Veľkonočné dekorácie z betónu – atmosférické ručné nápady na Veľkú noc s návodom

Zahrávať si s betónom je nielen veľmi jednoduché, je to neskutočne zábavné a vždy to vedie k efektívnym výsledkom. V závislosti od nápadu a príležitosti môžete z tohto skvelého ručného materiálu vyrobiť takmer čokoľvek. Vyžaduje sa len niekoľko materiálov a predmetov, ako aj niekoľko tipov a pokynov. Kreatívne veľkonočné dekorácie sa podobne ako atmosférické jesenné a vianočné ozdoby dajú tiež veľmi ľahko vyrobiť z betónu. Nasleduje niekoľko originálnych nápadov na remeslá, ktoré by vám mali slúžiť ako inšpirácia. Vyskúšajte ich a strávte príjemný čas ručných prác so svojimi blízkymi alebo jednoducho so sebou.

Vytvorte puristické veľkonočné dekorácie z betónu

Veľkonočné dekorácie z betónu si vyrábate veľkonočné vajíčka sami

Betón nie je len betón

Pri ručných projektoch s betónom si môžete vybrať z rôznych druhov betónu. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody a môžete si vybrať ten správny. V zásade platí nasledujúce: Jemný betón, známy tiež ako kreatívny betón, je veľmi obľúbený a dá sa kúpiť v každom dobre zásobenom obchode s remeslami..

Nie je to však práve lacné, pretože za 2,5 kg zaplatíte okolo 15 eur. Práca s ním je však veľmi jednoduchá a nevytvára prach. Hotový betón je naopak relatívne lacný, ale je veľmi prašný a prichádza vo veľkých baleniach. Pri ručných prácach by ste preto určite mali pracovať s ochranou dýchacích ciest, nosiť rukavice a zabezpečiť správne skladovanie.

Veľkonočné vajíčka sa dajú veľmi dobre vytvoriť z akéhokoľvek druhu betónu

urobte krásne veľkonočné vajíčka z betónu

Treťou možnosťou je zmiešať si betón sami. Za týmto účelom premiešajte cement a piesok (v pomere 1: 2). Vlastný betón je rovnako lacný a veľmi ľahko sa spracováva. Určite potrebujete masku na tvár a rukavice.

Vyrobte si betónových veľkonočných zajačikov sami

Samozrejme existujú rôzne spôsoby, ako vyrobiť králiky ako veľkonočné dekorácie z betónu. Tu vám ukážeme, ako to urobiť s vyfúknutými vajíčkami. Môžete tiež vyrobiť ďalšie betónové prvky ako kvetináč, stojan na tortu alebo lampáš.

Potrebuješ:

 • Rýchly cement / kreatívny betón
 • vyfúknuté vajíčka
 • Medený drôt
 • Trvalý fix
 • Washi páska
 • Skalpel alebo rezačka
 • Drôtová rezačka
 • misku a lyžicu

Môžete nájsť úplného sprievodcu týmito kreatívnymi nápadmi tu

roztomilé veľkonočné zajačiky z betónu, urobte si veľkonočné dekorácie sami

A je to také ľahké:

Z medeného drôtu najskôr vytvarujte zajačie uši a odstrihnite ich nožnicami. Spojte konce. Toto potom vložte do horného otvoru každého vajíčka a zalepte ho washi páskou. Ak je to potrebné, urobte spodný otvor skalpelom trochu širší, aby sa vám do neho zmestil malíček. To znamená, že každé vajíčko je ihneď naplnené betónom. Namiešajte si kreatívny betón alebo rýchly cement podľa pokynov na balení. Každé vajíčko veľmi pomaly a opatrne naplňte rozmixovaným betónom, dieru zalepte washi páskou a položte na kartónovú škatuľu, aby vyschla.

