Vyrobte si lacné vianočné ozdoby sami – 70 skvelých nápadov na remeslá a jednoduché pokyny

Aj keď sa v tomto trochu inom roku bohužiaľ neuskutočňuje množstvo festivalov a podujatí, Vianoce sa našťastie nezrušujú. Ale naopak. Teraz to najviac potrebujeme a už cítime to úžasné očakávanie. S týmto jasným festivalom je spojené ticho a rozjímanie, ale aj nová nádej a radosť z života. Každý z nás to práve teraz potrebuje. A aj keď nemôžete ísť na vianočný trh, stále môžete zo svojho domova urobiť krásnu vianočnú rozprávku. Vianočný veniec na dvere, trblietavé okenné girlandy, nádherne ozdobený vianočný stromček a atmosférický adventný veniec na stole v obývačke – to všetko sú obľúbené prvky, ktoré v predvianočnom čase navodia tú správnu atmosféru. A nie, na to nemusíte nutne siahať hlboko do vrecka. Dnes pre vás máme pripravených mnoho skvelých nápadov pre domácich majstrov, ktoré môžete ľahko implementovať a vyrobiť si sami originálne lacné vianočné ozdoby.

Aj pri vianočných ozdobách môže byť menej tiež viac

jednoduchá girlanda lacné vianočné ozdoby

Lacné vianočné ozdoby vyrobené z použitých predmetov

Každodenné predmety, ktoré už slúžili svojmu času, sú ako stvorené na ručné práce. Šetrí to nielen peniaze, ale robí aj niečo dobré pre prírodu. Upcycling ručné práce navyše vyzerajú obzvlášť originálne a dávajú kreativite ešte väčšiu voľnosť. Zo starých žiaroviek sa stávajú zábavné vianočné figúrky, kľúče sa rýchlo premenia na roztomilých snehuliakov a zátky a uzávery fliaš dostanú druhú šancu ako spievajúci anjeli alebo zábavní soby.

Okrem použitých predmetov potrebujete iba niekoľko nástrojov a materiálov, ako aj potrebné množstvo remeselného spracovania, a ste pripravení ísť..

Vyrobte si vianočné ozdoby zo starých žiaroviek

lacné vianočné ozdoby vtipné vianočné ozdoby vyrobené zo žiaroviek

Na to potrebujete:

 • staré žiarovky
 • Glitterová farba (červená, biela, oranžová) alebo farba v spreji
 • Kvetinový drôt
 • Plstené pero
 • malá kefa
 • nejaký čistič potrubí
 • Googlyho oči, pompony, flitre

A takto sa to robí:

 • Žiarovky najskôr nastriekajte alebo natrite trblietavými farbami. Červená pre Santa Clausa, oranžová pre jeho Rudolfa a biela pre snehuliaka. Pri sprejovaní je najlepšie to urobiť vonku alebo použiť respirátor. Nechajte farbu dobre zaschnúť.
 • Fixkou alebo tenkou kefkou nakreslite oči, ústa, nos a opasok na Vianoce a snehuliaka. Rudolfovi prilepte googly oči a flitre na gombíky snehuliaka.
 • Vyrobte zo sobích parohov a šatky snehuliaka farebné, trblietavé čističe rúrok a priviažte ich o figúrky.
 • Odstrihnite nejaký kvetinový drôt a potom ho uviažte okolo hrdla žiarovky pre každú vianočnú figúrku. Svoje skvelé vianočné dekorácie pre domácich majstrov si tak môžete zavesiť na vianočný stromček neskôr.

Zábavní snehuliaci zo starých kľúčov

vyrobte lacné vianočné ozdoby zo starých kľúčov

Na kľúčových snehuliakov budete potrebovať podobný materiál. Tu je to ešte rýchlejšie a jednoduchšie. Najprv by ste mali zafarbiť kľúče na bielo, nechať ich zaschnúť a potom zafarbiť nos, ústa a oči. Potom už len potrebujete krásne šatky z farebnej priadze alebo útržky látky a trblietavé chrániče uší vyrobené z čističov rúrok. Snehuliakov môžete opäť vyrobiť pomocou kvetinového drôtu ako závesnej dekorácie vianočného stromčeka.

