Puristické nápady na vianočné dekorácie pre rozjímavý a harmonický vianočný večierok doma

Počas vianočného obdobia má často tendenciu snažiť sa o príliš veľa dobrej veci. A to nielen pokiaľ ide o darčeky a vianočné večere, ale najmä o výzdobu. Farebné, trblietavé girlandy, pozlátka a vianočné gule sú veľmi obľúbené a príliš často premieňajú náš domov na skutočnú gýčovú scénu. Ale nemusí to tak byť. Puristické vianočné ozdoby majú naopak úplne inú, zdržanlivú charizmu a zároveň nás obklopujú skutočným rozjímaním a vizuálnym pokojom. Nie nadarmo je takáto dekorácia u Škandinávcov tak obľúbená. Jednoduchosť a jasnosť, ktoré to vytvára, okamžite poskytnú viac relaxácie a pomôžu vám sústrediť sa na to podstatné. Dnes vám dáme niekoľko nápadov a tipov, ktoré môžu byť v tejto súvislosti veľmi užitočné.

Puristické vianočné ozdoby z papiera a prírodných materiálov

Vyrobte si puristické vianočné ozdoby z parapetu sami

Spoľahnite sa na minimalistické vianočné stromčeky

Už to nemusí byť vyrúbaný vianočný stromček, ktorý siaha až po strop a je preťažený vianočnými ozdobami. Puristické vianočné ozdoby sú veľmi odlišné. K dispozícii máte množstvo variantov. Môžete sa napríklad rozhodnúť pre menší strom s koreňmi, ktorý zasadíte do nádoby alebo košíka, a dokonca ho necháte úplne bez ozdob..

Samozrejme môžete pridať aj filigránske rozprávkové svetlá alebo niekoľko jemných dekoratívnych prvkov, najlepšie v neutrálnej alebo tlmenej farbe.

Malé jedle sú dokonca vhodné ako puristická vianočná ozdoba stolu

puristická vianočná dekorácia dekorácia stola biele sviečky jedľa

Namiesto nákupu skutočného vianočného stromčeka môžete tiež získať konáre stromu v lese alebo v špecializovaných predajniach a pomocou nich vyčarovať na stenu umelecký, minimalistický vianočný stromček. Existuje dokonca aj niekoľko vianočných gulí, ktoré môžete použiť ako svieže farebné akcenty.

Najlepšie je zamerať sa na jednu farbu

puristická vianočná výzdoba minimalistický vianočný stromček

Prírodné materiály, ktoré ste sami nazbierali, sú dokonalým remeselným materiálom pre udržateľné alternatívne vianočné stromčeky. Dobrým príkladom sú konáre alebo naplavené drevo. A prečo na vrchol nepripojíte hviezdice z vašej poslednej dovolenky? Kusy dreva je možné prichytiť silným lepidlom na drevo alebo naukladať klincami a zaobliť reťazou svetiel.

Biele vaty ako pozadie poskytujú konečný puristický nádych

vyrobte si puristické vianočné ozdoby sami

Eukalyptus je nová borovicová zeleň

Nádherné listy a konáre eukalyptu sú v trende už dlho a len ťažko si bez nich predstaviť puristickú výzdobu. Sú vhodné na takmer všetky možné vianočné dekorácie, napríklad na girlandy, sviečky alebo lampáše, ale aj na adventné vence, dekorácie na stôl atď. Pekná zelená je skvelá aj pre udržateľné darčekové balenie. Veľká výhoda: eukalyptus nepichá, zostane čerstvý dlhšie a vyzerá veľmi dekoratívne, aj keď je sušený.

Jemná dekorácia na stenu s eukalyptom je perfektne kombinovaná s umelou kožušinou a škandinávskymi dekoratívnymi vankúšmi

puristická vianočná výzdoba kutilský eukalyptový veniec

Veľmi rýchlo sa dá tiež vytvoriť elegantný nástenný veniec z eukalyptu

puristická vianočná ozdoba tvorí elegantný veniec z eukalyptu

Eukalyptové dekorácie na stôl prinútia puristické srdce biť rýchlejšie a dobre sa hodia k bielym sviečkam a obrúskom

puristická vianočná dekorácia dekorácia stolu eukalyptové listy

Bavlnené vetvy prinášajú optické teplo

Mäkký, prirodzený pocit z pravej bavlny je ako stvorený na puristické vianočné ozdoby. Obzvlášť dekoratívne pôsobia vatové tyčinky, ktoré sú na konárikoch stále mierne otvorené. Bavlnené vetvičky nevyzerajú dobre len vo váze. Vatové tyčinky sa dajú veľmi ľahko zmeniť na štýlové girlandy, vianočné gule, vence na dvere a mnoho ďalších.

Bavlnu môžete šikovne skombinovať s bielou priadzou a trhaním

puristická vianočná dekorácia bavlnený veniec

Penové gule je možné ozdobiť vatovými tyčinkami a vytvoriť tak vianočné gule

ozdoby na vianočný stromček ozdoby vyrobené z bavlny puristické vianočné ozdoby

Obyčajný vŕbový veniec môže takto pôsobiť oveľa očarujúcejšie a slávnostnejšie

puristický vianočný ozdobný bavlnený veniec

Dovedna dajte na svetlo reflektorov biele sviečky

Na adventné vence sa tradične vyberajú červené a fialové sviečky. Biele sviečky sú však tou najlepšou voľbou pre vaše puristické vianočné ozdoby. Samotná farba je symbolom čistoty a jasnosti a intuitívne sa spája so snehom. Biela sa hodí ku všetkému a vyzerá neuveriteľne skvele s jedľovou zelenou a inými prírodnými materiálmi, ako aj s lesklými povrchmi. Dlhé stolové sviečky môžu byť vložené napríklad do sklenených fliaš a použité ako dekorácie na stolný alebo okenný parapet. Moderný adventný veniec môžete vytvoriť veľmi rýchlo. Ale ak dávate prednosť niečomu masívnejšiemu alebo rustikálnejšiemu, môžete samozrejme použiť aj biele stĺpové sviečky.

