Vytváranie hviezd Bascetty: je to skutočne také zložité, ako to vyzerá?

Vianočné hviezdy sme už vyrobili z FIMO. A dnes by sme chceli z papiera vytvoriť veľmi špeciálnu trojrozmernú hviezdu, ktorá môže slúžiť aj ako nádherná vianočná ozdoba. Hviezda Bascetta, ako sa jej hovorí, bude nielen výzvou pre našu alebo vašu kreativitu, ale určite aj rozveselí náladu doma. Dnes teda chceme urobiť z Bascetty hviezdy?

Výroba hviezd z Bascetty – nemusíte byť matematik

3D drotár Bascetta hviezdy Bascetta návod farebné

Nápady na dekoráciu steny Bascetta star 3D Hviezda Bascetta

Ako dekorácia na stenu

Bascetta star tinker nápady Poinsettia drotár dekorácie nápady

Hviezdy Bascetta sú modulárne origami založené na matematických faktoch. Vymyslel ich taliansky matematik Paolo Bascetta a pomenoval ich. Hviezda z Bascetty je jednou z najprepracovanejších papierových ručných prác, ale umožňuje aj veľa tvorivej slobody. Hviezda Bascetta môže byť jedno, dvoj alebo viacfarebná, ale aj menšia alebo väčšia, s integrovaným zdrojom svetla alebo bez neho. Bez ohľadu na to, ako vyzerajú vaše hviezdy Bascetta, určite dodajú vášmu prostrediu extra teplo a pohodlie.

Ilustrované pokyny pre ručné práce alebo video pokyny vám pomôžu zložiť si hviezdu Bascetta sami a navrhnúť ju v požadovanej veľkosti a farebnej kombinácii..

Môžete tiež použiť novinový papier 

Bascetta Stern Pokyny robia vianočné hviezdy z papiera

Je to zábavný nápad

Pokyny pre remeselné nápady hviezd Bascetta z komiksového papiera

Postupujte podľa uvedených tipov a opatrne skladajte papier krok za krokom, ako je to znázornené nižšie. Ak má mať hviezda integrované osvetlenie, je vhodné použiť pauzovací papier. Každá hviezda má celkom 30 jednotlivých častí, ktoré sú spojené v jednotnom usporiadaní a zostavené tak, aby vytvorili predmet s okrúhlym základným tvarom.

Dekoratívne 3D papierové hviezdy

Bascetta stars drotár návod 3D papierové hviezdy farebné

DIY hviezda Bascetta môže tiež slúžiť ako svetelný zdroj

Výroba žiariacich hviezd Bascetta Návod na výrobu vianočných hviezd

Výroba hviezd Bascetta – materiál a príprava

Na tento kutilský projekt potrebujete hlavne papier, ktorý zložíte podľa nasledujúcich pokynov a spracujete na trojrozmernú hviezdu Bascetta.

Predtým, ako sa pustíte do drobností, zaobstarajte si 30 štvorcových letákov v požadovanej veľkosti a prípadne v rôznych farbách.

Na to sa hodia poznámky vo formáte 9 × 9 cm. Ak používate hranaté papieriky, nebudete potrebovať nožnice. Hviezdy Bascetta sú upevnené bez lepidla, takže nie je potrebné žiadne lepidlo.

Teraz začnite s prípravou a zložte prvý list, ktorý bude slúžiť ako predloha na spracovanie všetkých ostatných 29 listov. Správne skladanie je tu obzvlášť dôležité, preto starostlivo sledujte každý jeden krok.

Tip: Ak ste ešte nevyrobili hviezdu z Bascetty, pripravte si niekoľko listov papiera navyše a niekoľkokrát si precvičte správne skladanie, pretože to je kľúčové pre budúci vzhľad hviezdy.

Pevné papierové obrúsky sú vhodné aj pre hviezdu Baschetta

Drotár bascetty Bascetta hviezda krok za krokom

Bascetta Stern-podrobné pokyny

1. Vezmite prvý list a zložte ho presne v strede. Opačné hrany musia byť navzájom presne zladené.

2. Otvorte skladaný papier a položte ho pred seba tak, aby bol sklad horizontálny. Teraz sklopte ľavý horný a pravý dolný roh k ohybovej čiare. Tipy sa musia dotýkať.

3. Otočte list. Zložené rohy musia zostať zakrivené.

4. Dve rovnobežné, najdlhšie strany sú teraz zložené pozdĺž preloženého okraja.

5. List opäť otočte. Ak ste ho správne zložili, papier bude pripomínať rovnobežník.

6. Upravte preložený list papiera hore nohami horizontálne tak, aby zodpovedal vášmu zornému poľu.

7. Teraz sklopte pravý horný hrot nadol tak, aby smeroval priamo nadol. Tento krok zopakujte s ľavou stranou tak, aby hrot smeroval nahor. Zložte oba hroty tak, aby boli stredné okraje rovnobežné.

8. Otočte list. Vizuálne to pripomína kosoštvorec.

9. Dva konce kosoštvorca sú teraz preložené cez seba – vznikne trojuholník.

Uvedených 9 krokov platí aj pre zostávajúcich 29 listov.

