Malý sprievodca slnečníkom pre vašu dokonalú ochranu pred slnkom

Tak, ako nás slnko hreje, jeho silné UV lúče by sme nemali podceňovať. Je dokázané, že tieto sú nebezpečné nielen pre našu pokožku, ale aj pre oči. Na druhej strane dobrá ochrana pred slnkom v podobe slnečníka, markízy alebo markízy zaisťuje optimálne relaxačné podmienky za slnečného počasia na pláži, v záhrade alebo na balkóne a zároveň šetrí jedlá a nápoje, ktoré by sme chceli konzumovať vonku. Ale čo je vlastne dobrá ochrana pred slnkom alebo v tomto prípade dobrý slnečník?

V našom malom sprievodcovi sme pre vás zhrnuli to najdôležitejšie. Dúfame, že vám to poskytne väčšiu prehľadnosť a poskytne vám ďalšiu pomoc pri rozhodovaní pri kúpe perfektného slnečníka.

Nájdite ten správny slnečník pre každú príležitosť!

palazzo noblesse glatz slnečník terasa záhradný centrálny slnečník

Nie všetky slnečníky sú si rovné

Okrem toho, že by ste sa mali pozerať, vždy sa pozerajte po tých kvalitných, užívateľsky prívetivé výrobky s optimálnou ochranou proti UV žiareniu mali by ste už vedieť hlavné typy slnečníkov. V zásade existujú dva hlavné typy – stredový stĺpový dáždnik a konzolový dáždnik, známy tiež ako konzolový dáždnik. Ako už názvy krásne popisujú, prvý typ dáždnika má iba jeden stredový stožiar, ktorý podopiera celý baldachýn. A pri druhom je však tento stožiar orientovaný inak – zboku. Tento inovatívny dizajn, ktorého vynález je prisúdený švajčiarskej spoločnosti Glatz AG, má množstvo výhod. Predovšetkým: pod baldachýnom máte oveľa viac priestoru a flexibility. Už neexistujú žiadne základne ani stožiare!

Konzolový dáždnik PENDALEX® od spoločnosti Glatz AG v bielej farbe

glatz slnečník, biely konzolový dáždnik

Konzolové dáždniky sú tiež optimálnou kombináciou dizajnu a funkčnosti. Jeho praktická schopnosť otáčania ponecháva dostatok priestoru na improvizáciu a redizajnovanie bez ohľadu na to, či by to mala byť terasa, balkón alebo bazén. Navyše konzolový dáždnik s jemným profilom vždy strihne jemnú postavu a okamžite sa stane pútačom pozornosti..

Existuje aj niekoľko typov slnečníkov, ktoré sú skôr variáciami prvých dvoch. Niektoré z nich sú: veľké dáždniky, ktoré majú bežne priemer viac ako 4 m, slnečníky do každého počasia, ktoré sú extrémne odolné voči poveternostným vplyvom, balkónové dáždniky, ktoré sú často konštruované ako nástenné dáždniky, atď. Podľa materiálu budete nájsť drevené alebo slamené dáždniky. Svet slnečníkov je dosť farebný a rozmanitý, však??

Aký typ slnečníka vlastne potrebujete??

Ak si chcete byť úplne istí, odpovedzte na nasledujúce otázky:

  • Kde presne bude dáždnik väčšinu času – na balkóne, pri bazéne, pri stole…?
  • Bude presunutý alebo zostane iba na rovnakom mieste??
  • Aké sú hlavné materiály použité vo zvyšku zariadenia??
  • V ktorom štýle nábytku je navrhnuté prostredie?

Veľa závisí od vašich odpovedí. Napríklad výber základne odtieňa. Malo by byť toto zariadenie vybavené malými valčekmi naplnenými vodou alebo pieskom alebo skôr pevne a stabilne namontované v podlahe alebo na stene?

Stavte na kvalitné slnečníky s moderným dizajnom!

moderný dizajn slnečníka červený

Dôležitú úlohu samozrejme hrajú aj materiály, dizajn a farby

Pri všetkých druhoch slnečníkov, bez výnimky, by ste vždy mali mať na pamäti, že je to užitočný predmet, ktorý takmer vždy zostáva vonku a musí čo najdlhšie odolávať počasiu. Slnečník vás ochráni nielen pred horiacim slnkom, ale príležitostne aj pred prekvapivými lejakmi. Preto je o to dôležitejšie, aby ste prikladali mimoriadny význam materiálom a výrobe.

Dobrý slnečník by mal byť vyrobený z vysoko kvalitných materiálov a mal by mať optimálnu impregnáciu. Tkanina vrchlíka by mala byť určite odolná voči nečistotám, oleju a vode a tiež odolná voči hnilobe. Aby mu silnejšie poryvy vetra neprekážali, bola by úplne vhodná zodpovedajúca odolnosť proti roztrhnutiu.

Zvlášť sa odporúčajú inovatívne materiály z akrylových vlákien pre vrchlík a tyč z práškovo lakovaného hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele je jedným z najlepších rozhodnutí pre perfektný slnečník pre takmer akúkoľvek záležitosť.

Na výber máte slnečníky okrúhle, obdĺžnikové, trojuholníkové a hranaté od mnohých výrobcov. Sotva zostane niečo, čo neexistuje.

Vytvorte si oázu pohody na vlastnej terase!

slnečník pendalex vyrobený z látkového konzolového dáždnika glatz

Správne príslušenstvo a potrebné náhradné diely vám samozrejme môžu byť kedykoľvek doručené k vám domov od špecializovaných predajcov alebo online. Čo napríklad s LED svetlami, ktoré sú jednoducho pripevnené priamo pod vrchlík alebo s prídavným ohrievačom pre dáždnik? Takéto doplnky vytvárajú útulnú atmosféru so štipkou nočnej romantiky, aj keď slnko už dávno zapadlo.

Nájdite teda svoje optimálne riešenie tienenia na balkón, terasu alebo záhradu a užívajte si slnko s mierou! Alebo možno potrebujete správny slnečník v komerčnom alebo stravovacom sektore? Žiaden problém! Známi výrobcovia ako Zangenberg, Weishäup, Glatz, May a Umborsa – aby sme vymenovali len niektoré – určite majú vo svojom sortimente to pravé pre vás.

Redaktori dúfajú, že vás hľadanie a nachádzanie baví!

Tkanina slnečníka strednej triedy, hliníková glatz ag