Veľkonočné remeslá s deťmi: 10 rýchlych a jednoduchých remeselných nápadov pre malých aj veľkých

Jar je za dverami a s ňou aj čas rôznych outdoorových aktivít. Môžete sa teda pustiť do prípravy svojho domu a záhrady na najkrajší jarný festival. Je to zábavný spôsob, ako zapojiť aj svoje deti. Pustite sa teda do práce, ale urobte si aj čas na zábavné a kreatívne činnosti, akými sú napríklad veľkonočné ručné práce so svojimi deťmi. Tak vytvárate očarujúce a originálne veľkonočné dekorácie a zároveň budete stimulovať predstavivosť, kreativitu a jemnú motoriku vašich detí. Ak by ste chceli získať nejaké nápady na nové remeslá, jednoducho sa posuňte nadol a nájdete naše návrhy na veľkonočné remeslá s deťmi. Prajeme vám veľa zábavy a veselé Veľkonočné sviatky!

Nápady na veľkonočné remeslá s deťmi

Veľkonočné ručné práce s deťmi Veľkonočné zajačiky vyrobené zo zmrzlinových tyčiniek

Veľkonočné ručné práce s deťmi – 10 čerstvých nápadov na ručné práce na Veľkú noc

V tomto článku hľadáme rôzne nápady veľkonočných remesiel pre celú rodinu, najmä pre batoľatá a predškolákov. V nasledujúcom texte ponúkame veľa kreatívnych nápadov na veľkonočné ručné práce s deťmi, ktoré vám pomôžu pri vytváraní krásnych veľkonočných dekorácií a tiež pri veľkej zábave.

Pozrite sa na uvedené nápady pre remeslá nižšie a nájdite svojho obľúbeného!

Podporujte kreativitu svojich detí!

Veľkonočné remeslá s tematickými motívmi pre deti

DIY veľkonočné mláďatá vyrobené z pomlázok

Tieto roztomilé malé mláďatá sú zábavné a ľahko sa vyrábajú. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko pompoms, googly oči, plsť a čistič potrubí. Na väčšie mláďa sme použili čistiace prostriedky na chodidlá. Čističe rúrok je možné vložiť priamo do väčších pom-pom. Pre menšie mláďatá je jednoduchšie krájať plsť v tvare nôh. Na napodobnenie prasknutého vajíčka môžete použiť aj škatule na vajíčka.

Roztomilé veľkonočné mláďatá

Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné pomlázky

Kutilské veľkonočné zajačiky vyrobené z pomponov

Podobne si môžete vyrobiť aj zajačika z pompona! Môžete použiť rovnaký materiál ako pre mláďatá, ale my sme pridali povrázok pre králičie ústa. Uši čističa rúrok sú prilepené do väčšej pompony. Potom prilepte na googly oči, pomponový nos a chvost, ako aj plstené nohy. Teraz máte vlastného veľkonočného zajačika!

Veľkonočný zajačik z obrovského pomponu

Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočný zajačik

Veľkonočné zajačiky a mrkva vyrobené z farebných plastových vajíčok

Plastové vajíčka je možné použiť v toľkých rôznych veľkonočných remeslách. Našou obľúbenou je mrkva zobrazená nižšie. Potrebujete len googly oči, čistič potrubí a čiernu fixku. Ak vaše plastové vajíčka nemajú v hornej časti otvor na zelené čističe rúrok, môžete opatrne použiť malý škatuľkový nôž na vytvorenie otvoru..

Zábavné remeselné nápady vyrobené z plastových vajíčok

Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné zajačiky plastové vajíčka

Zajačikovia sú samozrejme tiež veľmi zábavní a milí. S rôznymi typmi tvárí môžete vypustiť paru. A tu je ďalší tip – ak sa vám nepáči, čo maľujete, jednoducho zotrite značku a skúste to znova!

DIY veľkonočné vajíčka prisluhovači

Všetci milujú prisluhovačov! Tento nápad sme videli na Pintereste a rozhodli sme sa urobiť vlastných prisluhovačov. Budete potrebovať balíček žltých a modrých plastových vajíčok. Potom jednoducho prilepte googly oči a čiernou fixkou vystopujte ústa, vlasy a okuliare.

Mladí i starí milujú prisluhovačov

Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné vajíčka Prisluhovači

Farebný veľkonočný zajačik pre domácich majstrov

Jednoducho sme neodolali roztomilosti tejto ružovej škatuľky zajačika. Všetko, čo potrebujete, je kartónová škatuľa a farba! Je také ľahké vyrobiť super roztomilú veľkonočnú dekoráciu s malou dcérkou. A ak máte chlapca, môžete krabicu jednoducho namaľovať na modro alebo na akúkoľvek inú farbu. Extra tip – vtipný veľkonočný zajačik môžete dokonca použiť aj ako vreckovku! Skvelý nápad, nie??

