5 efektívnych maliarskych techník pre váš kreatívny dizajn steny

Biele steny pôsobia v moderných interiéroch často až príliš sterilne. Mnoho z nás dáva prednosť zavedeniu nejakej farby do rôznych miestností. V závislosti od vlastného vkusu a osobných nastavení môžete vždy nájsť ten pravý. Kreatívne namaľované steny pôsobia ešte obľúbenejšie a predovšetkým oveľa efektívnejšie. Prinášajú dynamiku a dodávajú atmosfére istotu. Najlepšie zo všetkého je, že existujú jednoduché maliarske techniky, ktoré môžete použiť aj vy a zmeniť svoje vlastné steny na neobvyklé pútače pozornosti. Musíte mať veľa skúseností? Nie naozaj. S trochou času a kreativity môžete vytvoriť mnoho neuveriteľne originálnych vzorov a vzhľadov. Pozrite sa na našich 5 obľúbených techník maľovania nižšie a v prípade potreby ich vyskúšajte sami. Výsledky sú jedinečné a fascinujúco krásne. Sľúbené!

Doprajte svojmu domovu viac pizze s kreatívnymi technikami maľovania!

akvarelová optika, maliarske techniky, dizajn stien

Hubková technika

Je to jedna z najjednoduchších a najobľúbenejších maliarskych techník. Technika špongie sa veľmi ľahko používa, dokonca aj pre úplných začiatočníkov, pokiaľ ide o maľovanie stien. Na to potrebujete takzvanú efektovú špongiu od špecializovaného predajcu alebo prírodnú špongiu. Obidva zanechávajú na stene abstraktné vzory, keď sú natreté, ktoré sa líšia v závislosti od farby a intenzity a sú určené vami..

V zásade je podtón zvolený svetlý a špongiou sa naň nanáša tmavšia farba. Samozrejme sa môžete rozhodnúť aj pre tmavší povrch a potom ho natrieť svetlejšou farbou. Veľmi elegantne vyzerá napríklad čierna maľovaná stena so svetlo zlatými akcentmi, ktoré vyčarujete technikou špongie.

Pri maľovaní určite používajte gumené rukavice

maliarske techniky špongia na maľovanie na stenu

Vy sami určíte, ako pevne sa s hubkou utierate

maľba modrá stena maliarske techniky špongiová technika

Technika kresby

Táto technika maľovania je tiež veľmi jednoduchá a vhodná pre každého. Aj napriek tomu by bolo lepšie najskôr to vyskúšať na menej nápadnej stene, aby ste získali pocit z ruky. Touto technikou môžete napríklad vytvoriť trendový denimový vzhľad vašich stien. Funguje to najlepšie, ak použijete veľkú kefu alebo kefu s tvrdými štetinami. Ďalším veľmi vhodným nástrojom je metla. Štetiny sa jednoducho natiahnu zhora nadol bezprostredne po nanesení farby na stenu. Rovnako dobre by to mohlo vyzerať aj horizontálne, podľa toho, ako by ste to chceli.

Džínsové steny sú o niečo intenzívnejšie, a preto by mali byť navrhnuté ako akcentová stena

maliarske techniky dizajn denimovej optiky na stenu

Hrebienkom môžete nakresliť aj originálne vzory

maliarske techniky hacky a nápady na zošívanie stien

Technológia pečiatok

Túto maliarsku techniku ​​možno nazvať aj tlačovou technikou na stenu. Na vytváranie určitých vzorov používate rôzne objekty, ktoré sú namočené vo farbe. Môžete použiť takzvaný efektový valec z železiarstva alebo si ho dokonca môžete vyrobiť sami. Drôty, rezačky, laná atď. Sú vhodnými nástrojmi na vytváranie vlastných vzorov a ich prenos na stenu.

Viac inšpirácie na to môžete nájsť v tomto videu:

Veľkú variáciu techniky razenia dosiahnete pomocou bublinkovej fólie. Tento je omotaný okolo maliarskeho valčeka bublinami smerom von a prichytený škótskou páskou. Potom už len stačí namaľovať maliarsky valček požadovanou farbou steny a skvelé vzory bublinkových fólií vytlačiť na stenu valcovaním.

Maľujte steny kreatívne bublinkovou fóliou

maliarske techniky nápady maľovanie na stenu bublinkovou fóliou

Tu môžete postupovať podobne ako pri navrhovaní baliaceho papiera alebo textilu pomocou pečiatok pre domácich majstrov. Jednoducho použite rôzne vzory s rozpolenými citrusovými plodmi, kúskami zeleniny ako zemiaky alebo rebarbora, starými svetrami a podobne. Pokiaľ ide o techniky maľovania, vašej kreativite sa medze takmer nekladú.