Spievajúci vianoční anjeli vyrobení zo zátok

lacné vianočné ozdoby anjelik z korku

Zátky sú veľmi obľúbeným remeselným materiálom. Tieto sú tiež veľmi odporúčané pre vianočné remeslá. V tomto prípade sa anjeli ľahko vyrábajú. Na zátky potrebujete len horúce lepidlo, drevené korálky na hlavu, čističe rúrok na svätožiaru a farebné darčekové stužky na krídla. Na zavesenie sú vhodné tenké trblietavé stuhy z remeselného obchodu.

Rudolfove vianočné ozdoby vyrobené z uzáverov fliaš

lacné vianočné dekorácie drotár upcyklácia vianočných stromčekov

Už sme vám v inom príspevku ukázali, ako sa dajú ľahko vyrobiť soby. To sa dá dosiahnuť veľkým počtom materiálov a v tomto prípade viečkom fľaše. Jednoducho nalepte na vnútornú stranu veka googly oči a červený mini bambuľník, z čističa rúrok vyčarujte trblietavé parohy a na zavesenie pridajte stužku. úplné!

Kreatívne vianočné dekorácie s drevenými paličkami

Ak si chcete sami vyrobiť lacné vianočné ozdoby, ktoré sú navyše veľmi elegantné a vhodné aj pre deti, mali by ste to skúsiť s drevenými paličkami. Nuž, asi ste nemohli nazbierať toľko paličiek od nanuku, ale dá sa kúpiť celkom lacno. V obchode s remeslami alebo na Amazone nájdete z. B. 100 kusov drevených palíc asi za 3 eurá. Z toho môžete vytvoriť veľa vianočných figúrok a dekoratívnych prvkov. Pozrite sa na nápady nižšie.

Vyrobte si anjelov strážnych z drevených palíc

Vyrobte si lacné anjelské dekorácie z drevených palíc

Potrebuješ:

 • 6 drevených palíc na anjela
 • 1 drevená korálka
 • Zlatá farba / akrylová farba
 • Ružová farba na ruky, nohy a tvár
 • Žltá a hnedá farba pre vlasy
 • tenký štetec
 • nejaký trblietavý čistič potrubí na svätožiaru
 • Ozdobná šnúra v zlatej alebo striebornej farbe na zavesenie
 • Plstené pero
 • ceruzka
 • rezačka
 • Lepidlo na drevo

Ako to spraviť:

 • Tri z drevených palíc prilepte vedľa seba na telo anjela. Štvrtá palica ide presne v strede a je tiež prilepená zhora.
 • Pomocou piatej drevenej palice vystrihnite anjelove nohy a ruky, ktoré sú o niečo tenšie. Zaoblené konce zafarbite na ružovo a nechajte uschnúť. Potom ich prilepte k telu, ako je znázornené na obrázku vyššie.
 • Potom nakreslite malú hviezdičku a dve krídla na inú drevenú palicu a pomocou vykrajovátka ich opatrne vystrihnite. Potom ich prilepte späť k anjelovmu telu.
 • Na hlavu vezmite drevenú korálku a štetcom a fixkou namaľujte oči, líca a vlasy. Pridajte ďalší čistič rúrok na svätožiaru a prilepte hlavu k hornej časti tela.
 • Teraz zostáva len pripevniť ozdobnú šnúru na vrch a váš anjel strážny je pripravený na Vianoce!

Vytvorte drevenú palicu Santa Claus

vyrobte lacné vianočné ozdoby santa claus z drevených paličiek

Podobne postupujte pri výrobe tohto roztomilého Mikuláša. Tu potrebujete 8 drevených palíc na figúrku. Pred prilepením by ste mali dve z nich zafarbiť na červeno. V opačnom prípade potrebujete iba kartón na tvár a peknú pomponu.

Vyrobte si ozdoby na vianočný stromček z drevených paličiek

vyrobte lacné vianočné ozdoby s drevenými palicami

Ako ozdobu vianočného stromčeka môžete z drevených tyčiniek vyčarovať aj ďalšie prvky – snehové vločky, hviezdičky, darčeky … všetko bez problémov. Stačí vypustiť paru!

Lacné vianočné ozdoby v minimalistickom štýle

A ak chcete tento rok niečo tichšie a diskrétnejšie, to sa dá samozrejme tiež urobiť. Tu prichádzajú na pomoc prírodné materiály, ako sú čerstvé rastliny, ako aj niekoľko jednoduchých pomôcok, ktoré môžete získať veľmi lacno alebo dokonca dokonca už môžete mať doma.

