Drevené terasy – sen o záhradnom raji

Čoraz viac ľudí túži po vlastnom elegantne navrhnutom vonkajšom areáli. Terasové rošty z dreva vytvárajú druhú obývaciu izbu na vidieku, oázu relaxácie ako protiútok k uponáhľanému každodennému životu..

Trend smerujúci k terasovým krytinám z pravého dreva alebo výrobkom podobných drevu pokračuje v nezmenšenej miere už niekoľko rokov. Dlhé dosky, ktoré zdôrazňujú priestrannosť vonkajšej plochy, sú obľúbené predovšetkým u vášnivých záhradných dizajnérov. Pre svetlejšie druhy dreva je žiadaný smrekovec, akácia, jaseň a douglaska, pre tmavé krytiny obzvlášť odolné vzácne dreviny z tropických šírok, ako aj pôvodné dreviny, ktoré boli tepelne ošetrené. Vďaka svojej obrovskej hustote dreva dosahujú tropické vzácne dreviny vysokú trvanlivosť a krásne tmavé, červenohnedé odtiene.

drevený terasový rodinný dom so záhradným nábytkom z ratanu

Chráňte a udržiavajte drevené terasy

Odkrytá drevená terasa sa v dôsledku počasia časom mení. UV žiarenie slnečného svetla štiepi hnedastý celulózový lignín, dážď ho vymýva. Drevená terasa zošedne a stane sa náchylnejšou na napadnutie riasami a hubami. S týmto prírodným procesom sa stretávajú odborníci ako švajčiarski špecialisti na povrch Grafové parkety so správnou povrchovou ochranou a každoročnou starostlivosťou o drevo.

Špecialisti na terasy ošetrujú terasy zo skutočného dreva po ich pokládke základným olejom nasýteným pórmi, ktorý má tiež ochranný účinok proti UV žiareniu, ako aj proti napadnutiu riasami a hubami..

Udržujte drevené terasy a záhradu s dizajnom terasy

Čistenie a premazanie na jar

Po stresových zimných mesiacoch sa odporúča šetrná renovácia drevenej terasy. Terasa sa čistí ekologickým prostriedkom na čistenie dreva od špecializovaných predajcov (napr. WOCA Exterior Cleaner) pomocou strojom ovládanej kefy z karbidu kremíka. Tieto špeciálne štetiny čistia drevo do hĺbky bez poškodenia povrchu. Po dostatočnom čase schnutia špecialisti obnovia ochranu povrchu. Aby sa zabránilo prirodzenému šediveniu terasy, odborníci často používajú oleje s farebnými pigmentmi, ktoré v póroch dreva tvrdnú a dodávajú terase pôvodnú krásu..

záhradný dizajn z drevenej terasy

Čistenie a premazanie terasy môžu vykonávať nezávisle kvalifikovaní remeselníci. Špecializované spoločnosti, ako napríklad Graf Parkett, ponúkajú zariadenia a stroje na prenájom a predávajú vhodné výrobky na čistenie a olejovanie.

 správna starostlivosť o drevenú podlahu krytý záhradný záhradný jedálenský stôl a stoličky

  

správne sa starať o drevené terasy záhradné lesné podlahové dosky