Technika balenia je ďalším spôsobom, ako si kreatívne vymaľovať steny. Má rovnaký princíp ako technika pečiatkovania maliarskym valčekom, a preto ho jednoducho zahrneme. Na túto maliarsku techniku ​​vám namiesto štetca alebo maliarskeho valčeka stačí handra alebo stará ponožka. Látka je trochu preložená, napríklad ako na obrázku nižšie. Ten sa potom valí dole na ešte mokrú farbu steny zhora nadol. Vytvárajú sa jedinečné vzory, ktoré pripomínajú rozprávkové krajiny.

Pri tom si chráňte ruky

maliarske techniky farba vzor stena

Výsledky hovoria samy za seba

maliarske techniky špongiová technika maľovanie na stenu

Technológia šablón

Ak chcete na stenu presné vzory, ako sú geometrické alebo kvetinové, táto technika maľovania je pre vás to pravé. Hotové šablóny si môžete buď stiahnuť z internetu, alebo niektoré nakresliť a zahodiť. Potom už len zostáva dať ho na stenu a vymaľovať požadovanou farbou steny. Väčšie šablóny by ste mali vopred opraviť maliarskou páskou, aby pri maľovaní nekĺzali. S geometrickými vzormi je to ešte jednoduchšie. Môžete to jednoducho vopred prilepiť na stenu maliarskou páskou (pozri nižšie na obrázku) a naniesť naň farbu na stenu. Môžete pracovať s niekoľkými farbami. Potom, čo je stena úplne suchá, môžete jednoducho odlepiť maliarsku pásku a váš kreatívny dizajn steny je pripravený!

Okraj môžete tiež nechať voľný hore a dole

maliarske techniky geometrické vzory maliarsky krep

Steny sa stávajú skutočnými umeleckými dielami

maliarske techniky nástenná maľba papierová šablóna

Magické vzory je možné vytvárať aj pomocou farebného spreja

techniky maľby vzorových grafitti

Technika prechodu

Táto maliarska technika je stále známa ako ombré. Trendový vzhľad je tiež vynikajúcim a sviežim dizajnovým nápadom pre vaše steny. Napriek tomu, že patrí k prepracovanejším maliarskym technikám, určite ho môžete použiť rovnako úspešne. Za týmto účelom vyberte dve farby podľa želania, ale pochádzajú z rovnakej farebnej rodiny. Ak chcete väčšie kontrasty, môžete použiť aj určitú farbu a bielu farbu. Obvykle sa prepracujete zdola, začínajúc tmavšou farbou. Tým sa miestnosť opticky rozšíri smerom nahor a bude pôsobiť priestornejšie. tu získate k tomu ešte viac rád a tipov.

Vytvorte v spálni tajomnú atmosféru

kreatívne maliarske techniky dizajn steny v spálni

Alebo dávate prednosť dievčenskému vzhľadu chodby?

ombre maliarske techniky farba ružová biela stena

Výraznejšie farby robia na stene jasné vyhlásenie

minimalistické techniky maľovania spální na stenu

Pri navrhovaní vašich stien je úplne na vás, aké farby a maliarske techniky si vyberiete. Pozrite sa na zvyšné príklady z našej galérie obrázkov a nechajte sa nimi umelecky inšpirovať! Užite si veľa žartu a užite si úžasný a úspešný úspech!

Vaše steny žiaria v novej nádhere

techniky maľby na zlatú stenu

Stieraním alebo špongiou sa steny premenia na skutočné pútadlá

kreatívne techniky maľovania dizajnu stien

Technika kreslenia zaisťuje efektný denimový vzhľad

techniky maľovania na modrú stenu

Technika šablón je jednoduchá a všestranná

   kaktusové techniky maľovania vzorov na stenu

A dávate prednosť minimalistickému betónovému vzhľadu svojho domova??

špongiová technika maľovanie sivých stien maliarske technikymaliarske techniky dizajn kúpeľňovej steny špongiatechniky nástennej maľby špagetovým vzorommaliarske techniky dizajn kúpeľňových stien maliarske techniky kreatívny dizajn steny úvodná farba techniky maľovania technika špongie na maľovanie na stenutechniky maľovania kreatívne maľujú steny