Vyrobte si a navrhnite vlastnú magnetickú nástenku – návody, nápady a tipy

Zápisky, pohľadnice, fotografie a cenné spomienky … veľa sa dá zorganizovať na magnetickej nástenke. Celá vec teda nielenže vyzerá štýlovo, ale tiež pomáha poskytnúť optimálny prehľad. Na trhu je široká škála modelov a prevedení magnetických tabúľ. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduchú magnetickú dosku vyrobenú z hliníka v bielej farbe alebo z nehrdzavejúcej ocele a potiahnutú kriedovou farbou. Existujú dokonca aj niektoré, ktoré sú ponúkané vo veľmi elegantnom bridlicovom vzhľade. Veľmi obľúbené sú magnetické sklenené tabule v matnom alebo vysokom lesku, ktoré sú vhodné aj na nápisy. Môžete si ich dokonca objednať s akýmkoľvek obrázkom alebo jednoducho vo farbe, ktorá sa hodí k vášmu interiéru.

magnetická nástenka v industriálnom štýle

Ak však radi robíte ručné práce a chcete byť kreatívni, môžete si vyrobiť vlastnú magnetickú nástenku DIY. Tu máte tiež k dispozícii mnoho možných variant. Nasleduje jednoduchý návod, ako zvládnuť magnetické tabule pomocou magnetickej farby na plátne. Ponúkame vám tiež pár dôležitých rád, na čo by ste mali pri navrhovaní myslieť a ktoré magnety sú na čo vhodné.

Vytvorte si vlastnú magnetickú nástenku na plátne

Tento nápad pre domácich majstrov používa magnetickú farbu, ktorá je teraz k dispozícii v mnohých budovách Bauhausu. Môžete sa dokonca rozhodnúť pre ten, ktorý slúži aj ako farba na tabuľu. Neskôr sa to ukáže ako obzvlášť praktické pri každodennom používaní vašej magnetickej tabule. Môžete ním napríklad nechať svojim blízkym nové, veselé výroky alebo správy.

Vyrobte si kriedovou magnetickou nástenku na plátne

Materiály a nástroje:

  • Plátno na ráme nosítka (akejkoľvek veľkosti)
  • Farba magnetu podľa vášho výberu
  • Maliarsky valček
  • Štetec (najlepší na 30 mm kriedovú farbu)
  • Horúca lepiaca pištoľ
  • Washi páska, ozdobné kamienky alebo podobne na okraj (voliteľné)
  • Magnety (najlepšie neodymové magnety)

Extra tip: Magnety potiahnuté feritom alebo oceľou takmer nepracujú na magnetickej farbe. Je preto vhodné ísť na silné neodymové magnety položiť.

A je to také ľahké:

Položte plátno na rovný povrch vystlaný novinami alebo ochrannou fóliou. Vezmite magnetickú farbu a v nádobe ju dobre premiešajte miešacou tyčinkou. Potom prvú vrstvu rovnomerne naneste na plátno pomocou štetca. Necháme schnúť asi 2 hodiny. Potom sa nanesie druhá vrstva magnetickej farby. Nechajte znova zaschnúť a naneste tretiu vrstvu. Je lepšie to urobiť pomocou maliarskeho valčeka.

Vyrobte si svoj vlastný magnetický stolík z plátna s magnetickou farbou

V zásade je vaša magnetická tabuľa pripravená po úplnom vyschnutí. Buď ich môžete zavesiť na stenu v minimalistickom štýle, alebo ich oprieť. Alebo ich môžete pekne ozdobiť kamienkami, perlami, mušľami atď. Podľa vlastného vkusu.

magnetická nástenka rámu plátna na nosidlách

Kreatívnu magnetickú tabuľu si môžete vyrobiť aj inak, napríklad zo starého obrázku s krásnym rámom alebo z plechu, ktorý potom potiahnete akoukoľvek kovovou farbou alebo prikryjete látkou. Aj staré plechy na pečenie sú vhodné pre o niečo menšie magnetické tabule, na ktoré sa perfektne hodia zoznamy úloh alebo nákupov.

a tu ide k pokynom pre magnetické tabule z plechu a útržky látky.

Navrhnite plech na pečenie ako magnetickú nástenku pre domácich majstrov

Aké magnety sú vhodné na magnetickú nástenku??

Ako už bolo uvedené vyššie, neodymové magnety by ste mali používať iba na magnetickú tabuľu vyrobenú vlastnými rukami s magnetickou farbou. Ak máte feromagnetický povrch, potom sú vhodné všetky druhy magnetov. Jediná vec, ktorú si môžete vybrať, je pohodlný tvar a správna prídržná sila magnetu. To závisí od veľkosti a hmotnosti predmetov, ktoré sa majú prilepiť na dosku. V prípade magnetických sklenených dosiek je tiež veľmi dôležité, aby magnety lepšie priľnuli. Napríklad kancelárske magnety s oceľovým plášťom nie sú tou najlepšou voľbou. V každom prípade sú tu opäť použité super magnety z neodýmu. Môžete si vybrať medzi neodýmovými kotúčovými, kockovými alebo tyčovými magnetmi. Na pripevnenie poznámok a väčších listov papiera potrebujete silu magnetu približne 6-8 mm. Ak sú predmety trochu ťažšie, ako sú písmená a pohľadnice, stačí hrúbka približne 12 mm.

Tieto informácie sú len pre vašu všeobecnú orientáciu a môžu sa líšiť od výrobcu k výrobcovi. Pred kúpou magnetov sa preto vždy poraďte so skúsenými predajcami. Bavte sa s ručnými prácami a dizajnom a veľa šťastia!

  magnetická nástenka pre líčenie

vytvorte elegantnú magnetickú nástenku

Vyrobte si magnetickú nástenku sami z plechu

Magnetickú tabuľu natrieme magnetickou farbou