Paluba Resysta – udržateľné nedrevo pre všetky prípady

Prečo by ste si mali vybrať palubu Resysta??

Vyzerá to ako drevo, je to tak … ale nie je. Nie, nie je to drevoplastový WPC! Je to niečo úplne nové: hybridný materiál vystužený vláknami s názvom Resysta. Inovatívna materiálová zmes ryžových šupiek, kamenných solí a minerálneho oleja, ktorá je robustná a zároveň šetrná k životnému prostrediu a nijako nenasleduje svoj vzor. Ale naopak! Resysta je vysokokvalitný materiál, ktorý sa už ukázal ako mimoriadne trvanlivý a ľahko sa stará. Jedná sa o prvotriedny výrobok „Made in Germany“, na ktorý výrobca – Salamander Technische Kunststoffprofile GmbH dáva záruku najmenej 15 rokov.

Resysta je preto tiež dokonalým stavebným materiálom pre palubovky, ale aj pre vonkajší nábytok, rôzne podlahové krytiny a dokonca aj lodné paluby. Resysta premieňa vysoký obsah kremičitanov v ryžových šupkách na úplne vodotesný a vodoodpudivý materiál, ktorý je veľmi žiadaný pre wellness a mokré oblasti, ako sú bazény a dokonca aj fasády domov.

palubovka resysta tropický drevený balkónový terasový nábytok

Čo robí palubu Resysta tak jedinečnou?

Dosky na palubu Resysta kladú sa rovnako ľahko ako konvenčné dosky a majú príjemný, teplý vzhľad z teaku. Kvalitný povrch si môžete vychutnať s kľudným svedomím, pretože mu nespadol ani jeden strom. A to je veľký rozdiel pre pralesy Amazónie a Ázie, a teda aj pre životné prostredie všeobecne.

Optimálna odolnosť Resysta voči poveternostným vplyvom zaisťuje, že palubovky v dôsledku UV žiarenia a vzduchu nezošedivejú. Dážď a sneh ani tu nemôžu urobiť nič zlé, pretože Resysta jednoducho netoleruje vlhkosť sama o sebe. Dosky na palube vyrobené z tohto materiálu nenapučiavajú.

palubovka vonkajší bazén z tropického dreva resysta

Napriek tomu, že Resysta je možné spracovať rovnako ako skutočné drevo, stále má významnú výhodu: Materiál je úplne protišmykový a neštípe sa! Rezané, frézované, vŕtané alebo mleté ​​Resysta je možné použiť v akejkoľvek veľkosti a tvare. Extra starostlivosť nie je skutočne potrebná, ale môže predĺžiť životnosť materiálu ešte viac. Najlepšie je používať iba glazúry a laky Resysta, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. A tieto sú k dispozícii v rôznych odtieňoch teaku – v závislosti od vašich vlastných preferencií.

palubovka vŕtačka na spracovanie dreva Resysta

Znovu na pohľad najdôležitejšie výhody palubiek Resysta:

  • optimálna odolnosť voči poveternostným vplyvom
  • extrémna jednoduchosť starostlivosti
  • nízky koeficient rozťažnosti
  • absolútne protišmykové a odolné voči roztrhnutiu
  • Resysta nenapučiava, neštiepi ani nehnije
  • Škodcovia a plesne nemajú šancu
  • rýchle a ľahké položenie
  • univerzálne použiteľné

palubovka resysta lepší drevený bazén salónik

Náš záver:

Paluba Resysta pozostáva z inovatívnej, 100% bezdrevnej materiálovej kompozície, ktorá je dokonalou náhradou za tropické drevo. Každé jedno rozhodnutie v prospech Resysty znamená viac kyslíka, viac dažďových pralesov, väčšiu kvalitu života, pretože na výrobu materiálov sa používajú iba prírodné a obnoviteľné suroviny. Nie nadarmo sa Resysta nazýva aj „lepšie drevo“. Tento darček od prírody, ktorý je zabalený s odborným know-how, vám nielen zaručí prvotriednu kvalitu a udržateľné pohodlie, ale tiež vždy vytvorí útulnú atmosféru, v ktorej sa budete cítiť dobre..

Pozrite sa tu na množstvo možných aplikácií, ktoré máte s Resystou:

terasové dosky resysta inovatívny materiál stavebný materiál nápady pre záhradu