Farby stien 2021: Aké trendové farby budú tento rok v interiéri prevládať?

Za rohom na nás čaká biela, šedá a mnoho ďalších odvážnych farieb. Pripravte sa na novú dekádu plnú farieb a pútavých kontrastov! Tu sú aktuálne farby stien na rok 2021 …

Aké sú aktuálne farby stien v roku 2021?

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne odtiene machovej zelene

Ak ste sa práve rozhodli vymaľovať steny vo svojom dome, urobte to podľa aktuálnych trendov farieb. Prelom rokov je ten pravý čas na obnovu. Rozlúčte sa teda s minulým rokom a načerpajte čerstvú novú energiu premaľovaním stien vo svojom obytnom priestore.

A tu vstupuje do hry farba. Zistite, ktoré farby stien sú v roku 2021 trendy, a vytvorte útulnú atmosféru!

Pantone Color Institute vybral 2 kontrastné farby

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne nuansy Pantone

Farby stien, ktoré sú stále v trende

Živé trendy roku 2020 nám priniesli farby ako nebesky sivé a perleťové tóny, ktoré je možné ľahko kombinovať s rôznymi dekoratívnymi štýlmi – od najklasickejšieho po minimalistický, retro alebo industriálny štýl.

Ďalšou paletou farieb, ktorá bude v Novom roku tiež veľmi prítomná, je neutrálna a svetlá farba, napríklad rôzne nuansy bielej, béžovej alebo svetlo šedej. A je nepopierateľné, že tieto tóny robia naše miestnosti priestrannými a svetlými. Preto nie je prekvapujúce, že sú na vzostupe aj v roku 2021.

Farby hrajú dôležitú úlohu vo vnímaní priestoru

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne nuansy, neutrálna béžová

Avšak pre tých, ktorí dávajú prednosť odvážnym a originálnym farbám, sú k dispozícii farby ako olivová zelená a kobaltová modrá. Keďže ide o veľmi intenzívne farby, používajú sa v kombinácii s neutrálnejšími odtieňmi.

Používajte kontrasty!

Farby stien 2021 trendové farby aktuálne nuansy farebná kombinácia spálňa

Farby stien 2021 – béžová

Béžová je aktuálna trendová farba. Tento zemitý odtieň poskytuje väčšiu prirodzenosť a vytvára prízemnú atmosféru. Béžová sa teda v roku 2021 vráti s väčšou energiou a s rôznymi textúrami.

Béžová ako pozadie

Farby stien 2021 trendové farby aktuálne nuansy béžová

Farby stien 2021 – tmavo modrá

Je to svieža a veselá farba, ktorá sa veľmi dobre prispôsobí miestnostiam v horúcom podnebí. Dá sa tiež veľmi dobre skombinovať s inými neutrálnymi farbami a dodá interiéru nádych osobnosti a vycibreného tepla. A keď skombinujete tmavomodrú farbu steny s nábytkom a dekoratívnymi prvkami v okrových tónoch, výsledok je jednoducho senzačný.

Ponorte sa do sýtych modrých tónov!

Farby na stenu 2021 trendové farby trendy tmavo modrá farba

Farby na stenu 2021 – koralové alebo terakotové odtiene

Odtiene oranžovej, zemité tóny a hnedé budú veľmi prítomné v jesennej sezóne, ale stále ich môžete použiť na jar.

Takto vytvoríte príjemnú atmosféru

Farby stien 2021 trendové farby aktuálne nuansy ružová

Pastelové tóny pôsobia veľmi jemne

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne farebné kombinácie

Farby stien 2021 – oranžová

Oranžová farba je skvelý spôsob, ako oživiť atmosféru života. Môžete si vybrať intenzívnu oranžovú, ktorá je výrazná a žiarivá, alebo pastelový odtieň, ktorý je jemnejší a dodá vášmu interiéru letný vzhľad..