Ako sa skladá hviezda z Bascetty??

Pokyny na výrobu hviezdy Bascetta krok za krokom 1

Tip: Pre začiatočníkov je vhodné vyrobiť hviezdu z pevného papiera a použiť rôzne farby. Aj keď samotná farba pri skladaní nehrá žiadnu úlohu, zjednodušuje následnú montáž hviezdy Bascetta.

Teraz vezmite tri listy papiera, ktoré už boli zložené, pokiaľ možno v rôznych farbách. Musia byť otvorené na jednej strane. Rozložte rozložené strany k sebe a vytvorte trojcípu hviezdu. Uistite sa, že tretí prvok úplne zatvára konštrukciu.

Teraz pridajte k tejto konštrukcii ďalších sedem prvkov v kruhu. Nechajte všetko ležať na stole tak, aby tipy trčali hore. Získate tak predstavu o tom, kam prvky umiestniť. Pokračujte v pridávaní položky. Akonáhle to urobíte, vaša postava by mala mať päť bodov, ktoré sa držia hore a päť, ktoré ležia na stole. Doplňte päť plochých koncov, z ktorých každý má ďalšie dva prvky.

Teraz spojte dva susedné konce, ktoré nepatria k rovnakému modulu, a pridajte tretí. Výsledkom je opäť bod hviezdy. Opakujte pre všetky ostatné konce.

Teraz máte ďalších päť koncov. Teraz musia byť zatvorené. Na jeden z týchto koncov pridajte dva prvky – vytvorí sa ďalší bod. Teraz choďte okolo kruhu – spojte posledný prvok. Pridajte ešte jeden prvok a pokračujte zvyšnými koncami.

Zhromaždite ďalšie nápady nižšie a začnite! Prajeme vám veľa zábavy a šťastia pri vytváraní hviezd z Bascetty!

Týmto spôsobom sú všetky časti pripevnené k sebe

Pokyny na výrobu hviezdy Bascetta krok za krokom 2

Vytváranie hviezd Bascetta – video inštrukcie

Bascetta stars drotár nápady remeselné nápady

Nasledujúce príklady hviezd Bascetty vás môžu inšpirovať

Hviezdičkár Bascetta Návod na hviezdu Bascetta papierová hviezda biela červená Tinker hviezdy Bascetta Návod na hviezdu Bascetta papier biely červenýBascetta Stern Návod na výrobu dekoratívnych vianočných hviezdHviezdy Bascetta majstrujú pokyny, urobte si nápady na dekoráciu z papiera Hviezdy drotárstva Bascetta návod na kreatívne nápady remesiel z papiera

Drotár hviezdy Bascetta krok za krokom drotár s papierom Dvojfarebné pokyny majstra Bascetty, krok za krokom Bascetta star tinker Návod na drotárske vianočné hviezdy z papiera Bascetta drotárske hviezdy Návod na drotárske vianočné hviezdy čierno oranžové Hádzanie hviezd Bascetta Pokyny pre drobenie vianočných hviezd Drotár hviezdy Bascetta Pokyny pre hviezdu Bascetta papierové zlaté akcenty Hviezdičkár Bascetta Návod na hviezdu Bascetta 3D nápady na farebné remeslá z papiera Bascetta star tinker Bascetta star návod 3D papierová hviezda biela Bascetta star tinker Bascetta star návody na remeselné nápady z papierovej žltej hviezdy Bascetta star tinker Bascetta star návody na remeselné nápady Ručné práce s bascettskou hviezdou Ručné ručné práce s bascettskou hviezdou s papierom Hviezdičkový drotár Bascetta Modrý papier k pokynu k hviezde Bascetta Drotár hviezdy Bascetta Hviezda Bascetta návod na použitie farebných 3D papierových hviezd Hviezdičkár Bascetta Hviezda Bascetta návod na použitie farebnej 3D hviezdy Hviezdičkár Bascetta Farebný papier s hviezdou Bascetta Hviezdičkár Bascetta Hviezda Bascetta návod na použitie farebných papierových hviezd 3D Drotár hviezdy Bascetta Pokyny pre hviezdy Bascetta pre kreatívne nápady remesiel z papiera Hviezdičkový drotár Bascetta Trojfarebný návod na používanie hviezdy Bascetta

Hviezdičkový drotár Bascetta Hviezdny návod Bascetta papierová hviezda 3D Bascetta star tinker Bascetta star návody papierová hviezda biela Tinker hviezdy Bascetta Hviezda Bascetta papierová hviezda Drotár hviezdy Bascetta Pokyny pre hviezdy Bascetta papierové hviezdy 3D Drotár hviezdy Bascetta Pokyny k hviezde Bascetta krok za krokom Bascetta star tinker Bascetta star Návod na drotárske vianočné hviezdy Hviezdy z Bascetty vyrábajú nápady na dekoráciu z vianočných papierových hviezd Hviezdy Bascetty robia zložité 3D vianočné hviezdy Hviezdy z Bascetty vyrábajú vianočné hviezdy a vyrábajú nápady na dekoráciu