Tento roztomilý box má aj praktické využitie

Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočný zajačik nbox ružový

Maľujte veľkonočných zajačikov so stopami

Námestové remeselné nápady sú v súčasnosti veľmi populárne. Máme to na blogu Zábavný odtlačok ruky Art nájdené. Pomocou papierových tanierov, čističov rúrok a farieb vyrobíte týchto zajačikov za menej ako 10 minút. Stačí sa zúčastniť!

Tematická myšlienka stopy

Veľkonočné remeslá s deťmi Stopa veľkonočného zajačika

Remeselný nápad s odtlačkom prsta

Pomocou svojich odtlačkov prstov vyrobte tieto rozkošné mláďatá a zajačikov! Tento roztomilý nápad pre domácich majstrov je ideálny pre veľkonočné karty a je to lacný remeselný projekt.

S odtlačkom prsta môžete vykonávať aj ručné práce a vytvárať krásne veľkonočné motívy

Veľkonočné ručné práce s deťmi Veľkonočné zajačiky Veľkonočné mláďa odtlačok ruky dieťaťa

Voila!

Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné zajačiky Ručný odtlačok veľkonočného kuriatka

DIY veľkonočné ovečky z uvareného vajíčka

Nezabudnite na veľkonočné ovečky! Toto jedinečné remeslo je vyrobené z vajíčka uvareného na tvrdo, ale ak si ho chcete nechať dlhšie, môžete použiť aj penové vajíčka.

Z jednoduchého vajíčka sa môže stať veľkonočná ovečka

Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočná vata z vajíčka Batelideen

Sladké nie je?

Veľkonočné remeslá s deťmi Vatelín z veľkonočných vajíčok

To je ďalšia pekná variácia

Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné vajíčko

Tematická šperkovnica vyrobená z murárskej nádoby

Tento tematický veľkonočný box slúži aj ako zábavná dóza na cukrovinky alebo si doň môžete vložiť, čo chcete! Na tento projekt použite murársku nádobu a urobte z nej roztomilé veľkonočné mláďa alebo efektného veľkonočného zajačika. Sú vynikajúce na veľkonočné dekorácie a môžu byť použité niekoľko rokov.

Dajte nový život starej murárskej nádobe a urobte z nej veľkonočné kuriatko

Veľkonočné ručné práce s deťmi, vymaľujte veľkonočné dekorácie

Rôzne veľkonočné figúrky vyrobené z papierových tanierov

Milujeme papierové remeslá! Budete potrebovať remeselný papier, papierové taniere, googly oči, vatové tampóny, pastelky a fixky a vzorovaný papier. Ostatné necháme na vašej fantázii.

Remeslá s papierovými platňami sú veľkou témou

Veľkonočné ručné práce s deťmi Veľkonočné zajačiky Veľkonočné mláďatá Veľkonočný ovečkový papierový tanier

Ktorý z týchto nápadov na veľkonočné remeslá s deťmi je váš obľúbený? Nebojte sa realizovať všetky svoje nápady a odvážne a kreatívne si pohrávajte so svojimi deťmi. Jedine tak ich môžete naučiť odvážne skúmať svet a vytvárať si vlastný svet. Prajeme vám veľa zábavy a veselé Veľkonočné sviatky!

Pozrite sa na nasledujúce príklady a nechajte sa inšpirovať ďalej!

fVeľkonočné ručné práce s deťmi Rolky z toaletného papiera tlačia veľkonočný zajačik Veľkonočné ručné práce s deťmi Vytlačte veľkonočného zajačika Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné zajačiky z papierových tanierovVeľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné zajačiky nápady na papierové taniere Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné zajačiky z ponožiek a ryže Veľkonočné remeslá s deťmi nápady na veľkonočné zajačiky Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočný zajačik Veľkonočné remeslá s deťmi nápady veľkonočného zajačika Veľkonočné ručné práce s deťmi Veľkonočný zajačik košík na vajíčko Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné zajačiky Veľkonočné vajíčka v tráveVeľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné zajačiky plastové lyžice Veľkonočné ručné práce s deťmi Veľkonočné zajačik obrúsky ručné práce Veľkonočné dekorácie na stôl Veľkonočné ručné práce s deťmi pri výrobe krúžkov na obrúsky veľkonočného zajačika Veľkonočné ručné práce s deťmi Veľkonočné zajačiky rolky od toaletného papiera Veľkonočné remeslá s deťmi Veľkonočné kuriatka