Veľtrh nábytku iSaloni 2016 v Miláne: aktuálne trendy zo sveta nábytku

Aktuálne trendy na veľtrhu nábytku v Miláne

Jedna z najdôležitejších dizajnových udalostí sa koná každú jar. Ide o Veľtrh iSaloni v Miláne, kde sú predstavené niektoré z najnovších trendov. Veľtrh nábytku sa v tomto roku uskutočnil už 55. raz.

55. milánsky veľtrh nábytku iSaloni

Milánske výstavisko isaloni 2016 test occhio slide

Milánske výstavisko: Salone del Mobile 2016

isaloni Exhibition Centre Milan Salone del Mobile 2016

Čo nájdete na veľtrhu nábytku??

Čo robí Milánsky veľtrh nábytku vôbec? V Miláne sú predstavené najnovšie metódy vypracovania, inovácie všetkých druhov a modelov pre aktuálne trendy v dizajne. Inými slovami: na veľtrhoch, ako je tento v Miláne, je zavedená miera modernosti v tejto oblasti. Taliani sú vždy medzi tými, ktorí sú aktuálne. Ak sa môžete zúčastniť iba jedného veľtrhu nábytku, vyberte si iSaloni v Miláne.

Aké sú aktuálne životné trendy, sa dozviete z milánskeho veľtrhu nábytku

Milánske výstavisko Salone del Mobile 2016 aktuálne životné trendy

Mimochodom, je to tiež vynikajúci spôsob, ako spoznať toto nádherné mesto. Veľtrh sa tu neobmedzuje na určitú oblasť. Hlavnú výstavu si môžete pozrieť na špeciálne určených 240 metroch štvorcových. Okrem toho existujú aj ďalšie výstavné miesta, ktoré sú rozmiestnené po celom meste.

Kreatívny 3D dizajn steny

Milánske výstavisko Salone del Mobile 2016 kreatívny dizajn stien

Dizajn, ktorý je redukovaný na pohodlie

Nábytok, osvetlenie a doplnky sú z väčšej časti prevedené v minimalistickom štýle. Nadbytočné detaily, ktoré nemajú žiadnu konkrétnu funkciu, sa tento rok nezdajú byť moderné.

Menej je viac, aj v kuchyni 

Milánske výstavisko Salone del Mobile 2016 moderný dizajn kuchyne

Odvážna zmes materiálov

Stále je veľmi nápadný veľký výber materiálov a odvážny spôsob, akým sú navzájom kombinované. Prírodný kameň, drevené povrchy, sklo a všetky druhy umelých kompozitov sú v súčasnej dobe obzvlášť moderné.

Odvážte sa kombinovať rôzne materiály

Milánsky veľtrh Salone del Mobile 2016 izbové rastliny s udržateľným trendom

Príjemný na dotyk

Po mnoho rokov sa komfortu, ktorý človek cíti pri dotyku s určitým nábytkom, pripisovala veľká hodnota. V tejto súvislosti zaznamenávame v aktuálnom roku mnoho ďalších pokrokov. Zachádza to tak ďaleko, že niekedy videnie ustúpi do pozadia. Nie je dôležité, či nábytok vyzerá veľmi pekne alebo veľmi zle, ale ako sa na ňom cítite pohodlne.

Veľký dôraz je kladený na pohodlie

Milánsky veľtrh Salone del Mobile 2016 trendy nábytku nábytok do obývačky

Svetlé akcenty

Napísali sme, že je možné pozorovať mnoho minimalistických trendov. To však neznamená, že sa musíte uspokojiť s nudnou alebo monochromatickou paletou farieb. Medzi novými módnymi trendmi skutočne objavujeme mnoho jasných nuancií. Sú tu na to, aby urobili z nábytku alebo určitých doplnkov skvelé akcenty a zaistili originálny bytový dizajn.

Používajte farebné akcenty v jasných odtieňoch

Milánsky veľtrh Salone del Mobile 2016 Návrh trendov nábytku

Emocionalita

Na milánskom veľtrhu nábytku určite nebol žiadny návštevník, ktorý by nebol emocionálne dotknutý. Zobrazený nábytok sa vyznačoval určitou zmyselnosťou. Dá sa povedať, že to bola jedna zo spojovacích vlastností medzi všetkými exponátmi. Môžete teda povedať, že v modernom kontexte sa musia rôzne kusy nábytku čoraz častejšie kombinovať podľa pocitu.

Nábytok, ktorý vyvoláva pocity

Milánske výstavisko Salone del Mobile 2016 Trendy v nábytku

Priblížte sa prírode

Nie je ničím novým, že sa človek chce pri výrobe nábytku posúvať stále bližšie k prírode. Tento rok to ale bude ešte prehľadnejšie ako v predchádzajúcich sezónach. Na tohtoročnom veľtrhu nábytku v Miláne to bolo veľmi cítiť. Okrem prírodných materiálov je oveľa dôležitejšie ako predtým aj zdobenie rastlinnými motívmi. Používajú sa znova a znova a sú integrované do dizajnu stále inovatívnejším a originálnejším spôsobom.

Prírodné materiály a kvetinové motívy

Milánsky veľtrh Salone del Mobile 2016 trenduje nábytok do jedálne

Späť do prírody

Milánske výstavisko Salone del Mobile 2016 zelený interiérový dizajn

Modernosť, ktorá vo veľkej miere zohľadňuje klasiku

Ako sa nábytok stáva emocionálne nabitým, do ich kvalifikácie vstupuje čoraz viac ľudských kategórií. Môžete povedať, že najnovšie nápady, a to sa im v iSaloni dostalo, sú vždy ohľaduplnejšie a akosi múdrejšie. Ako už bolo spomenuté, človek sa snaží byť k prírode čoraz ohľaduplnejší a prostredníctvom nábytku ju intenzívnejšie integrovať do vlastného života. Okrem toho človek zostáva moderný bez toho, aby bol akýmkoľvek spôsobom arogantný voči tradícii. Naopak: Aj pri veľmi inovatívnych tvaroch môžete cítiť znalosti dizajnérov o histórii nábytku a štýlu a o tom, že boli zohľadnené..

Klasika dizajnu je vždy v móde

Milánsky veľtrh Salone del Mobile 2016 trendy v rohovom sedacom nábytku