Pripojte fotografickú tapetu – Takto dodáte svojim izbám jedinečný nádych

Fototapety už nejaký čas robia absolútny návrat. S rozvojom digitálnych technológií sú fotografické objekty stále ostrejšie a autentickejšie. Môžu byť vytlačené v rôznych veľkostiach a farbách a môžu uspokojiť aj tie najvyššie nároky. Ak do akejkoľvek miestnosti vložíte vysokokvalitnú fotografickú tapetu, okamžite ju premeníte na iný svet. Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako to urobiť. Môžete napríklad použiť lesnú cestu na poskytnutie krásnej perspektívy, vykúzliť romantickú panorámu mesta za pohovkou alebo vytvoriť pocit exotickej dovolenky s karibskými ostrovmi. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame dôležitejšie informácie o fototapetách a tiež tipy, ako si nimi môžete vyzdobiť steny. Prajeme vám veľa zábavy pri výbere motívu a veľa šťastia s aplikáciou!

Pripojte správnu fotografickú tapetu a originálne rozšírte malé miestnosti

HD fototapeta pripojiť nástenný dizajn

Všetko závisí od správnej prípravy

To sa týka predovšetkým prípravy podpovrchovej vrstvy. Stena by mala byť optimálne hladká a homogénna. Aj malé hrbole môžu neskôr upútať pozornosť, ak je svetlo zboku. Pred samotným tapetovaním tiež skontrolujte nosnosť steny. Akékoľvek duté miesta je možné identifikovať ľahkým poklepaním.

Ak sú voľné miesta, najľahšie ich odstránite špachtľou. Tiež je potrebné vyplniť všetky otvory a hlbšie trhliny. Potom by ste mali všetky nerovnosti zbrúsiť hladko. Prach a špina nemajú na pripravenej stene miesto. Pred pripevnením fotografickej tapety je najlepšie stenu natrieť základným náterom. To tiež výrazne znižuje nasiakavosť steny. Dobrá príprava zahŕňa aj pokyny na kreslenie na stenu. Najpresnejšie sa to robí pomocou vodováhy a pomôže vám to presne pripevniť pásy tapiet.

Dokonalá príprava steny je pri pripevňovaní fototapety všeliekom

k modernému kuchynskému zariadeniu je pripevnená fotografická tapeta

Potrebné vybavenie a materiál

Okrem vybranej fototapety, ktorá k vám zvyčajne prichádza v jednom alebo viacerých kotúčoch, potrebujete aj nasledujúce nástroje a materiály:

 • Špachtľa na tapety
 • Tapetová základňa
 • vložiť
 • Tyčinku premiešajte
 • štetec
 • mäkká kefa
 • Šijací valec
 • Vodováha
 • Prilepte kefu
 • mierka
 • Remeselný nôž
 • nožnice

Správne vybavenie je jednou z najdôležitejších požiadaviek na dobrý konečný výsledok

veľká vlna 3D použije fotografickú tapetu

Tri najdôležitejšie možnosti prílohy

Fotografické tapety sa zvyčajne vyrábajú pomocou plochej obrazovky alebo ofsetovej tlače a sú vyrobené z rôznych materiálov. V závislosti od podkladu a náteru sa líšia aj spôsoby aplikácie. tu prejdite na podrobnejší návod, ako pripojiť fotografickú tapetu.

Najčastejšie sa používajú nasledujúce:

 • konvenčne s pastou

Týmto spôsobom sú pripevnené predovšetkým lacný papier a trochu drahé vliesové tapety. Prvý by mal najskôr krátko nakysnúť a až potom ho prilepiť k stene. Druhé sa naopak používajú oveľa jednoduchšie, pretože nemusia byť vopred namočené. Pasta prichádza priamo na stenu a nasledujú vliesové tapety.

3D motívy môžete tiež rôzne pripevniť na stenu

3D fotografická tapeta pripevnite na stenu detskú izbu

 • samolepiaca tapeta

Tento typ tapiet je v poslednej dobe stále obľúbenejší, pretože v zásade stačí len stiahnuť film zo spodnej strany. Potom je možné fototapetu jednoducho prilepiť na stenu. Ak máte pevnú ruku, zvládnete to bez problémov. Napriek tomu, rovnako ako u všetkých ostatných typov tapiet, je vhodné vykonávať prácu vo dvojiciach.

 • vopred nalepené fotografické tapety

Ešte jednoduchší spôsob prichytenia ponúkajú tapety, ktoré už majú na podklade potrebnú pastu. Zostáva iba postriekať stenu vodou pred jej pripevnením. Potom tapetu ako obvykle položte na pásy a opatrne vyhlaďte špachtľou a štetcom. úplné!

Na stenu môžete pripevniť nielen hotové motívy, ale aj svoje vlastné

kreatívny dizajn steny aplikuje fotografické tapety

Správne osvetlite fotografickú tapetu

Potom, čo ste s tapetovaním s fotografickými tapetami úplne spokojní, je načase dať svoju prácu na výslnie. V závislosti od motívu, vašich vlastných preferencií a štýlu zariaďovania môže byť stena s fototapetou predstavená rôznymi spôsobmi. Zásadnú úlohu v tom zohráva osvetlenie. To sa veľmi elegantne dosiahne napríklad pomocou LED bodov alebo pásikov, ktoré sú pripevnené pod alebo nad tapetu. Samozrejme je možné použiť aj stropné svetlá a reflektory. Závesné svetlá alebo stojacie lampy by mali byť zvolené tak, aby mohli byť úspešným doplnkom motívu. S fotografickou tapetou musí byť samozrejme zladený aj zvyšok dizajnu a dekorácie miestnosti. Nechajte svoj črevný inštinkt hovoriť a zdržte sa akéhokoľvek kýča. Nechajte svoje štyri steny objaviť sa v novej nádhere a dodajú vám ešte väčšiu radosť a pohodu!

Prepracované bočné osvetlenie tiež vytvára požadovaný efekt wow

priložiť fotografickú tapetu ruže hd

Každý deň sa tak môžete kochať nádherným výhľadom

priložte fotografickú tapetu z New Yorku

Alebo žasnite nad jarou

jarná fototapeta nalepiť na obývačku so zmenenou veľkosťou

A prečo neísť do Paríža každý deň??  

priložte fotografickú tapetu panoráma mesta Paríž