Betónové vajíčka sú po vyschnutí veľmi hladké, dokonca aj bez ďalšieho spracovania

vyrobte si veľkonočné dekorácie z betónových veľkonočných zajačikov sami

Asi po 24 hodinách odstráňte škrupiny vajec ručne alebo pomocou skalpelu. Betónové veľkonočné zajačiky sú pripravené! Zostáva len natrieť ich vtipné grimasy permanentným perom, ale betónoví zajačikovia aj bez nich vyzerajú neskutočne krásne a originálne. Môžete ho použiť ako dekoráciu stola aj na aranžovanie parapetu.

Tinker veľkonočné vajíčka sviečky z betónu

Tieto kreatívne sviečky v tvare vajíčok sú veľmi neobvyklým nápadom na vašu DIY veľkonočnú dekoráciu z betónu. Na to potrebujete veľmi málo materiálov a trochu remeselného spracovania. S čakacou dobou je projekt zhruba dva dni, ale výsledok rozhodne stojí za to.

Betónové sviečky na veľkonočné vajíčka sa stávajú pútavými pohľadmi na veľkonočnú výzdobu

Veľkonočné dekorácie z betónu si vyrábate veľkonočné sviečky sami

Potrebuješ:

 • Kreatívny betón
 • dve plastové vajíčka – veľké a malé
 • misa
 • malá, hlboká panvica
 • Taviaca sviečka
 • Zapaľovač
 • Lepiaca páska – škótska páska

A takto sa to robí:

Betón zmiešajte s vodou podľa pokynov na obale a dobre premiešajte. Pomocou toho naplňte dolnú polovicu veľkého plastového vajíčka a v strede urobte jamku vložením menšieho plastového vajíčka. To zaisťuje lepšie držanie vosku na sviečky, ktorý sa naleje na vrch a neskôr premení sviečku na veľkonočné vajíčko na roztomilú krúžkovú misku. Nechajte betón cez noc úplne vyschnúť. Pomocou zapaľovača urobte malý otvor v hornej časti hornej polovice veľkého plastového vajíčka. Túto polovicu potom položte na spodnú polovicu, ktorá je už vyplnená betónom, a prilepte ju lepiacou páskou. Nechajte sviečku pomaly roztopiť na panvici vo vodnom kúpeli a nalejte vosk zo sviečky do plastového vajíčka. Vložte knôt cez otvor a nechajte vosk niekoľko hodín úplne vyschnúť. Potom zo sviečky na veľkonočné vajíčko vyberte plastové vajíčko. Najjednoduchším spôsobom je mierne ho zahriať zapaľovačom.

A tu je úplné video od Lily Ardor:

Ako vidíte, veľkonočné dekorácie z betónu sú skutočne vynikajúcim nápadom na kreativitu a strávenie veľa vzrušujúcich hodín pri tvorbe. Inšpirujte sa ďalšími DIY projektmi uvedenými nižšie a implementujte ich, ktoré sa vám najviac páčia.

Veľa zábavy a veľa šťastia! 

pekné veľkonočné vajíčka veľkonočné dekorácie z betónu

veľkonočné betónové dekorácie urobte si veľkonočné vajíčka sami

drotár s betónovými lampášmi na Veľkú noc

Veľkonočné dekorácie z betónu Vázy s veľkonočnými škrupinami

veľkonočné remeslá z betónových vajec s betónovou zlatou fóliou

vyrobte veľkonočné dekorácie z betónových kraslíc

betónové vajíčka sami si vyrábate veľkonočné vajíčka z betónu

dračie vajcia zdobia veľkonočné vajíčka z betónu

Veľkonočné dekorácie z betónu si pripravte podnos na vajíčka sami

Veľkonočné dekorácie vyrábajú vajíčkové poháre z betónu

Veľkonočné vajíčka vyrobené z betónu na Veľkú noc

vyfukované vajíčka vyrobte si z betónu vlastné veľkonočné dekorácie         Veľkonočné dekorácie si drotajú z betónových kraslíc   Vyrobte si veľkonočné vajíčka z betónových zlatých puristických veľkonočných dekorácií sami  drotárske veľkonočné vajíčka s betónom

Veľkonoční zajačikovia si drotajú betón na Veľkú noc

Ozdobte puristické betónové veľkonočné vajíčka