Urob si sám! Žijete zo svojho koníčka s DaWandou, Etsy a spol.?

urobte si sami vyrobte si výrobky z dawandy sami

DIY úspešné príbehy – zaujímavosti a praktické rady

Predajné portály na internete umožňujú osloviť kupujúcich z celého sveta s láskyplne vyrobenými dizajnovými predmetmi. Sen pre mnohých: Rozlúčte sa so šéfom, pracujte z domu a urobte zo svojho koníčka prácu. Je to však reálne? Tu je malý kontrolný zoznam, aby po kutilskom sne nenasledovalo hrubé prebúdzanie.

Som jedinečný?

Kto dúfa, vďaka DaWande & Co., aby ste mohli len zostať doma na sedačke a pliesť, vás realita rýchlo dobehne. Žiadaný je talent, obchodný talent a originálny produkt, ktorý spĺňa vysoké požiadavky trhu. Každý, kto ponúka tisícinový držiak hrnca s bodkami, by sa nemal čudovať, že sa na ich virtuálnom pulte veľa nechystá. Najmä na DaWande, produktovom portáli pre domácich majstrov s najvyššou návštevnosťou používateľov v Nemecku – a teda s najväčším potenciálom zbaviť sa vášho tovaru – nie je práve ľahké vyvinúť takzvaný jedinečný predajný bod, ako sa mu hovorí v marketingu, kvôli silnej konkurencii. Rozhodne by ste však mali mať taký „jedinečný predajný bod“, ak chcete zo svojho koníčka urobiť zdroj príjmu.

Na adrese luckandluck.co.uk nájdete aj originálne nápady pre domácich majstrov

urob si sám jelenie girlandy luchandluck co uk

Som dosť rýchly?

Ak zo svojho koníčka urobíte prácu, zistíte, že sa zmení aj váš koníček. DIY pre mnohých znamená relaxáciu a oddať sa meditatívnej ručnej práci, aby ste si vyčistili myseľ. Ak sa manuálna práca vykonáva ako povolanie, svoju rolu hrajú aj iné veci. Každý, kto strávil tri dni drotárstvom s lampou, ktorá sa potom predáva maximálne za 50 eur, si rýchlo všimne, že je dôležité sledovať efektívnu hodinovú mzdu. Hrdosť nadšenca na jeho prácu je pekná vec, ale nikto nemôže žiť z hodinovej mzdy vo výške niekoľkých eur za hodinu..

daň & Vezmite do úvahy zdravotné poistenie

Každý, kto si myslí, že po takom preorientovaní kariéry bude robiť len to, čo chce, bude sklamaný. Nezávislosť bohužiaľ znamená aj byť vlastným HR manažérom. Daňový úrad vníma obchodovanie na DaWande ako obchod alebo aspoň ako vedľajšiu činnosť. Ak teda máte určitý príjem, musíte zaplatiť dane. Aj to by malo byť vopred zahrnuté vo výpočte ceny produktu, inak v budúcom roku dôjde k nepríjemnému prekvapeniu v podobe dodatočnej žiadosti o platbu. V neposlednom rade ako živnostník musíte platiť vlastné zdravotné poistenie – to sa môže veľmi rýchlo predražiť.

urob si sám tinapari blogspot háčkovanie farebné

Dobrý deň, papierovanie

Daň mimochodom znamená: udržiavať vo veciach poriadok a všetko archivovať. Do cenovej kalkulácie by mal byť zahrnutý aj pracovný čas, ktorý strávite s nudnými papiermi. To znamená nielen podanie spotrebného materiálu a faktúr, ale aj vedenie prehľadu o objednávkach a vrátení tovaru. Nezabudnite, že svoj DIY tovar musíte nielen vyrábať, ale aj fotografovať, zverejňovať na portáli a odosielať. Ak je pre vás všetko toto úsilie príliš, je tu pre vás jedno trvalé miesto ako dizajnér alebo tvorca je alternatívou venovať sa kutilskej vášni a vdýchnuť čerstvý vzduch do profesionálneho života.

urobte to sami a predajte dawandské ručné práce

Existuje mnoho úspešných príbehov DIY

Tieto body ste si mali premyslieť aspoň raz, než urobíte krok k samostatnej zárobkovej činnosti na DaWande. Ako vidíte, pre domácich majstrov potrebujete viac než len talent. Ako na každý iný podnikateľský nápad, potrebujete trpezlivosť, pevné nervy, disciplínu, zmysel pre poriadok, organizačný talent a zdravú dávku šťastia.

Je povzbudzujúce, že sa to už celkom slušnému počtu podarilo, ako si môžete prečítať v tomto článku. Mnoho nadšencov DaWandy sa usilovne vypracovalo alebo prestali robiť ručné práce z rozmaru, ktorý sa ukázal ako bestseller. Jeden alebo dvaja nadšenci majú teraz predvádzaciu miestnosť v Berlíne – len preto, že boli dosť odvážni a na rozmary použili predmet pôvodne vyrobený pre vlastnú potrebu na DaWande. Samozrejme, nad takýmto šťastím by ste nemali špekulovať. Najlepšie urobíte, keď to chvíľu vyskúšate a uvidíte, ako to pôjde, než urobíte unáhlené kroky.

 urobte to sami dawanda dekorácia lampióny pompony

Obrázky prostredníctvom www.dawanda.com