Farba Pantone – 10 pôsobivých farebných odtieňov pre rok 2017

       Skvelá farba pantone pre váš interiérový dizajn 2017

Poznáte už farbu Pantone roka? Chcete dokonalú paletu farieb pre svoj domov v roku 2017? Toto je Greenery – moderný odtieň zelene, ktorý je jemný, pokojný a romantický zároveň. Ale to zjavne nie je štýl každého. Odborníci z Pantone si to uvedomujú. Kreatívny tím Pantone ponúka nové nuansy, ktoré budú relevantné aj pre budúci rok.

Tlmené farby ako všeobecný trend

farebný interiérový dizajn pantone 2017 trendy nápady nový rok

Vo všeobecnosti sú farby roku 2017 tlmené, plné nenápadných a zemitých nuáns. Typickým príkladom je karfiol a lieskový oriešok. Sú obohatené o základné farby, ako je modrý lapis a kravská žltá. Sú svieže, romantické, túžiace a vždy inšpirované skutočnými predmetmi v prírode.

Pozrime sa však teraz na kompletný zoznam!

Farba Pantone – zelná kapusta

farebný interiérový dizajn pantone 2017 trendy nápady

Okrem zelene je Kale ďalšou veľmi významnou farbou podľa Pantone. Ak prvý ukazuje mestskejší charakter, druhý odtieň je jasne ukotvený v prírode a nesie v sebe túžbu po skvelom exteriéri v krajine. Farba, ako naznačuje názov, je založená na zelenej zelenine – kapuste. Kale odporúčame ako pozadie a je možné ho kombinovať prakticky so všetkými aktuálnymi akcentmi a možné efekty sú takmer nekonečné.

Farba je vhodná pre všetky ročné obdobia, ale symbolizuje neskoré leto.

Farba Pantone – oriešková

farebný interiérový dizajn pantone 2017 trendy nápady novoročný dizajn

Toto je pravdepodobne najjednoduchšia voľba zo všetkých farieb Pantone. Zároveň vyžaruje dostatok tepla a vnáša do atmosféry pohodlie, istotu a bezpečie. Hodí sa k dekoru a interiérovému dizajnu všetkých ročných období, ale na jar bude obzvlášť aktuálny.

Farba Pantone – ružový rebríček

interiérový dizajn pantone color trendový interiér paleta farieb interiéru

Ak chcete upútať pozornosť, navodiť vo svojom dome tropickú a bujnú atmosféru, potom zvoľte Ružový rebríček. Ak potrebujete výrazné akcenty, je to správna voľba. Farba je obzvlášť vhodná od polovice leta a môže poskytnúť náladu a rozmanitosť aj v zimnom období.

Zelená farba Pantone

farebný interiérový dizajn pantone 2017 trendy nápady dizajn farebná paleta interiér

Zeleň je podľa Pantone farbou roka 2017. Jedinečne sa tu spája honba za blízkosťou prírody a moderny. Perfektná voľba pre súčasné trendy mestského života, ktoré chcú zo zelených zón čerpať ešte viac zdravia, ale aj štýlu.

Farba Pantone – ružový drieň

farebný interiérový dizajn pantone 2017 trendy nápady nový rok

Hľadáte perfektnú aktuálnu farbu do detskej škôlky? Je to vhodná voľba so správnou aurou neviny. Subtílny charakter zasa podporuje relaxáciu a tým aj kreatívnu prácu. Farba má svojský osobitý lesk a to zaháňa nudu, ktorá by nemala byť ani v detskej izbe.

Pale Dogwood je vhodný aj do iných miestností a je praktický pre všetky ročné obdobia.

Farba Pantone svetlo modrá

pantone farebný interiérový dizajn 2017 trendy nápady novoročný dizajn zariaďovanie farebná kombinácia

Vedľa Pink Yerrow je to ďalšia z exotických farieb Pantone tohto roku. Prináša však oveľa viac osvieženia a chladu. Vyjadruje túžbu po zmene a je vhodný pre každého, kto má zmenu ako svoje životné motto.

Farba nádherne pozýva do vášho domova krásne, malebné prírodné prostredie, a preto je vhodná pre domy a byty s fantastickým výhľadom.

Farba Pantone – ohnivo červená

farebný interiérový dizajn pantone 2017 trendy nápady interiérového dizajnu

Možno je to farba Pantone, ktorá je najbližšia ku klasike. Jeho základ je červený, a tak zaisťuje živosť, pohyb, ale všetko je naplnené zmyselným teplom.

Farba Pantone lapis modrá

pantone farebný interiérový dizajn 2017 trendy nápady novoročný dizajn zariaďovanie farebná paleta lapis

Energia a sila – to sú dva rôzne aspekty živosti a sú zahrnuté v lapis blue – ďalšej skvelej farbe Pantone na rok 2017. Tiež klasická voľba, ktorá zostane aktuálna po celý rok.

Farba Pantone – Primrose Yellow

pantone farebný interiérový dizajn trendy nápady novoročné dizajnové zariadenie

Tento odtieň odporúčame ako ideálny na nastavenie akcentov v modernom prostredí. Môže slúžiť aj ako pozadie, ale v obývačke alebo v kuchyni – kde môže byť živosť a napätie z dlhodobého hľadiska nápomocné.

Farba Pantone Niagara

Chladná farba do obývačky Farba moderná obývačka s nápadmi na farbu modrej farby Nápady na farbu miestnosti - Konferenčný stolík

Je pre vás celá paleta farieb príliš emocionálna? Nebojte sa, existuje aj prízemný a veľmi známy vyzerajúci výber farieb Pantone na rok 2017. Je tiež skutočne elegantný (ako všetky denimové farby v skutočnosti). Ide o Niagaru – tieňovanie. V závislosti od aplikácie môže pôsobiť rozjímavo, podobne ako vodopádová krajina alebo ľahko – ako obloha.

Výber inštitútu pre farbu Pantone na rok 2017 je založený na prieskume dizajnérov na New York Fashion Week. Zahrnuté boli aj názory novinárov a dílerov a ďalších módnych nadšencov.

Zodpovedá táto farebná paleta vášmu postoju pre budúci rok 2017??

Spite pohodlne pri pláži obklopenej jemnými farbami

farebný dizajn interiéru pantone 2017 trendy nápady novoročný dizajn zariaďovacia paleta farieb

Jemné farby, ktoré pôsobia upokojujúco

pantone farebný interiérový dizajn 2017 trendy nápady novoročný dizajn zariaďovanie farebná paleta interiér

Moderná farebná kombinácia s rustikálnymi prvkami

farebný dizajn interiéru pantone trendový interiérový dizajn