Stôl je vyzdobený veľmi jednoduchým a originálnym spôsobom

puristická vianočná dekorácia sklenená fľaša na svietnik

… alebo parapet

puristická vianočná výzdoba okenný parapet biele sviečky jedľová zelená

Minimalistický často znamená udržateľný

puristická vianočná výzdoba v škandálnom štýle

Zlato, striebro alebo meď pre jednoduché bohatstvo

Áno, dokážu to aj puristi! Najneskôr do Vianoc by ste mali vniesť do interiéru trochu lesku. Puristické vianočné ozdoby sa veľmi dobre hodia k zlatým alebo strieborným akcentom. Ak máte radi viac medi, ružového zlata alebo mosadze, môžete urobiť to isté. Účinok je rovnaký – slávnostná jednoduchosť, ktorá okamžite prináša veselú náladu. Môžu to byť geometrické ozdoby, vianočné gule alebo lampióny. Hlavná vec je, že nie je preťažená, ale skôr jemná a elegantná.

Čo tak napríklad alternatívny, zlatý vianočný stromček na stenu

puristická vianočná výzdoba minimalistický vianočný stromček zlatý

Alebo dávate prednosť trochu vintage nádychu?

puristická vianočná výzdoba vo vintage štýle

Domáce môže byť tiež puristické

Mnoho kreatívnych DIY projektov smeruje aj k puristickým vianočným ozdobám. Prírodné materiály, neutrálne farby a čisté línie sú niektoré z hlavných prvkov. Môžete si napríklad vyrobiť veľkú vianočnú hviezdu z drevených paličiek a rozmarínu len pomocou horúcej lepiacej pištole alebo si zo stavebného papiera vytvorte subtílny venček na stromček. Sivé plstené stromy a mesačné prívesky zo slaného cesta sú ďalšími vynikajúcimi remeselnými nápadmi, ktoré je možné implementovať s malým úsilím. Kreativite sa jednoducho medze nekladú.

Rozmarín vydrží dlhšie a vonia veľmi sviežo

DIY vianočná hviezda puristické vianočné ozdoby

Na spestrenie použite rôzne odtiene zelenej

minimalistický veniec z jedlí vyrobený z papierových puristických vianočných ozdôb

Také minimalistické figúrky je možné vytvoriť správnymi vykrajovátkami alebo malými okuliarmi

puristické vianočné ozdoby urobte si ozdoby na vianočný stromček vyrobené zo slaného cesta

Plstené jedle poukladajte na servírovaciu dosku s niekoľkými šiškami navrchu

puristická vianočná výzdoba plsť jedľa dekorácia stola

Ak zvolíte puristické vianočné ozdoby, nemali by ste zabúdať na darčeky a ich balenie. V najlepšom prípade sú rozumné, praktické a udržateľné. Nevzdávajte sa lacných vecí, ktoré nie sú dobré, a zabaľte darčeky do recyklovaného baliaceho papiera alebo, ešte lepšie, do látkových utierok. Vynikajúcou technikou balenia je tradičné japonské umenie Furoshiki.

Zabalené darčeky skrášlite malým eukalyptom, jedľovou zelenou alebo šiškami

puristické vianočné dekorácie darčekové balenie

Doprajte svojim štyrom stenám útulný, puristický nádych so správnymi vianočnými ozdobami. Nepreháňajte to a nechajte sa v rozjímavom vianočnom období poriadne oddýchnuť. Sústreďte sa na to podstatné a urobte si príjemnú párty so svojimi blízkymi doma!

Už vám prajeme: Veselé Vianoce!

puristická vianočná dekorácia krbová rímsa ozdobujúca listy eukalyptu

Napríklad reťaz svetiel sa stáva vianočným stromčekom

drotársky minimalistický vianočný stromček z rozprávkových svetiel

V kúpeľni sú dokonca Vianoce

puristické vianočné ozdoby kúpeľňa vyzdobiť nápady jedľa

Vianočné ozdoby pôsobia v okuliaroch oveľa subtílnejšie

puristické vianočné dekorácie okuliare víly svetlá šišky

Vytvorte si v obývačke skutočnú zimnú rozprávku

puristická vianočná dekorácia hygge

puristická vianočná výzdoba lampióny veniec rozmarín    drotárska puristická vianočná výzdoba s rozmarínom

puristické vianočné dekorácie vytvárajú rustikálne dekorácie na stôl   puristické vianočné ozdoby škandinávske jedle zelené drevené rebríkové ponožky  puristická vianočná dekorácia dekorácia stolu s vetvami

puristická vianočná dekorácia dekorácia stolu rustikálny kohútik   puristické vianočné dekorácie nástenné dekorácie sivé pletené ponožky

puristická vianočná dekorácia nápad na dekoráciu steny jedľová zeleň

puristická vianočná dekorácia nástenná dekorácia s listami

puristická vianočná ozdoba vianočná hviezda vyrobená z drôtu s eukalyptovými listami  škandinávske vianočné ozdoby puristické vianočné ozdoby