Atraktívna, krásna dizajnérska pohovka od Zahy Hadid pre Cassina Contract

futuristická dizajnérska sedačka zaha hadid idea green

Pohovka Zephyr od Zahy Hadid pre zmluvu Cassina

Radi by sme vám predstavili aj ďalšie zaujímavé exponáty z Milána. Bezpochyby jednou z najzaujímavejších exponátov tohto roku je pohovka Zephyr od známej architektky a návrhárky Zahy Hadid. Ako je známe, Zaha Hadid pôvodne pochádza z Bagdadu, ale teraz je britským občanom.

V roku 2004 bola prvou ženou, ktorá získala najdôležitejšie ocenenie v architektúre, Pritzkerovu cenu za architektúru. V roku 2009 získala ocenenie Prämium Imperiale.

Atraktívna, krásna dizajnérska pohovka od Zahy Hadid pre Cassina Contract

atraktívna krásna dizajnérska sedačka zaha hadid nápad super

Zaha Hadid začala pracovať na svojej pohovke Zephyr v bývalej zlievarni. Objednávku na to dostala od talianskej spoločnosti Cassina Contract. Tvar pohovky je plynulý, ponúka priestor s hlbokými plošinami a zakrivenými operadlami. Kusy nábytku nemajú predný ani zadný panel a dajú sa ľahko spojiť a vytvoriť tak väčšiu konfiguráciu.

Hadid vysvetlila pôvod tohto flexibilného dizajnu nábytku vo svojej prednáške v otvárací večer. Povedala: „Keď som plánoval vypracovať túto pohovku, rozprával som sa s mnohými ľuďmi a opýtal som sa ich: Aký nábytok budete dávať na zakrivenú stenu?“ Ukázalo sa, že takto vznikla myšlienka. sa narodil pre tekutý pohyb vo vesmíre alebo len v jednej oblasti. “

Futuristický dizajn pohovky od Zahy Hadid

atraktívna krásna dizajnérska myšlienka pohovky zaha hadid

„Tieto kusy nábytku sú veľmi flexibilné a nie sú určené na tlačenie na stenu,“ dodal Hadidov partner Patrik Schumacher. Ako sa na ňom zoskupujú.

Krása a štýl v jednoduchých, čistých líniách

atraktívna krásna dizajnérska sedačka zaha hadid nápad atraktívna krásna

Vonkajšie povrchy pohovky Zephyr sú lesklé a čalúnené mäkkými tkaninami. Kus nábytku bol predstavený na výstave Multiplicities, výstave najnovších a najextravagantnejších návrhov nábytku Zahy Hadid v severnej časti Milána, kde predstavila aj sériu posluchárskych stoličiek pre zmluvu Poltrona Frau.

V našej obrazovej galérii nájdete očarujúce fotografie moderných kusov nábytku od tohto talentovaného návrhára! Dúfame, že sa vám páčia rovnako ako nám!

 Ergonomické a výstredné tvary – výrazné zelené farby atraktívna krásna dizajnérska pohovka zaha hadid nápad hladké jasné tvary

Ešte zvláštnejšie, mimoriadne pohovky

atraktívna krásna dizajnérska sedačka zaha hadid nápad biela

 S touto pohovkou sa každá obývačka zmení na futuristické miesto

atraktívna krásna dizajnérska pohovka zaha hadid nápad hladké jasné línie

Rovnaká pohovka v strieborno -šedých farbách

  atraktívna krásna dizajnérska sedačka zaha hadid nápad šik

Zaujímavý, neobvyklý dizajn – mäkké textúry

futuristická dizajnérska sedačka zaha hadid nápad originálny Aj vy by ste chceli mať doma takúto sedačku?? atraktívna krásna dizajnérska sedačka zaha hadid idee čierna

preložila a upravila Sabine