Tinker minimalistický vianočný stromček na stenu

lacné vianočné ozdoby drotár nástenné dekorácie jedľa

Toto sú potrebné materiály:

 • tenké drevené pásy (napr. z železiarstva)
 • čerstvé vetvičky rozmarínu
 • malá píla
 • Horúca lepiaca pištoľ
 • obojstranná lepiaca páska

A takto postupujete:

 • V závislosti od požadovanej veľkosti vianočného stromčeka by ste mali dostať dostatok dreveného materiálu. Môžete tiež použiť rôzne drevené pásy, pretože tieto sú ihneď pokryté rozmarínom. Začnite s najkratšou rímsou, ktorá bude v hornej časti vianočného stromčeka. Tieto nakrájajte pílou. Dobrá dĺžka na to by bola 6 cm. Každá ďalšia tyč pre strom by potom mala byť asi o 4 cm dlhšia. Takže neskôr môžete prúžky dať dohromady tak, aby každé ďalšie 2 cm vyčnievali na každej strane. Môžete narezať toľko pásov dreva, koľko chcete, v závislosti od vašich vlastných preferencií a množstva priestoru, ktorý je na stene k dispozícii.
 • Budete potrebovať zodpovedajúce množstvo rozmarínu. Konáre rozoberte a pomocou horúcej lepiacej pištole ich prilepte na všetky drevené pásy. Nechajte všetko úplne vyschnúť.
 • Potom začnite zhora pomocou obojstrannej pásky, ktorou pripevníte svoj minimalistický vianočný stromček na stenu. Skvelé na tom je: neskôr sa dá celá konštrukcia ľahko odstrániť, bez zanechania akýchkoľvek stôp a opäť použiť na budúci rok.

S malým počtom materiálov a nízkymi investíciami času

lacné vianočné dekorácie nástenné dekorácie tannenbaum drotár

Navrhnite diskrétne vianočné gule

lacné vianočné ozdoby drotárske puristické vianočné gule

Eukalyptus a jedľová zeleň sa perfektne hodia do priehľadných vianočných gúľ a pôsobia jednoducho neuveriteľne puristicky a elegantne. A už vôbec nepotrebujete žiadne ďalšie materiály ani nástroje. Proste milé!

Robustná zeleň zostáva dostatočne svieža a magická

Vyrobte si puristické lacné vianočné ozdoby sami

Zo slaného cesta urobte hviezdicové girlandy

slané cesto hviezdicová girlanda lacné vianočné ozdoby

Soľné cesto je skutočným všeliekom na výrobu lacných vianočných ozdôb. Tú pripravíte veľmi rýchlo a jednoducho z múky, soli a vody v pomere (2: 1: 1) a vykrajovátkom na koláče urobíte malé hviezdičky. Do stredu každej hviezdičky by ste mali najskôr vypichnúť špáradlom. Hviezdy pečte na 100 stupňov asi 30 minút. Aby ste z neho vyrobili minimalistický a udržateľný vianočný veniec, prevlečte soľné hviezdy kuchynskou niťou. Proste úžasné!

Zabaľte vianočné darčeky udržateľne

Vyrobte si lacné vianočné ozdoby sami

Baliaci papier vyzerá tak prirodzene a subtílne. Tento rok môžete darčeky zabaliť veľmi minimalisticky a zároveň udržateľne. Stále môžete pečiatkovať papier zemiakovou technikou alebo zabalené vianočné darčeky jednoducho ozdobiť perím, vetvičkami rozmarínu, jedľovou zelenou a čipkou.

Ktokoľvek bude považovať takéto balenie za neuveriteľne štýlové

lacné vianočné ozdoby balenie darčekov

Nechajte sa tento rok na Vianoce uvoľniť. S nákupom si nerobte starosti, ale vyčarujte si atmosférickú a lacnú vianočnú výzdobu sami. Zostaňte zdraví a urobte si príjemnú párty doma so svojimi blízkymi!

