankúšmi zo švajčiarskej kamennej borovice

lepšie spať s borovicovými vankúšmi

Bývanie a zariadenie s borovicovým kameňom je vždy dobrý nápad

zdravá vnútorná klíma s borovicovým drevom

Vankúše z borovicového kameňa zdravo zdobia drevo z borovicového kameňa

Aj pre vašich štvornohých priateľov …

kamenná borovica výhody dobrý vnútorný vzduch

A samozrejme pre svojich blízkych

dobrý spánok s borovicovými vankúšmi

Ušite si vankúš z borovicového kameňa sami z bavlny alebo ľanu

Naplňte vankúše z borovicového kameňa čerstvými hoblinami z borovicového kameňa

kamenné borovicové vankúše s hoblinami z kamennej borovice

Alebo môžete nájsť ten od dobrého výrobcu

vankúše z borovicového kameňa prospešné pre zdravie

Vyrobte si vankúše z kamennej borovice sami

balíček na doplnenie vankúša z borovicového kameňa

Darujte kamenné borovicové vankúše

Alpy zo švajčiarskej kamennej borovice