Tipy a triky pre väčšiu chuť do života

tipy a triky, aby ste sa cítili dobre a nájdite si viac radosti zo života

Tipy a triky pre väčšiu radosť – jednoduché radosti, ktoré vás rozmaznávajú

Teraz nám povedzte celkom úprimne: Ako často robíte niečo, čo sa jednoducho rozmaznáva? Zaneprázdneným ľuďom sa často stáva, že presunú svoje vlastné potreby na koniec zoznamu úloh.

Všetci vieme z vlastnej skúsenosti: Keď ste uvoľnení a dobre ste sa najedli, užívajte si spoločnosť dobrých priateľov a z času na čas sa trochu zabavte, robíte lepšiu prácu.

Rozumiete tomu, ale máte problémy so začlenením príjemných aktivít do každodenného života? Tu je pár tipov, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

Pripravte sa na ďalší deň vopred

tipy a triky radosť zo života šťastie doma

Naplánujte si deň pre radosť. Potom sa však uistite, že ste vopred dokončili všetky práce, ako napríklad zaplatenie účtov, upratanie oblečenia a vysávanie. Umyte riad a pripravte si sladkosti na ďalšie ráno. Prebúdzanie v upratanom dome s čistým svedomím vám pomôže sústrediť sa na príjemné činnosti.

Doprajte si niekoľko nie príliš drahých radovánok!

tipy a triky radosť zo života, užite si zábavu doma

Profesionálne masáže a nákupy sú veľmi zábavné. Ale nie vždy musí všetko stáť toľko. V mnohých prípadoch si malé radosti skutočne užívajú viac. Prineste si domov veľkú hromadu kníh a získajte peknú kyticu z trhu. Možno budete oveľa viac uprednostňovať príjemne voňajúce mydlo, ktoré si za normálnych okolností nemôžete dovoliť?

Bagely alebo údený losos môžu byť inými vzácnejšími dobrotami. Alebo ste možno milovníkom elegantných syrov, luxusných biopotravín, špeciálneho druhu zmrzliny … Položte si otázku, čo vám robí skutočnú radosť, a kúpte si to!

Doprajte si špeciálnu službu

tipy a triky radosť zo života šťastný úspech

Je niečo, čo vás v každodenných prácach skutočne privádza do šialenstva? Možno je to práčovňa? Potom zainvestujte pár eur a bude sa dobre prať a žehliť, takže sa vráti v perfektnom stave.

Neznášate nákupy v obchode s potravinami? Možno by ste si tentoraz mohli nechať všetko doručiť domov? Chcete sa raz vyhnúť vareniu? Čo hovoríte na službu odvozu?

Pozvite priateľa na kávu a koláč

tipy a triky radosť zo života zábavné stretnutie s priateľmi pri káve

Niekedy je možné dosiahnuť úžasný relax a ešte lepšie zdravie jednoducho tým, že budete o niečo viac spoločenskí. Vidíte svojich priateľov iba pri zvláštnych príležitostiach? Urobte výnimku a popoludní k sebe pozvite niekoľko priateľov.

Načerpajte inšpiráciu z maličkostí

tipy a triky drotár ručné nápady inšpirácie radosť zo života zábava

Nalijte si šálku čaju alebo kávy, zapnite hudbu a vezmite si hromadu časopisov a katalógov alebo iných krásnych letákov, ktoré vidíte ležať doma.

Ak máte nástenku, vyčistite ju alebo začnite odznova. Ak nie, možno by ste mohli niektoré z týchto listov prilepiť priamo na stenu.

Rozmaznávajte svojho miláčika

tipy a triky domáci pes si užíva voľný čas

Všimli ste si, že robiť dobré veci pre iných ľudí nás tiež veľmi teší? Byť milý k zvieratám má v skutočnosti rovnaký účinok.

Rozhodli ste sa pre svojho domáceho maznáčika extra dobré ošetrenie? Určite si to zaslúži pár pohladení navyše a bude si ich chcieť užiť. Zostaňte s ním teda trochu dlhšie na gauči alebo pri stole.

Upokojujúca voda

cítite sa dobre tipy a triky radosť zo života horúca sprcha

Horúca sprcha s relaxačnou vodou vám môže pomôcť cítiť sa oveľa lepšie. Hľadaj neobvyklé druhy mydiel, olejov z rôznych esencií, soli do kúpeľa, masky a ďalšie veci, bez ktorých sa natrvalo zaobídeš. Ponorte sa do toho a užívajte si to.

Skúste cvičiť jogu pri sviečkach

tipy a triky, aby ste sa cítili dobre a užívali si voľný čas športovaním pri joge pri sviečkach

Bez ohľadu na to, či cvičíte jogu pravidelne alebo nie, niekoľko jednoduchých póz vo večerných hodinách dokáže zázraky. Zložte rohož na tiché a čisté miesto a vytvorte príjemnú atmosféru so sviečkami a jemným svetlom. Možno by aj vám pomohla trocha jemnej hudby.

Napíšte listy alebo pohľadnice

tipy a triky, aby ste sa cítili dobre pri písaní pohľadníc udržiavajúcich vzťahy

Kedy ste naposledy napísali skutočný list? Urobte to pre priateľa alebo známeho a určite za to niečo dostanete.

Ísť do postele

tipy a triky, aby ste sa cítili dobre, choďte do postele skoro zdravý spánok

Niekedy stačí obliecť si obľúbené pyžamo a ísť spať. Spi, čítaj, píš si do diára alebo sa ti len sníva.

Vytvorte si zoznam 10 jednoduchých potešení, ktoré si môžete pravidelne dovoliť

dobrý pocit tipy a triky joie de vivre zoznam potešení

Je to dobrá prax pre ľudí, ktorí si len málokedy niečo dovolia. Vymyslite si 10 aktivít, ktoré vytrhávate z rutiny. Tento zoznam môže napríklad zahŕňať prinášanie kvetov domov alebo čítanie pekných kníh a časopisov.

Ak máte deti, možno by ste sa mali zobudiť skôr, aby ste mali viac času pre seba.

Strávili sme nejaký čas, kým sa konverzácia začala?