Moderný obklad na stenu z dreva: malý sprievodca

Časy, v ktorých bol drevený obklad stien spojený iba s rustikálnymi štýlmi vybavenia, sú dávno preč. V súčasnej dobe nájdete obrovský výber drevených panelov na steny aj na strop, a to nielen pre obývaciu izbu a jedáleň, ale aj pre všetky vlhké miestnosti vo vašich vlastných štyroch stenách. Vždy si tak môžete zariadiť svoj domov podľa vlastného vkusu a štýlu a zároveň ťažiť z jedinečných vlastností dreva. Pretože drevo je jedným z najcennejších prírodných materiálov pri bývaní a zariaďovaní, dodáva nám stále väčšiu útulnosť a 100 -percentný komfort bývania.

Čo by ste mali zvážiť pri výbere drevených panelov??

Okrem vlastného vkusu existuje niekoľko dôležitých kritérií, ktoré by ste mali zvážiť pri kúpe správnych drevených panelov pre obklady stien. Aký optický efekt chcete dosiahnuť? V ktorej miestnosti by mali byť panely nainštalované? Aký nábytok tam máte alebo sa chystáte kúpiť??

Takzvané stenové panely z dreva môžu byť v niektorých prípadoch vyrobené aj z pevného a dokonca starého dreva. Zvlášť výhodné sú také druhy dreva, ako sú buk, dub, borovica, smrek a akácia. Nosným materiálom na báze dreva číslo 1 pre obklady stien jednoznačne zostáva nosný materiál MDF (Micro Density Fiber). Vo väčšine prípadov je vysokokvalitné jadro z MDF potom potiahnuté dekoratívnou fóliou v drevenom vzhľade podľa vášho výberu.

drevené panely mdf moderné obklady stien

Vizuálne by vám malo byť vopred jasné, aké farby, tvary a textúry vám najviac vyhovujú. Malo by sa vždy pamätať na to, že svetlé drevo v miestnosti zväčšuje a tmavé drevo vyzerá o niečo menšie. Zrno hrá dôležitú úlohu v drevených paneloch a tiež spravidla v obkladoch podláh, stropov a stien. Ak je teda váš nábytok v zásade vyrobený z dreva alebo má drevený vzhľad, mali by ste veľmi presne zladiť farebné tóny a zrno. Príliš odlišné a výstižné dekory a farby na jednom mieste môžu rýchlo viesť k vizuálnym nepokojom a narušiť pohodlie miestnosti..

nápady na obývaciu izbu s dreveným obkladom na stenu

Extra tip: Vyhnite sa vizuálu "Saunový efekt"! V žiadnom prípade nepokrývajte svoje steny a strop drevenými panelmi súčasne, inak bude miestnosť pôsobiť príliš zaseknutým a dusným dojmom.

Prečo by ste si mali vybrať drevené stenové panely??

Existuje na to niekoľko dôvodov. Tu by sme chceli uviesť zoznam najdôležitejších z nich. Nástenné panely sú v zásade:

  • tepelná a zvuková izolácia
  • pružné a odolné
  • antistatické a ľahko sa starajú
  • harmonická farba
  • vhodné do vlhkých miestností
  • ľahké zostavenie

S príslušnými doplnkovými prvkami, ako napr B. panelové ukončovacie lišty, obklady stien sú zaoblené a individuálne navrhnuté podľa želania. Na úspešnú montáž drevených panelov je samozrejme potrebné správne príslušenstvo – panely spodnej stavby, montážne kliešte atď..

Už nejaký čas sa etablovala veľmi jednoduchá zásuvná montáž pera a drážky, často patentovaná Fit-fix-Schnellmontagesystem® je kombinovaný. To znamená, že modernému konceptu bývania s obkladom steny z dreva alebo s dreveným vzhľadom nič nestojí v ceste.

tmavé stenové panely drevo mdf

V neposlednom rade je tu položenie drevených panelov na obklady stien. Každý variant kladenia dodáva miestnosti iný nádych. Napríklad, ak sú panely položené horizontálne, miestnosť sa okamžite zdá byť oveľa širšia. Spoje stenových panelov sú zvisle zarovnané a poskytujú väčšiu vizuálnu vzdušnosť a výšku. Diagonálna inštalácia, naopak, prináša do miestnosti väčšiu dynamiku a rozmanitosť. Vopred si preto dobre premyslite, kde sú vaše priority a aký potenciál majú vaše obytné priestory.

Môžete samozrejme ako na mieste, tak aj kúpte si zodpovedajúce nástenné panely online.

Skúsení poskytovatelia v tejto oblasti majú často rozmanitý sortiment, ktorý určite splní vaše potreby. Početné dekory, farby a textúry čakajú na objavenie a výber.

Pri nákupe vždy hľadajte dôveryhodnú environmentálnu značku, ako napr "Modrý anjel" napríklad aj adekvátne poradenstvo a vysoká kvalita s optimálnym pomerom ceny a výkonu. Chráňte prírodu a svoje zdravie a vytvorte pre seba a svoju rodinu príjemnú izbovú klímu!

   obklady stien mdf stenové panely tmavé