Vyrobte si falošnú krv sami – ultimátny DIY nápad na Halloween na poslednú chvíľu

31 Hustá a tmavá alebo skôr jasne červená a pikantná – krv je jednoducho súčasťou každej strašidelnej halloweenskej dekorácie. Pretože je mimoriadne expresívny, dá sa použiť na ozdobu takmer všetkého mimoriadne príšerného a strašidelného – vchod, kúpeľňa, steny, tváre a oblečenie, jedálenský stôl a dokonca aj jedlo a nápoje v halloweenskom bufete. Aj keď si falošnú krv môžete kúpiť v mnohých remeselných predajniach a ďalších špecializovaných obchodoch lokálne alebo online, bolo by veľmi jednoduché a skutočne rýchle, keby ste si falošnú krv vyrobili sami. Na rozdiel od toho, čo by ste mohli očakávať, potrebujete iba niekoľko prísad a žiadne predchádzajúce znalosti ani schopnosti.

Vyrobte si falošnú krv sami: základný princíp

Tajomstvo správnej konzistencie umelej krvi často spočíva v múke alebo kukuričnom škrobe. Tieto potraviny totiž tekutinu zahustia a dodajú jej oveľa autentickejší vzhľad. K tomu sa pridá voda a potravinárske farbivo a celé sa to poriadne premieša metličkou. Do červeného potravinárskeho farbiva môžete pridať niekoľko kvapiek modrej a dokonca aj trochu žltej. Získate tak špecifický odtieň červenej, ktorý vyzerá veľmi podobne ako skutočná krv. Takúto umelú krv potom môžete skladovať a používať približne tri dni.

Môžete použiť potravinárske farbivo v prášku, ako aj tekuté

Vyrobte si z falošnej krvi škrobový potravinársky farbivo

Okrem tohto základného receptu existuje množstvo metód, ktoré môžete použiť na výrobu falošnej krvi sami. Dnes s vami zdieľame dve z našich obľúbených. Je to o dvoch jedlých falošných variantoch krvi. Prvá je lahodná na prípravu s medom a druhá je nielen lahodná, ale aj vegánska. Takto vyrobenú falošnú krv je možné použiť predovšetkým tam, kde vstupuje do hry jedlo a pitie – na tanieroch a pohároch alebo v blízkosti úst.

Môžete ním dokonca naliať koláče, koláče alebo cupcakes a mnoho ďalších pochúťok a vytvoriť tak ešte neobvyklejšiu atmosféru Halloweenu.

Čo tak krvavé slzy ako strašidelné halloweenske líčenie?

Tipy na líčenie na Halloween falošnú krv sami

Vyrobte si falošnú krv sami pomocou medu

Na to potrebujete:

  • svetlý med
  • červené potravinárske farbivo
  • veľmi malé modré potravinárske farbivo
  • Javorový sirup alebo voda
  • trocha múky

A takto postupujete:

 

Vyrobte si vegánsku falošnú krv sami

Vegan Frieks, pozor! S touto jednoduchou variantou, ako si vyrobiť falošnú krv sami, si môžete ľahko aranžovať svoje halloweenske dekorácie. Pretože je nielen falošný, ale aj úplne bez utrpenia zvierat. Tak do toho!

Na to potrebujete:

  • 2 lyžice kukuričného škrobu
  • trochu vody
  • červené potravinárske farbivo
  • Kakaový prášok

Ako to celé funguje, si môžete pozrieť vo videu nižšie!

 

Ako najlepšie aplikovať falošnú krv?

Pre optimálne autentický efekt by ste mali podľa toho aplikovať aj umelú krv. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, sú správne nástroje. V závislosti od zdobeného predmetu a konkrétneho projektu sú na výber štetce, špongie, sprejové fľaše a dokonca aj kanvice alebo vedierka. V zásade platí pravidlo: na presnejšie prvky, ako sú krvavé slzy, nos, ústa alebo príšerný rez v hrtane, by ste mali použiť hrubú falošnú krv. A naopak pri väčších plochách, ako sú obrusy alebo koberce, ktoré chcete urobiť strašidelnými. Vhodnejšia je riedka konzistencia.

Vyrobte si falošnú krv sami a doprajte si viac hrôzy na Halloween

Potom, čo ste si sami pripravili uspokojivé množstvo falošnej krvi, sa môžete pustiť do skutočnej práce. Teraz je to všetko o vynaliezavosti a predstavivosti. V nasledujúcich riadkoch nájdete aj niekoľko originálnych nápadov na dekoráciu a tipy, ako si môžete doma vytvoriť veľmi desivú halloweensku atmosféru..

Tip: Gázové obväzy alebo iná plátkom tenká tkanina napustená falošnou krvou sa hodia napríklad ako perfektný obrus na halloweensky bufet alebo na ozdobenie schodiska, vstupného priestoru a stien. Týmto spôsobom prinútite svojich hostí triasť sa od začiatku s minimálnym úsilím a dodá slávnostnému prostrediu nezameniteľnú sivú nôtu.

Vyrobte si falošnú krv sami a použite ju na ozdobenie všetkého na Halloween

vyrobte si falošnú krv sami halloweenske dekorácie nápady pre domácich majstrov

Strašidelný nápad na dekoráciu: Jednu ruku a jednu nohu môžete rozmazať falošnou krvou a sem tam zanechať krvavé odtlačky. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je použiť staré obliečky, obrusy, papierové žiarovky alebo sprchové závesy a uteráky, ktoré môžete pred halloweenskou párty zavesiť len tak v kúpeľni. Stará europaleta v záhrade pred vchodom upravená falošnou krvou dodáva ešte väčšiu dramatickosť a naladí všetkých na festival hororov.

Na papierové žiarovky môžete stále pridať strašidelné nápisy s falošnou krvou

papierové svetlá halloweenská dekorácia urobte falošnú krv sami

Nie … to, čo tu vyzerá ako falošná krv, je len červený sviečkový vosk!

DIY Halloween zdobenie nápady robia falošnú krv sami

S falošnou krvou sa dá urobiť veľa strašidelných vecí! Halloweenský bufet môžete a dokonca by ste mali ozdobiť falošnou krvou, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Hustá falošná krv je ideálna na zdobenie okrajov skla

falošná krv vytvorte si vlastné nápady na výzdobu halloween

Pozrite sa na všetky hrozné nápady na zdobenie z našej galérie obrázkov a získajte veľa krvavej inšpirácie na Halloween!

Zatraste s nami a pekne oslávte!

Redakcia vám želá veselý Halloween!

Mnoho sladkých ovocných džemov je dokonalých aj ako falošná krv

Vyrobte si halloweenske koláče sami

Strašidelné dezerty na Halloween vyrobené z falošnej krvi

Recept na dezert na Halloween urobte falošnú krv sami

uvarte si vlastnú falošnú halloweensku polievku

Vyrobte si vlastné falošné krvavé halloweenske košíčky

Vyrobte si zo falošnej krvi nápad na upírsky kokteil

Šťastný Halloween!

Vyrobte si z vapiru falošnú krv sami