Kontemplatívne adventné obdobie sa čoskoro začne

lacné vianočné ozdoby upcycling adventný kalendár

Ale ešte predtým je ohlásená veľa remeselnej zábavy

ľahké, lacné vianočné ozdoby sú vyrobené z dreva a papiera

Robte s nami ručné práce a pečte!

lacné vianočné ozdoby vyrábajú ozdoby na vianočný stromček zo slaného cesta

Už vám prajeme: Veselé Vianoce!

Zaviažte si lacné vianočné ozdoby sami

Vyrobte si lacné vianočné ozdoby elengante sami

lacné vianočné ozdoby robia ozdoby na vianočný stromček

lacné vianočné ozdoby drotár s vlašskými orechmi

lacné vianočné ozdoby kreslenie stopy sobov

lacné vianočné ozdoby z papiera

lacný drotár vianočných ozdôb s čističom potrubí

vyrobte lacné vianočné ozdoby z plastových korálikov a čističov potrubí

lacné vianočné ozdoby drotárske sviečky so škoricovými tyčinkami

vyrábajte lacné vianočné ozdoby so starými žiarovkami

lacné drotár vianočných ozdôb so zmrzlinovými tyčinkami

lacný drotár vianočných dekorácií s fľaškami a čističmi potrubí

vyrábajte lacné vianočné ozdoby s deťmi

jednoduchý lacný nápad na vianočnú výzdobu snehuliakov vyrobený z mušlí

lacné vianočné ozdoby drotár s cestovinami

vyrobte lacné vianočné ozdoby s posýpkou cukru

lacné vianočné ozdoby drotárska jedľa z papieralacné vianočné ozdoby robia jedle z tortovej čipky

lacné vianočné ozdoby drotárstvo upcycling

vyrábajte lacné vianočné ozdoby tašky na príbory

lacné vianočné ozdoby vyrábajú ozdoby na vianočný stromček s fotografiami a tvarmi zásuvných modulov

lacné vianočné dekorácie urobte si vianočný stromček z europalety

lacné vianočné ozdoby jednoduché hviezdy vyrobené z drôtu

lacné vianočné ozdoby robia zmrzlinu ako ozdobu vianočného stromčeka

lacné vianočné ozdoby zdobia okná

vyrobte lacné vianočné ozdoby pomocou murárskych nádob

lacné vianočné ozdoby zdobia okuliare

drotár lacné vianočné dekorácie pohľadnice

lacné vianočné ozdoby vtipné kutilské nápady rudolf sobi

vyrobiť lacné vianočné ozdoby námorný veniec na dvere

lacné vianočné ozdoby drotár mini vianočné ozdoby na stromček

lacné vianočné ozdoby drotár minimalistický anjel

vyrobte lacné vianočné ozdoby pomocou pohárov na víno

lacné vianočné ozdoby drotár udržateľná jedľa

lacné vianočné ozdoby tučniaky ručné práce z pet fliaš

lacné vianočné ozdoby robia soby z kvetináčov

lacná vianočná ozdoba s príveskami zo slaného cesta

lacné vianočné ozdoby snehuliak fľaša zdobiť

lacné vianočné ozdoby snehuliakov z uzáverov fliaš

lacné vianočné ozdoby snehuliaci drotári z pet fliaš

Vyrobte si lacné vianočné ozdoby sami z drevených paličiek

Vianočné ozdoby lacné vianočné ozdoby drotár s balónikmi

vyrobiť lacné vianočné ozdoby ponožky snehuliaka

lacné vianočné ozdoby hviezdy vyrobené z roliek toaletného papiera

lacné vianočné ozdoby z puzdier na muffiny

lacné vianočné dekorácie dekorácia dverí rám obrazu vianočné stromčeky

lacná vianočná dekorácia dekorácia dverí jedľa vyrobená z gombíkov

lacné vianočné ozdoby zdobia vianočné gule

vianočné dekorácie na dvere lacné vianočné dekorácie drotár

lacné vianočné dekorácie poháre na víno snehuliaci

malé jedličky vyrobené z gombíkov lacné vianočné ozdoby

mini jedličky vyrobené zo šišiek lacné vianočné ozdoby

vianočný veniec na dvere lacné vianočné ozdoby drotár

puristický veniec rozmarín lacné vianočné dekorácie

puristický vianočný stromček vyrobený z konárov lacné vianočné ozdoby

slané cesto remeselné nápady lacné vianočné ozdoby