Z oranžovej vyžaruje teplo a energia

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne odtiene oranžovej

Farby stien 2021 – machovo zelená

Moss green je aktuálna a prirodzená farba, ktorá sa hodí k akémukoľvek štýlu interiéru. V kombinácii s drevom a prírodnými vláknami vytvára machová zeleň pokojnú a uvoľnenú atmosféru.

Zelené tóny prinášajú do obývačky pokoj

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne odtiene zelenej

Farby stien 2021 – nuansy striebornej farby

Lesklé farebné nuansy sú už dlho problémom interiérového dizajnu. Odvážte sa namaľovať akcentovú stenu na striebornú a dodajte svojmu obytnému priestoru elegantný a originálny nádych.

Strieborná – odvážny výber farieb

Farby stien 2021 trendové farby aktuálne nuansy strieborná farba

Použite kovové akcenty

Farby stien 2021 strieborná trendová farba komody

Farby stien 2021 – tyrkysová

Tyrkysová je svieža a veselá farba, ktorá sa veľmi dobre prispôsobuje stredomorskému štýlu bývania. Tento odtieň je možné ľahko kombinovať s neutrálnymi farbami a miestnosť vyzerá príjemne.

Tyrkysová a šedá sú sviežou farebnou kombináciou

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne odtiene tyrkysovej

Farby stien 2021 – sivobiele

Najjednoduchšia a najtradičnejšia zo všetkých farieb dokáže sprostredkovať pocit pohodlia a pokoja, ktorý je typický pre pokojné farby. Sivobiela farba vyzerá oveľa prirodzenejšie ako ostatné odtiene bielej.

Biela nie je vždy biela

Farby stien 2021 Trendové farby neutrálne nuansy sivobiele

Farby stien 2021 – rôzne odtiene šedej

Pre tých, ktorí sa chcú aj naďalej spoliehať na severský a minimalistický štýl, je šedá skutočne veľmi sviežou farbou s neporovnateľnou eleganciou a štýlom..

Šedá môže byť veľmi harmonickým odtieňom farby

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne odtiene šedej

Farby stien 2021 – horčicovožltá

Ako som povedal, napriek jemným farbám a pastelovým tónom uvoľníme v roku 2021 priestor pre tie najtrúfalejšie odtiene. Medzi nimi bude aj horčicová žltá – jeden z neprehliadnuteľných protagonistov tohto nového desaťročia. Tienidlo je však perfektné na to, aby naplnilo každý domov svetlom a životom.

Vlastná žltá je opäť v trende

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne odtiene horčicovožltá

Užite si nasledujúce príklady a nechajte sa ďalej inšpirovať!

Farby stien 2021 Trendové farby, aktuálne nuansy ružové

Farby stien 2021 béžové trendové farby tmavo modrá aktuálne farebné trendy Farby stien 2021 Svetlo ružový trend zafarbuje súčasné nuansy Farby stien 2021 trendové farby aktuálne farebné trendy tmavozelená Farby stien 2021 trendové farby aktuálne farebné trendy sivá Farby stien 2021 trendové farby aktuálne nápady na farebné trendy

Farby stien trendové farby 2021 aktuálne farebné trendy živé nuansy Farby stien 2021 trendové farby aktuálne farebné trendy obývacia izba Farby stien trendové farby 2021 aktuálne farebné trendy Farby stien 2021 Trendové farby, súčasné nuansy, akcentovaná stena Farby stien 2021 Trendové farby vyzývajú, aby súčasné nuansy fungovali Farby stien 2021 Trend farbia súčasné nuansy kúpeľne Farby stien 2021 Trendové farby béžová Farby stien 2021 Trendové farby Farebné trendy béžová krémová Farby stien 2021 Trendové farby Farebné trendy ružová a šedá Farby stien 2021 trendové farby sivé tóny aktuálne nuansy Farby stien 2021 trendové farby neutrálne tóny farebné trendy