Vytvorte si machovú stenu sami-dôležité rady a podrobné pokyny

Po trendovom trende bývania v mestskej džungli je teraz na rade biofília. Prírodný vkus rastlín a prírodných materiálov je stále obľúbenejší a mnohými preferovaný vo vlastných štyroch stenách alebo v kancelárii. S ekologizáciou stien, ako je machová stena alebo obrázok, to môžete určite dosiahnuť veľmi jednoducho. Existuje už mnoho výrobcov a poskytovateľov, ktorí mnohé z nich uvádzajú na trh lokálne alebo online. Existujú ako zo živých rastlín, tak aj zo zachovaných. Cena a náklady na údržbu sa samozrejme budú primerane líšiť. Aj keď je vertikálna zeleň krásna, ukazuje sa, že nie je lacná, ale skôr drahá. Máme pre vás niekoľko dôležitých tipov a podrobných pokynov od tých z vás, ktorým sa nechce siahať príliš hlboko do vrecka a ktorí naozaj radi robia ručné práce, ako si môžete sami vyrobiť vlastnú malú machovú stenu.

Vytvorte si machovú stenu sami – vytvorte si zábavu a prírodu v jednom

DIY machová stena sukulentná papraď

DIY mini machová stena-jednoduchý návod krok za krokom

V nasledujúcom texte vám ukážeme, ako vytvoriť malú machovú stenu v ráme pomocou konzervovaného machu. Hovorí sa mu aj sušený alebo mumifikovaný mach. Vyzerá a cíti sa ako skutočný. Navyše ho nemusíte polievať, strihať ani hnojiť.

Ďalšou výhodou je, že zachovaný mach je úplne necitlivý na svetlo a môže byť dokonca aj zafarbený. Môžete si ho kúpiť takmer v každom dobre zásobenom remeselnom obchode alebo železiarstve, alebo si ho môžete objednať online. Aby ste minimalizovali svoje materiálne náklady, môžete mach v lese aj sami zbierať a konzervovať. Nasleduje, ako ľahké je to urobiť.

V závislosti od času a rozpočtu môžete s machom pracovať aj na veľkej ploche

ozdobiť schodiskovú stenu biofília trend machová stena

Na mini machovú stenu budete potrebovať nasledujúce materiály:

  • rám obrazu / hlboký drevený podnos
  • horúce lepidlo
  • konzervovaný mach
  • Umelé rastliny podľa ľubovôle (papraď, sukulenty atď.)
  • Jednorazové rukavice (voliteľné)

Extra tip:

Machovú stenu pre domácich majstrov môžete navrhnúť pomocou rôznych druhov machu – plochého machu, pólového machu, lišajníka, sobieho machu atď. Ostatné zachované rastliny, naplavené drevo alebo tillandsia sa tiež perfektne hodia pre vaše kreatívne umelecké dielo.

A je to také ľahké:

Krok 1: Pripravte rám

drotársky rám machová stena sami

Vyčistite drevený rám alebo ho namaľujte ľubovoľnou farbou. Odporúčame bielu farbu kvôli kontrastu. Na správne odpruženie myslite alebo ho pripevnite k zadnej časti až potom, ak vám to prekáža pri ručných prácach.

Krok 2: Majte poruke všetky materiály a začnite aranžovať

mach stena diy návody mach horúce lepidlo

Podľa potreby si obujte jednorazové topánky a kusy machu a ostatné súčasti vašej machovej steny naaranžujte jeden po druhom na rám. Tu môžete nechať svoju kreativitu voľne plynúť a vytvoriť si vlastnú machovú krajinu.

S pólovým machom môžete nastaviť skvelé akcenty v sviežej zelenej

urobte si machovú stenu sami

Krok 3: Zostavte machovú stenu pomocou horúceho lepidla

drotársku machovú stenu si zalepte horúcim lepidlom

Teraz začnite lepiť kúsky machu a ostatných prvkov horúcim lepidlom a umiestnite ich do rámu. Netlačte príliš silno, skôr striedmo a s citom.

Hrajte sa so vzhľadom a dojmom rôznych druhov machu

kreatívny machový drotár v bielom ráme

Doplňte to umelými papraďami a sukulentmi

vytvorte si sukulentnú machovú stenu rámami obrazov

Šetrite mach pre svoju machovú stenu pre domácich majstrov

Zachrániť svoj mach je pomerne jednoduché. Začína sa to zberom v lese. Vytrepte všetky kúsky machu zo zeme a malých obyvateľov lesa a vložte ich do koša alebo veľkej kartónovej škatule. Vďaka tomu budú v dobrom stave, kým nebudú uložené doma. Jednoduché sušenie môžete využiť aj pri ďalšom spracovaní machu. Neodporúča sa to však robiť, pretože mach stratí šťavnatú, zelenú farbu alebo stmavne.

Lepší spôsob konzervácie je glycerín. Jednoducho si to môžete kúpiť v lekárni a zriediť vodou alebo, ešte lepšie, denaturovaným alkoholom. Roztok dajte do hlbšej misky a vložte do nej mach. Keď ste riedili vodou, nechajte v nej kúsky machu asi 1 hodinu. V druhom prípade stačí expozičný čas iba asi 10 minút. Potom mach vyberte a umiestnite na 2-3 dni na suché, vzdušné miesto mimo priameho slnečného žiarenia. Potom je váš prírodný ručný materiál úplne pripravený na použitie a môžete začať vytvárať svoju machovú stenu.

Prajeme vám veľa zábavy pri tvorbe a veľa šťastia!

mini mesačná stena ako stenový dizajn

Môžete dokonca stavať v stromových mriežkach

machová stena v ráme urobte si to sami

Drevotrieska je ideálna pre väčšie projekty

Vyrobte si drevotrieskovú dosku z machu svojpomocne

Môžete si tiež vytvoriť vlastnú udržateľnú svadobnú výzdobu

mechová nástenná svadobná dekorácia

Vyrobte si machovú stenu sami zo skutočného machu

trend biofílie machová stena biofília živý trend urobte si machovú stenu sami  urobte si veľkú machovú stenu sami      machová stena v dizajne stien v spálni    Vyrobte si z machovej steny celú stenu zo zachovaného machu